Nájdeš nás aj na:

Novinky

Nová linka: Poľský LOT začne lietať do San Francisca

Nová linka: Poľský LOT začne lietať do San Francisca

Od 5. augusta 2020 začne letecká spoločnosť LOT lietať do novej destinácie v USA, z Varšavy do San Francisca. Znamená to, že Slováci budú môcť s odletom z Viedne či Košíc cestovať cez Varšavu do ďalekej Kalifornie.

Reklama

Bude to deviate spojenie poľskej leteckej spoločnosti LOT medzi Poľskom a USA. Lety do najväčšej metropoly severnej Kalifornie budú prevádzkované 4x týždenne lietadlami Boeing 787 Dreamliner.

Let, počas ktorého Dreamliner prekoná viac než 10,000 km, potrvá takmer 12 hodín. Aerolinky o tom informujú v tlačovej správe.

San Francisco6. destinácia LOTu v USA, patrí medzi najväščie obchodné centrá sveta. Nedaľeko, v Silicon Valey, sa nachádzajú sídla najväčších technologických spoločností, ako Google, Uber, Twitter, Facebook, Hewlett-Packard, Apple, eBay, Netflix, Tesla alebo Linkedin.

San Francisco je taktiež  populárnou turistickou destináciou, a to vďaka mostu Golden Gate Bridge, známeho z mnohých hollywoodskych filmow, malebným tichomorským plážam alebo historického Alcatrazu. Každý rok priťahuje „San Fran“ stovky tisíc turistov z celého sveta.

 • Aká batožina je v základnej cene letenky LOT Polish Airlines?

  Letecká spoločnosť LOT ku každej letenke povoľuje jeden kus malej príručnej batožiny. Tú si zoberiete so sebou na palubu, avšak nemôže byť väčšia ako 55x40x23 cm a ťažšia ako 8 kg. Okrem nej si do lietadla môžete zobrať ešte jednu osobnú položku navyše v maximálnych rozmeroch 40x35x12 cm

 • Čo ak je batožina väčšia ako predpísaný rozmer?

  Rozmery a váha musia byť na 100% dodržané. Ak si nie ste istí, batožinu si radšej doma odvážte a zmerajte. Nezabúdajte, že do rozmerov sa započítavajú napríklad aj kolieska batožiny. Letecká spoločnosť LOT Polish Airlines v zmysle svojich prepravných podmienok Vám v opačnom prípade môže zaúčtovať poplatok za prekročenie limitov v sume 45-115 €.

 • Ako si môžem zakúpiť väčšiu batožinu k letenke s LOT Polish Airlines?

  Spoločnosť LOT Polish Airlines ponúka možnosť zakúpenia podpalubnej batožiny vo váhe do 23 kg s tým, že celkový súčet rozmerov nemôže presiahnuť 158 cm. Do väčšiny destinácií je povolený jeden kus takejto batožiny, ale na niektoré interkontinentálne lety si môžete zobrať aj 2 kusy. Túto batožinu odovzdáte na odbavovacom pulte (check-in pult) ešte predtým ako prejdete bezpečnostnou kontrolou. Batožinu teda už neberiete cez bezpečnostnú kontrolu a môžete v nej prevážať aj tekutiny vo väčšom množstve ako 100 ml (alkohol, drogéria, atď.).

  Batožinu navyše si viete zakúpiť priamo pri rezervácii cez Pelikán.

 • Čo všetko môžem mať v príručnej batožine s LOT?

  Batožina prechádza tiež cez bezpečnostnú kontrolu. Celkový objem tekutiny vrátane kozmetiky by nemal presiahnuť 100 ml. V príručnej batožine môžete prevážať lieky – ak sú na predpis, vezmite si aj predpis od lekára so sebou. Viac informácií si môžete prečítať aj v článku o príručnej batožine.

 • Ako cestovať s dieťaťom aerolinkami LOT Polish Airlines?

  Dieťa do 2 rokov, ktoré nepotrebuje vlastné sedadlo, teda sedí na kolene dospelej osoby, cestuje za sumu 10% letenky dospelého pasažiera, letenka pre deti veku 2-11 rokov zvyčajne stojí 75% dospelej letenky.

  Sprevádzajúca dospelá osoba okrem vlastnej batožiny môže mať u seba jednu malú tašku na jedlo pre dieťa, hračky atď. Preprava skladacieho detského kočíka je povolená.

 • Ako rezervovať sedadlá u leteckej spoločnosti LOT Polish Airlines?

  Rezervácia miesta v lietadle podľa vlastného výberu je možná za poplatok (od 5-10 €, konečná suma závisí od destinácie Vášho letu). V opačnom prípade Vám spoločnosť LOT priradí sedadlo podľa náhodného výberu.

  Rezervácia miesta je možná najneskôr 36 hodín pred plánovaným odletom.

 • Ako kúpiť jedlo na letoch LOT Polish Airlines?

  V cene leteniek na krátke lety je voda, na niektorých trasách aj menší snack a teplé nápoje, kým na dlhých letoch cestujúci dostanú aj teplé jedlo a nápoje (nealkoholické a alkoholické).

 • Ako urobiť online check-in s LOT Polish Airlines?

  K väčšine letov aerolinky LOT otvárajú online check-in 36 hodín pred plánovaným odletom, a táto služba je k dispozícii do času 120 minút pred plánovaným odletom. Môžete sa odbaviť aj na check-in pultoch alebo samoobslužných kioskoch na vybraných letiskách.

 • Je možné zmeniť letenku s LOT Polish Airlines?

  LOT Polish Airlines nepovoľujú zmenu údajov cestujúcich na letenke. Zmena mena na letenke je povolená iba v prípade, ak sa meno cestujúceho v cestovnom doklade v čase medzi kúpou letenky a samotným letom zmenilo kvôli sobáši.

  Ak by ste chceli zmeniť dátum letu, letecká spoločnosť bude postupovať podľa podmienok, ktoré platia konkrétne pre Vašu rezerváciu.

 • Ako cestovať so zvieratkom leteckou spoločnosťou LOT Polish Airlines?

  Spoločnosť LOT povoľuje prepravu psov a mačiek. Pokiaľ zvieratko cestuje na palube, zaplatíte poplatok vo výške od 12 €, ak v batožinovom priestore, bude Vás to stáť 70 €. Konečná cena závisí od Vašej destinácie.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

TOP PONUKA: Luxusný wellness pobyt v 5* Kempinski od 109€! https://t.co/ughvj4Cvyc #dovolenky18 hodiny dozadu
10 najvyťaženejších letových trás na svete https://t.co/TtZUtOi4Nd #novinky19 hodiny dozadu
Lacné letenky na Seychely teraz s 5*Qatarom alebo Turkish Airlines! Ceny od 589€ https://t.co/WJhLQ26a8G #letenky19 hodiny dozadu
Drzo lacná Amerika: Priame lety z Európy na rok 2021 od neuveriteľných 129€! https://t.co/SOA6PISOtK #letenky21 hodiny dozadu
Lety do Tanzánie a na Zanzibar sú obnovené. Zrušila sa aj karanténa https://t.co/bOM07tUhwf #letenky22 hodiny dozadu
Fínsko zaradilo Slovensko na zoznam rizikových krajín. Vyžaduje 2 testy https://t.co/nOO156UKV8 #novinky22 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky22 hodiny dozadu
Bez testu i povinnej karantény. Tieto krajiny môžeme slobodne navštíviť https://t.co/tNryB3mapQ #letenky22 hodiny dozadu
Thajsko budúci týždeň privíta prvých turistov. Očakáva let z Číny https://t.co/d7OiZ9cpkO #novinky22 hodiny dozadu
Emirates už letecky obsluhujú takmer sto destinácií. Pridávajú lety do Ománu a Ugandy https://t.co/pOvOPhm13n #novinky22 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore