Nájdeš nás aj na:

Amerika

Posuvné dvere a vlastná kajuta. Poď sa pozrieť do novej biznis triedy Air France

Posuvné dvere a vlastná kajuta. Poď sa pozrieť do novej biznis triedy Air France

Aerolinky Air France pred nedávnom odhalili vynovenú biznis triedu a teraz máme k dispozícii aj nové fotografie interiéru. Sedenie v nej po novom vyzerá ako v luxusnej kajute, pretože pri každom mieste pribudli posuvné dvere, ktorými sa možno izolovať od ostatných cestujúcich. Letecká spoločnosť novú biznis triedu implementuje postupne od septembra 2022. Okrem biznis triedy dopravca v týchto lietadlách aktualizuje aj sedadlá ekonomickej a prémiovej ekonomickej triedy a v októbri získal ocenenie World Travel Awards za najlepšiu ekonomickú triedu pre dlhé lety. Na konci článku pripájame aj letenky v biznis triede Air France so zľavou!

Reklama

Air France a (r)evolúcia v biznis triede

Nový dizajn biznis triedy Air France nakláňa pasažierov diagonálne smerom k oknu alebo k sebe navzájom. Konfigurácia sedadiel 1-2-1 tak zostáva zachovaná aj v novej bizniske.

Sedadlá majú modernejšiu povrchovú úpravu z „vlny, brúseného hliníka a francúzskej kože“. Obsahujú tiež 17,3-palcovú 4K obrazovku určenú na multimediálnu zábavu na palube a po novom umožňujú napríklad spárovať aj vlastné Bluetooth slúchadlá.

Okrem nových posuvných dverí, ktoré pridávajú súkromie, sú teraz dve sedadlá v strednej časti kabíny vybavené deliacou stenou, ktorá ich oddeľuje a ktorá sa zdvíha a spúšťa.

Pri úplnom sklopení sedadiel vznikne pre cestujúceho posteľ s dĺžkou približne dva metre.

Jedlo je famózne, budete chcieť ochutnať všetko

Francúzska kuchyňa sa preslávila po celom svete a na diaľkových letoch v biznis triede Air France to nebude inak. Čaká vás jedinečný gastronomický zážitok. Začne to ešte pred odletom: Dáte si prémiové šampanské alebo čerstvý džús?

Zhruba štvrť hodinku po vzlietnutí sa vám do rúk dostane menu šéfkuchára. A následne to začne. Môžete ochutnať všetko, čo milujete na francúzskej kuchyni. Od kreviet, cez syry, dokonalé paštéty, ryby, jedinečné dezerty a to je len zlomok toho všetkého. Oui! Samozrejmosťou je servírovanie na porceláne a so strieborným príborom. A nezabudnite si dať pohár francúzskeho vína. Alebo radšej dva!

Pozornosť od Air France v podobe praktického balíčka obdržia všetci majitelia business letenky. Obsahuje luxusnú kozmetiku a všetko potrebné pre osobnú hygienu počas letu.

Nový luxusný biznis salónik v cene letenky

Pred odletom do vašej destinácie si počas medzipristátia oddýchnite v novom biznis salóniku na letisku Charles de Gaulle. Samozrejmosťou je úžasný catering, komfortné sedadlá pre odpočinok a luxusne vyzerajúci interiér, ktorý ešte viac umocní zážitok.

Salónik navrhnutý agentúrou Jouin Manku sa rozprestiera na dvoch úrovniach prepojených monumentálnym schodiskom. Vďaka presklenému lounge si užijete jeden z najlepších výhľadov na pristávaciu dráhu.

Na obed alebo večeru si môžete pochutnať na rôznych lahodných gurmánskych jedlách vrátane vegetariánskych špeciálov. Menu sa upravuje podľa sezóny.

Nový biznis salónik nájdete na Terminál 2F

 • Nový biznis salónik Air France na letisku Charles de Gaulle funguje od 5:30 do 22:00
 • Bezplatné WiFi pripojenie
 • Lokálne a medzinárodné noviny
 • Teplý aj studený bufet pre všetkých cestujúcich
 • Výber teplých a studených nápojov, takisto šampanské a luxusné vína
 • Oddychová zóna
 • Exkluzívna kozmetika Clarins a jej produkty k dispozícii pre cestuújcich vo forme kozmetických ošetrení tváre profesionálnym personálom rovnomennej značky (k dispozícii od 7:40 do 19:00 každý deň okrem nedele)

Facelift ekonomickej a prémiovej ekonomickej triedy

V prémiovej ekonomike Air France po novom prinesie sedadlo, ktoré prvotne predstavilo k modelom Airbus A350. Tieto sedadlá majú väčší sklon (asi 38 palcov), čo znamená výrazne vyšší komfort pre cestujúceho – v skratke sa lepšie vyspí.

V ekonomickej triede sú nové sedadlá široké 17 palcov a majú rozstup približne 31 palcov, čo je štandardná konfigurácia pre ekonomickú triedu v lietadle 777-300ER.

Cestujúci v oboch kabínach si užijú zábavu počas letu na 13,3-palcovej obrazovke s rozlíšením 4K. Tento systém bude mať rovnakú schopnosť párovania Bluetooth ako biznis trieda.

Nové sedenie si užijú pasažieri najprv na letoch medzi Parížom (CDG) a letiskom Johna F. Kennedyho v New Yorku (JFK).

Ocenenie World Travel Awards: Air France je TOP v ekonomickej triede na dlhé lety

Dňa 1. októbra 2022 sa odovzdávali ceny World Travel Awards a aerolinky Air France získali ocenenie pre poprednú európsku leteckú spoločnosť za svoju ekonomickú triedu na dlhé vzdialenosti.

„Toto ocenenie oceňuje náš neustály pokrok. V kabíne Economy na dlhé vzdialenosti ponúkame našim zákazníkom sedadlá na najvyšších priemyselných štandardoch, bohatý a rozmanitý palubný zábavný systém a cateringovú ponuku vo francúzskom štýle so šampanským pre všetkých!“ povedal Fabien Pelous, supervízor zážitku z lietania v ekonomickej tride Air France.

Air France sa okrem vyššie spomínaného ocenenia ešte umiestnila na druhom mieste aj v kategóriách „Európska letecká spoločnosť 2022“, „La Première“ a „Business“.

Každoročné odovzdávanie cien World Travel Awards je prestížne podujatie, ktoré odmeňuje aktérov v sektoroch cestovania, cestovného ruchu a pohostinstva. Ocenenia, uznávané ako značka excelentnosti v tomto odvetví, sú založené na širokom hlasovaní zákazníkov a odborníkov v cestovnom ruchu. Len na oceneniach za rok 2022 bolo odovzdaných viac ako 2,3 milióna hlasov.

Zdroj foto: Air France

Akciové letenky biznis triedy Air France


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (6 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore