Nájdeš nás aj na:

Novinky

NOVÁ LINKA: Priame lety do Larnaky z Bratislavy cyperskými aerolinkami TUS Airways

NOVÁ LINKA: Priame lety do Larnaky z Bratislavy cyperskými aerolinkami TUS Airways

Cyprus je posledné roky jednou z najpopulárnejších dovolenkových destinácií Slovákov a aj vďaka tomu neustále pribúdajú nové spojenia. Tento rok zamieša dovolenkové karty nová linka z bratislavského letiska.

Reklama

Priame spojenie medzi Bratislavou a cyperskou Larnakou zabezpečí od júna 2023 spoločnosť TUS Airways. Lietať sa bude dvakrát do týždňa a to v stredu a v sobotu.

Prečo odporúčame Cyprus?

Ideálne počasie

Pokiaľ sa chystáte na Cyprus, krásne a slnečné počasie zažijete takmer neustále, no najpriaznivejšie obdobie je samozrejme od skorého júna až do neskorého septembra. Vtedy vás tu privítajú teploty nad 30 stupňov a more bude takisto veľmi príjemné vyhriate, niekedy až na 28 stupňov. Priemerných 10 až 12 hodín slnka denne je skvela štatistika, čo poviete?

Nádherné pláže i hory

Či sa sem vyberiete cez leto alebo mimo sezóny, Cyprus si vás získa aj úchvatnou prírodnou scenériou. Preto neváhajte a vyčleňte si deň či dva aj na turistiku po okolí. Keď beriete turistiku vážne, určite by ste mali navštíviť pohorie Troodos. Nájdete tu obdivuhodné výhľady na lesy a v zime sa tu dokonca dá aj lyžovať!

Famózne jedlo a pitie

Tradičnými jedlami sa to tu len tak hemží. Miestna kuchyňa je inšpirovaná gréckou kuchyňou, ktorú ale vo všeobecnosti považujeme za jednu z najchutnejších na svete. Cyperčania ju však trochu oživili svojimi miestnymi bylinkami a korením. Preto sa nebojte vyraziť na trh a ochutnať to, čo ponúkajú domáci. Tradičným jedlom je „Meze“, ktoré nájdete asi v každej taverne. Meze je vlastne taký mix rôznych chutí, väčšinou je to mäso alebo ryby a ako príloha vás čakajú rôzne šaláty, variácie zemiakov a vajec či dokonca humus a tarmmasalata.

S lacnou letenkou z Bratislavy či Viedne si dokážete vyskladať perfektnú dovolenku aj sami. Ak nie, radi vám s tým pomôžeme. Pozrite si aj aktuálnu ponuku dovoleniek na Cypre.

Lacné letenky na Cyprus

Zdroj foto – Shutterstock.com


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore