Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Skvelá správa! Dalšia nízkonákladovka na scéne: Level začne lietať aj z Viedne (aktualizované)

AKTUALIZOVANÉ 14:30 28.6.2018 – Už je známy aj počet nových destinácií – je ich štrnásť a lietať sa bude sem: Londýn, Barcelona, Malaga, Paríž, Olbia, Larnaca, Valencia, Alicante, Palma de Mallorca, Bilbao, Miláno, Benátky, Ibiza, Dubrovník.


V letectve sa stále deje niečo zaujímavé a my ti prinášame nové správy z Viedne, ktoré však trošku súvisia aj s Bratislavou. Veď čítaj ďalej, a dozvieš sa…

Hovorí ti niečo slovo Anisec alebo Anisec Luftfahrt Gmbh? A o leteckej spoločnosti Level si už niekedy počul? Nuž, táto skvelá aerolinka má už svoju novú nízkonákladovku, ktorá pod názvom Anisec bude svoje lety prevádzkovať onedlho z Viedne.  Tu by sme chceli spomenúť, že Level patrí pod konzorcium IAG spolu s  Vuelingom, British Airways a Iberiou. Príchod Anisecu na viedenskú scénu bol pôvodne plánovaný po krachu Air Berlin a jeho dcérskej spoločnosti NIKI, kedy z konkurzného konania vyšiel ako víťaz Vueling. Tým pádom získal trhový podiel na viedenskom letisku a pozostatky po NIKI. Kvôli procesným chybám konkurzné konanie sa muselo opakovať, a s úsmevom z neho odchádzala, pardon, odletela aerolinka, o ktorej si si už mohol pár faktov prečítať aj u nás, na Pelipeckách, Laudamotion.

Fotka je len ilustračná

Ale IAG sa nenechala odradiť a ako už vieš, Anisec začne svoje lety prevádzkovať ako lowcostová odnož spoločnosti Level (tým pádom pôvodne plánovaná báza pre Vueling nevznikne). Informuje o tom portál Slovakaviation.sk.

Okrem toho, že viedenské letisko je pre slovenských cestujúcich veľmi ľahko dostupné, súvisí to s nami aj inak. Práve včera sa jedno lietadlo zdedené od Air Berlinu prefarbilo do oblečenia, teda farieb Level v Bratislave. Ráno o 10.00 letelo do Viedne na svoju bázu a ďalšie lietadlo (Airbus 321) čaká taktiež v bratislavskom paintshope.

To, kam sa bude lietať, ti zatiaľ nemôžeme prezradiť. Nie preto, lebo nechceme, ale kvôli tomu, že je to zatiaľ tajomstvo. Radi by sme ti ponúkli aj nejaké čerstvé peckové letenky, ale logicky, zatiaľ ich nie je možné rezervovať.  Snáď sa táto situácia zmení 15. júla, kedy by podľa predbežných informácií mal z Viedne Level/ Anisec začať  lietať. Vraj prvé lety však budú prevádzkované v rámci siete Vuelingu.

Ak budeme mať nové správy, dáme ti vedieť. Zatiaľ sa spolu s nami teš na očakávané letenky.

Zdroj fotky na ľavej strane – oficiálna Facebook stránka Level

Komentáre

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

10 Leteniek a pobytov na jeseň za super ceny! Barcelona, Londýn a iné https://t.co/K3MW9zAxAb3 dni dozadu
ALL INCLUSIVE EGYPT ZA 399€! https://t.co/nXk1Tfva3J3 dni dozadu
Veľmi lacné letenky do Porta na jeseň: https://t.co/qPxfokmK2E3 dni dozadu
Tieto letenky do Austrálie od 479€ sú hit mesiaca august: https://t.co/xqrz40WgSE3 dni dozadu
PONUKA DŇA! Víkend v Lisabone s letenkami, hotelom a raňajkami len za 189€! https://t.co/v2DrKJjqL83 dni dozadu
Lacné Miláno v októbri! Leť z Bratislavy od 32€ https://t.co/ZIBkyFYGWH3 dni dozadu
Parádna letenka na Havaj aj s batožinou: https://t.co/1dc3b3X7Rx4 dni dozadu
Zakynthos na 7 nocí all inclusive https://t.co/nUkKdAKDcq4 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore