Nájdeš nás aj na:

Novinky

Lufthansa spustí novú biznis triedu na dlhé lety skôr ako plánovala. Príde už budúci rok!

Lufthansa spustí novú biznis triedu na dlhé lety skôr ako plánovala. Príde už budúci rok!

Letecká skupina Lufthansa oznámila príchod novej biznis triedy. Isté je, že sa tak stane budúci rok, ešte však nie je jasné, či novinka pribudne do pripravovaných modelov Boeing 777X alebo aerolinky využijú obľúbené Boeingy 787 Dreamliner. Prinášame viac informácií o tom, ako to vyzerá v kabíne a tiež prvé fotografie od leteckej spoločnosti.

Nová biznis kabína bola pôvodne navrhnutá pre supermoderné lietadlo Boeing 777X, avšak jeho oneskorené dodávky môžu spôsobiť, že luxusnejšiu biznisku uvidíme aj v inom lietadle. Jeden z predstaviteľov aerolinky Lufthansa v nedávnom rozhovore pre SimpleFlying prezradil, že novinka príde už v roku 2022, čo zatiaľ vylučuje očakávaný model 777X. Ten má prísť najskôr v roku 2023.

Pre spoločnosť Lufthansa to znamená nasadenie nového produktu na niečo, čo už má vo svojej flotile, napríklad na Airbus A350 alebo Boeing 747-8, prípadne na niečo, čo má čoskoro doraziť, napríklad Boeing 787. Najpravdepodobnejšie je podľa portálu SimpleFlying to, že novinka pribudne pravdepodobne do nových Dreamlinerov (Boeing 787).

Nová biznis trieda Lufthansa Group, dostupná vo vybraných modeloch od roku 2022:

Aké je to cestovať biznis triedou s Lufthansa Group?

Cestujúci s platnou letenkou v biznis triede môžu (rovnako ako aj v ekonomickej), vybaviť check-in cez šikovnú mobilnú aplikáciu. Biznis cestujúci však svoju batožinu odovzdávajú na exkluzívnych check-in pultoch iba pre biznis, a hneď po check-ine dostávajú pozvánku do exkluzívneho s teplým jedlom, drinkmi, časopismi, aj relaxačnými miestnosťami v cene. Pri nástupe do lietadla majú cestujúci v biznis triede prednosť pred ostatnými pasažiermi, zo salónika teda nastupujú na palubu lietadla bez čakania.

Kráľovské sedenie (ležanie?)

Sedadlá sú nastaviteľné do kompletne vodorovnej polohy a mechanizmus je celkom rýchly, komfortne si ľahnete približne za 25 sekúnd. Svetlá nad vami ovládate jedným kliknutím na diaľkovom ovládači – k dispozícii je personálna lampa na čítanie aj „mood light“ svetlo. Sedadlá sú navrhnuté tak, aby mali veľa úložného priestoru – svoje predmety šikovne skryjete v jednom z praktických vrecúšok, ktoré sú umiestnené po celom sedadle.

Zábavný systém má všetko

Po check-ine vám aerolinky ponúknu cez svoju mobilnú aplikáciu magazíny a časopisy. Okrem toho ich nájdete aj v biznis salóniku a neskôr aj na palube lietadla v nemeckom a anglickom jazyku. Samozrejmosťou sú široké dotykové displeje a zábavný systém s bohatou ponukou filmou, seriálov, hudobných albumov či hier. Pre najmenších a pre rodiny s deťmi je v zábavnom systéme aj detská sekcia.

Pri nástupe do biznis triedy vás na sedadle čakajú kvalitné slúchadlá s aktívnym potlačením hluku (noise cancelling).

Biznis cestovanie so spoločnosťou Lufthansa aktuálne vyzerá v skratke takto:

Komfortný balíček ako samozrejmosť

V biznis triede majú cestujúci k dispozícii veľký a pohodlný vankúš, precízne zabalený a hrubý paplón a dizajnový komfortný balíček, ktorý obsahuje klapku na oči, ponožky, zubnú kefku a pastu, štuple do uší, balzam na pery aj osviežujúci krém na tvár. Ďalšie praktické predmety pre pohodlný let nájdete v toaletách, ktoré sú blokované iba pre biznis cestujúcich (hygienické vlhčené vreckovky, hrebeň aj žiletky či krém na holenie.

Hodovanie na palube

Servis začne ihneď po nástupe s „welcome drinkom“. Prehľad o jedlách na palube máte vďaka vytlačeným menu kartám. Približne 20 minút po odlete vám letušky ponúknu hygienické horúce utierky s nápojom podľa vlastného výberu a orechy k prvému drinku. Jedlo pozostáva zo 4 chodov – predjedlo, polievka, hlavné jedlo, dezert. Na ďalšie jedlo sa môžete tešiť pred príletom – obed/ večera alebo raňajky podľa času príletu.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Zľava na PCR testy cez Pelipecky. Klikni a rezervuj si termín od 36,90€
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut alebo Vivid
  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (6 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Ujdi pred zimou do exotiky: Ostrov Svätého Martina za 599€! https://t.co/kzHmaLgzP1 #letenky26 minút dozadu
Predvianočný Paríž v decembri od perfektných 78€! https://t.co/lhYIdZKS14 #letenky47 minút dozadu
Turecký Dalamán od 74€ z Bratislavy! Čakajú ťa nedotknuté pláže a poriadny kus histórie https://t.co/drVFBCEa5j #letenky53 minút dozadu
Peckový výpredaj od 17€: vyberáš z 10 obľúbených destinácií https://t.co/2DZ3fXZNYT #letenky56 minút dozadu
7 najlepších prechádzok v Londýne (toto všetko zažiješ len pešo!) https://t.co/JPeajTLCvF #cestopisy1 hodinu dozadu
Čo znamená nová linka Budapešť – Soul pre Slovákov a ako to vyzerá na palube Dreamlinera? https://t.co/30j8Gvkt6s #letenky13 hodín dozadu
Instantné ÁNO, nezabudnuteľná svadba. Ako sa zosobášiť v Las Vegas? https://t.co/GBehBmOeEN #cestopisy17 hodín dozadu
Hory, výhľady a paella na Malorke alebo trasa Ruta de Pedra en Sec https://t.co/L7baHGpEUD #cestopisy17 hodín dozadu
Peckový výpredaj od 17€: vyberáš z 8 obľúbených destinácií https://t.co/2DZ3fXZNYT #letenky19 hodín dozadu
Drink pri mori, adrenalín na bajku, tanec pod hviezdami. Aj to je Gran Canaria! https://t.co/srZkYlOLOU20 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore