Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Skvelá správa! Dalšia nízkonákladovka na scéne: Level začne lietať aj z Viedne (aktualizované)

AKTUALIZOVANÉ 14:30 28.6.2018 – Už je známy aj počet nových destinácií – je ich štrnásť a lietať sa bude sem: Londýn, Barcelona, Malaga, Paríž, Olbia, Larnaca, Valencia, Alicante, Palma de Mallorca, Bilbao, Miláno, Benátky, Ibiza, Dubrovník.


V letectve sa stále deje niečo zaujímavé a my ti prinášame nové správy z Viedne, ktoré však trošku súvisia aj s Bratislavou. Veď čítaj ďalej, a dozvieš sa…

Hovorí ti niečo slovo Anisec alebo Anisec Luftfahrt Gmbh? A o leteckej spoločnosti Level si už niekedy počul? Nuž, táto skvelá aerolinka má už svoju novú nízkonákladovku, ktorá pod názvom Anisec bude svoje lety prevádzkovať onedlho z Viedne.  Tu by sme chceli spomenúť, že Level patrí pod konzorcium IAG spolu s  Vuelingom, British Airways a Iberiou. Príchod Anisecu na viedenskú scénu bol pôvodne plánovaný po krachu Air Berlin a jeho dcérskej spoločnosti NIKI, kedy z konkurzného konania vyšiel ako víťaz Vueling. Tým pádom získal trhový podiel na viedenskom letisku a pozostatky po NIKI. Kvôli procesným chybám konkurzné konanie sa muselo opakovať, a s úsmevom z neho odchádzala, pardon, odletela aerolinka, o ktorej si si už mohol pár faktov prečítať aj u nás, na Pelipeckách, Laudamotion.

Fotka je len ilustračná

Ale IAG sa nenechala odradiť a ako už vieš, Anisec začne svoje lety prevádzkovať ako lowcostová odnož spoločnosti Level (tým pádom pôvodne plánovaná báza pre Vueling nevznikne). Informuje o tom portál Slovakaviation.sk.

Okrem toho, že viedenské letisko je pre slovenských cestujúcich veľmi ľahko dostupné, súvisí to s nami aj inak. Práve včera sa jedno lietadlo zdedené od Air Berlinu prefarbilo do oblečenia, teda farieb Level v Bratislave. Ráno o 10.00 letelo do Viedne na svoju bázu a ďalšie lietadlo (Airbus 321) čaká taktiež v bratislavskom paintshope.

To, kam sa bude lietať, ti zatiaľ nemôžeme prezradiť. Nie preto, lebo nechceme, ale kvôli tomu, že je to zatiaľ tajomstvo. Radi by sme ti ponúkli aj nejaké čerstvé peckové letenky, ale logicky, zatiaľ ich nie je možné rezervovať.  Snáď sa táto situácia zmení 15. júla, kedy by podľa predbežných informácií mal z Viedne Level/ Anisec začať  lietať. Vraj prvé lety však budú prevádzkované v rámci siete Vuelingu.

Ak budeme mať nové správy, dáme ti vedieť. Zatiaľ sa spolu s nami teš na očakávané letenky.

Zdroj fotky na ľavej strane – oficiálna Facebook stránka Level

5 (100%) 1 vote
Pokračovať v čítaní
Komentáre

5 Comments

 1. Lukas

  27. júna 2018 at 9:25

  Ahojte, ja len ohladne toho ruska tajomstva ohladne destinacii. Na webe je to uz od druhej polky maja 2018 verejne zname kam sa bude lietat. Napr. tu http://www.austrianaviation.net/detail/14-ziele-anisec-vor-start-in-wien/

  Tak asi nie je potrebne kolo toho robit take tajomstva 🙂

  Pekny den.

  • Anna

   27. júna 2018 at 9:52

   Ahoj Lukas, ďakujeme za tvoju reakciu. 🙂 Presne tak, špekuluje sa o 14 destináciách od 15. júla. Avšak tieto informácie nie sú oficiálne, preto sme s nimi nepracovali. Dúfame, že destinácie budú čoskoro potvrdené samotnou leteckou spoločnosťou. 😉
   Anna

 2. Pingback: Wizz Air neexpanduje v Bratislave, cieli na Viedeň: 17 nových liniek!

 3. Pingback: MEGAVÝPREDAJ! Letenky z Viedne na leto za 1 cent s aerolinkami Level

 4. Pingback: Kuriózny príbeh: Žena prišla na let, ktorý neexistoval

Radi si prečítame tvoj názor, nechaj nám odkaz!

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Štvrtok, 18. apríl 2019
15:40 | Pozri, čo k nám priletelo! Havaj za 499 EUR
12:30 | Korfu spiatočne za 20 eur z Bratislavy! Rezervuj termín 23 – 30.apríla
9:40 | Super lacná Kodaň! Už si letel tam aj späť za 33 eur?
9:01 | Azorské ostrovy a Madeira sú hit tohto obdobia: A tieto letenky za 169 eur tiež.
8:11 | Opäť sú tu priame lety do Kalifornie za 329 eur. Leť z Viedne do Los Angeles.
Streda, 17. apríl 2019
10:01 | Letisko Viedeň spustilo veľkú letenkovú kampaň na lacné letenky Spiatočne rezervuješ od 26 eur.
9:51 | Aj Bologna sa dá lacno rezervovať. Spiatočne od 33 eur!
9:35 | Aj Bologna sa dá lacno rezervovať. Spiatočne od 33 eur!
1 2 3 23

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore