Nájdeš nás aj na:

Novinky

Lufthansa odhalila novinky: luxusné dvojlôžko, úplne nové sedačky v každej triede

Lufthansa odhalila novinky: luxusné dvojlôžko, úplne nové sedačky v každej triede

Letecká spoločnosť Lufthansa uvádza na trh úplne nové diaľkové kabíny, kde ponúkne až 14 rôznych možností sedenia v jednom type lietadla. Mení sa všetko, od ekonomickej triedy až po prvú triedu – kde sa po novom nachádza aj luxusná manželská posteľ a jedny z najširších postelí v leteckom priemysle vôbec.

Reklama

Koncept Allegris putuje do viac ako stovky lietadiel

Nemecký letecký gigant predstavil novinku na tlačovom podujatí v Berlíne. Dlho očakávaný koncept s pomenovaním „Allegris“ teraz aerolinky nainštalujú do viac ako 100 diaľkových lietadiel. Kabína týchto lietadiel sa tak kompletne premení.

Od septembra 2023 budú nové lietadlá Boeing 787-9 (Dreamliner) vybavené 28 sedadlami v biznis triede (vrátane štyroch biznis apartmánov), 28 sedadlami v prémiovej ekonomickej triede a 231 sedadlami v ekonomickej triede (vrátane 34 miest s extra priestorom na nohy).

Nové apartmány v prvej triede zažijú premiéru začiatkom roka 2024 v lietadlách Airbus A350-900. Budú mať tri apartmány prvej triedy, 28 miest v biznis triede, 24 miest v prémiovej ekonomickej triede a 201 miest v ekonomickej triede (z toho až 22 miest s extra priestorom na nohy). Bude to tiež prvýkrát, čo sa v lietadle A350 objaví produkt prvej triedy. Tento produkt sa bude nachádzať aj v pripravovanom lietadle 777X a bude dodatočne nainštalovaný v existujúcej flotile dvojpodlažných lietadiel Boeing 747-8.

Prečo toľko rôznych možností sedadiel? Lufthansa tvrdí, že produkt sa zameriava na koncept „najosobnejšieho cestovateľského zážitku“, aký kedy letecká spoločnosť ponúkla. Cestujúci si tak môžu vybrať taký spôsob cestovania, ktorý najlepšie vyhovuje ich potrebám a rozpočtu.

Prvá trieda Lufthansa: tak luxusné dvojpostele tu ešte neboli

V prednej časti lietadla A350-900 sa bude nachádzať jeden rad troch apartmánov prvej triedy v konfigurácii 1-1-1. Sedadlá budú mať charakteristickú „maastrichtskú“ modrú farbu spoločnosti Lufthansa s dvoma rôznymi možnosťami sedenia. Všetky tri suity sú kompletne uzatvárateľné miestnosti – podobne ako nový produkt prvej triedy spoločnosti Emirates – so stenami od podlahy až po strop a posuvnými dverami, ktoré vytvárajú vynikajúce súkromie a osobný priestor.

Najzaujímavejšie vyzerá stredný apartmán prvej triedy. Takzvaná „Suite Plus“ umožňuje dvom cestujúcim cestovať spolu na jednom dvojitom sedadle, vďaka čomu môžu stolovať spolu oproti sebe a potom si sklopiť sedadlá a spoločne sledovať film. Sedadlo sa tiež zmení na štandardne širokú manželskú posteľ (137 x 191 cm), ktorú môžu zdieľať dvaja cestujúci.

Ako píše portál ThePointsGuy, Ide pravdepodobne o druhý najluxusnejší produkt v komerčnej leteckej doprave, hneď po The Residence v lietadle Airbus A380 spoločnosti Etihad.

Sólo cestujúci si môžu vychutnať apartmán Plus, ktorý im poskytne dostatok priestoru.

Biznis trieda: rozloženie 2-2-2 končí, prichádza inovácia

Jedna z najväčších noviniek prichádza v kabínach biznis triedy, kde sa cestujúci konečne budú môcť rozlúčiť so zastaranými sedadlami 2-2-2. Všetci cestujúci si budú môcť vychutnať priamy prístup do uličky, bezdrôtové nabíjanie, pripojenie Bluetooth a možnosť vyhrievať či chladiť každé sedadlo samostatne.

Biznis trieda Allegris bude mať v jednej kabíne až sedem možností sedenia, čo nie je bežné:

 • Suita v prvom rade (dvojlôžkové suity vo vnútri, jednolôžkové suity pri okne)
 • Sedadlo s extra priestorom
 • Sedadlo pri okne
 • Sedadlo s extra dlhým lôžkom
 • Sedadlo pri okne so súkromím a detskou postieľkou
 • Dvojmiestne sedadlo. (V poslednom rade biznis triedy možno dve susedné sedadlá s menšou vzdialenosťou medzi nimi spojiť do dvojlôžka pomocou výsuvnej stredovej konzoly).
 • Bežné sedadlo

K dispozícii sú aj dve sedadlá pripomínajúce „trón“ s dodatočným úložným priestorom, podobné ako tie tie, ktoré možno vidieť u iných leteckých spoločností ako napríklad Scandinavian Airlines či Swiss.

Prémiová ekonomická trieda: nové sedadlá, nový sklon sedenia

V prémiovej ekonomickej triede letecká spoločnosť upúšťa od sedadiel, ktoré sa sklápajú dozadu do priestoru za nimi. Namiesto toho majú sedadlá Allegris v prémiovej ekonomickej triede pevné operadlo – rovnaké sedadlo, aké nedávno predstavila spoločnosť Swiss. Sú usporiadané v konfigurácii 2-3-2 s 39-palcovým priestorom na nohy, 15,6-palcovou obrazovkou palubnej zábavy a bezdrôtovým nabíjaním.

Niektorým sa bude páčiť, že cestujúci vpredu nebude zasahovať do ich osobného priestoru, keď si sklopí sedadlo. Iným sa nebude páčiť, že sedadlo sa pri sklopení posúva dopredu, a tak môže zmenšovať priestor na nohy a spôsobovať menší komfort spania.

Portál Pointsguy dostal príležitosť skúsiť novú Premium Economy od Lufthansa a tu je hodnotenie: „Hoci je priestor okolo lýtok pri úplnom sklopení so zdvihnutou opierkou na nohy úzky, sedadlo je dobre čalúnené a v sklopenej polohe pohodlné.

Ekonomická trieda ponúka štyri alternatívy sedenia

Cestujúci v ekonomickej triede majú k dispozícii štyri rôzne možnosti sedenia. Bežné sedadlá majú štandardný priestor na nohy 31 palcov od výrobcu sedadiel Recaro. Prvé tri rady v kabíne ekonomickej triedy sú označované ako „Additional Comfort“ s ďalšími 3 palcami priestoru na nohy.

Za príplatok si cestujúci môžu vybrať možnosť „susedné voľné miesto“. To znamená, že vedľa nich aerolinky nechajú voľné prázdne sedadlo a zvýšia tak komfort cestujúceho. Ak ste už leteli v rámci Európy biznis triedou spoločností British Airways, Lufthansa alebo Air France, toto nastavenie už poznáte.

Tí, ktorí hľadajú ešte viac priestoru – najmä cestujúci s malými deťmi – ocenia inovatívne sedadlo Sleeper Seat spoločnosti Lufthansa. Ide o druhú generáciu, ktorá poskytuje rovnú plochu od operadla po prednú časť sedadla, takže je tu viac priestoru na natiahnutie a odpočinok. Ceny za sedadlo Sleeper Seat ešte nebola oznámená, hoci spoločnosť Lufthansa si v súčasnosti účtuje 159 až 229 eur za jeden let.

Lufthansa má jeden z najluxusnejších produktov v oblakoch

Samotný počet možností sedenia v jednom lietadle je pre spoločnosť Lufthansa zaujímavým spôsobom napredovania. Produkty pre biznis a prvú triedu výrazne zlepšujú súčasný zážitok cestujúcich spoločnosti Lufthansa a Suite Plus vyzerá ako jeden z najluxusnejších produktov v komerčnej leteckej doprave.

Produkty Allegris boli vyvinuté „exkluzívne pre skupinu Lufthansa“, čo znamená, že cestujúci sa môžu dočkať zavedenia týchto kabín aj v spoločnostiach Swiss, Austrian Airlines a Brussels Airlines

Nový diaľkový produkt Lufthansa Allegris kompletne zmení diaľkové cestovanie leteckej spoločnosti, pričom do roku 2025 sa do projektu investuje 2,5 miliardy eur.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
 • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  5/5 - (6 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.