Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Skvelá správa! Dalšia nízkonákladovka na scéne: Level začne lietať aj z Viedne (aktualizované)

AKTUALIZOVANÉ 14:30 28.6.2018 – Už je známy aj počet nových destinácií – je ich štrnásť a lietať sa bude sem: Londýn, Barcelona, Malaga, Paríž, Olbia, Larnaca, Valencia, Alicante, Palma de Mallorca, Bilbao, Miláno, Benátky, Ibiza, Dubrovník.

Reklama

V letectve sa stále deje niečo zaujímavé a my ti prinášame nové správy z Viedne, ktoré však trošku súvisia aj s Bratislavou. Veď čítaj ďalej, a dozvieš sa…

Hovorí ti niečo slovo Anisec alebo Anisec Luftfahrt Gmbh? A o leteckej spoločnosti Level si už niekedy počul? Nuž, táto skvelá aerolinka má už svoju novú nízkonákladovku, ktorá pod názvom Anisec bude svoje lety prevádzkovať onedlho z Viedne.  Tu by sme chceli spomenúť, že Level patrí pod konzorcium IAG spolu s  Vuelingom, British Airways a Iberiou. Príchod Anisecu na viedenskú scénu bol pôvodne plánovaný po krachu Air Berlin a jeho dcérskej spoločnosti NIKI, kedy z konkurzného konania vyšiel ako víťaz Vueling. Tým pádom získal trhový podiel na viedenskom letisku a pozostatky po NIKI. Kvôli procesným chybám konkurzné konanie sa muselo opakovať, a s úsmevom z neho odchádzala, pardon, odletela aerolinka, o ktorej si si už mohol pár faktov prečítať aj u nás, na Pelipeckách, Laudamotion.

Fotka je len ilustračná

Ale IAG sa nenechala odradiť a ako už vieš, Anisec začne svoje lety prevádzkovať ako lowcostová odnož spoločnosti Level (tým pádom pôvodne plánovaná báza pre Vueling nevznikne). Informuje o tom portál Slovakaviation.sk.

Okrem toho, že viedenské letisko je pre slovenských cestujúcich veľmi ľahko dostupné, súvisí to s nami aj inak. Práve včera sa jedno lietadlo zdedené od Air Berlinu prefarbilo do oblečenia, teda farieb Level v Bratislave. Ráno o 10.00 letelo do Viedne na svoju bázu a ďalšie lietadlo (Airbus 321) čaká taktiež v bratislavskom paintshope.

To, kam sa bude lietať, ti zatiaľ nemôžeme prezradiť. Nie preto, lebo nechceme, ale kvôli tomu, že je to zatiaľ tajomstvo. Radi by sme ti ponúkli aj nejaké čerstvé peckové letenky, ale logicky, zatiaľ ich nie je možné rezervovať.  Snáď sa táto situácia zmení 15. júla, kedy by podľa predbežných informácií mal z Viedne Level/ Anisec začať  lietať. Vraj prvé lety však budú prevádzkované v rámci siete Vuelingu.

Ak budeme mať nové správy, dáme ti vedieť. Zatiaľ sa spolu s nami teš na očakávané letenky.

Zdroj fotky na ľavej strane – oficiálna Facebook stránka Level


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    3.7/5 - (3 votes)
Komentáre
Hore