Nájdeš nás aj na:
nepal

Cestopisy

Nezabudnuteľný poznávací zájazd do Nepálu s trekom na Poon Hill a letom ponad Mount Everest na 13 dní za 2040€

Nezabudnuteľný poznávací zájazd do Nepálu s trekom na Poon Hill a letom ponad Mount Everest na 13 dní za 2040€

Cesta po krajine v srdci Himaláji spojená s jedným z najkrajších trekov? To a omnoho viac na vás čaká na veľkom okruhu Nepálom v spojení s Poon Hill trek. Netreba sa ho báť, ide o trek s nízkou obtiažnosťou, ktorý sa vám odmení tým najkrajším výhľadom. Počas zájazdu na vás čaká napríklad aj safari v parku Chitwan, adrenalín počas raftingu na rieke Trisuli a samozrejmosťou sú všetky najkrajšie pamiatky Nepálu. Celý čas vám bude k dispozícii slovenský sprievodca a tiež skúsený nepálsky sprievodca len pre vašu skupinu. Čerešničkou na torte je vyhliadkový let k streche sveta – najvyššiemu vrchu Mount Everest.

Reklama

Cena pobytu obsahuje

 • Medzinárodnú obojsmernú letenku v ekonomickej triede na trase Viedeň – Káthmandu – Viedeň (lety s 1 prestupom v Dohe)
 • Batožinu do podpalubia max. do 20 kg 
 • Sprievodcu CK Victory Travel a miestneho nepálskeho sprievodcu
 • Prehliadku všetkých navštívených miest
 • Ubytovanie v príjemnom hoteli v úplnom centre Káthmandu s raňajkami
 • Počas treku ubytovanie v horských ubytovniach s teplou vodou
 • Pobyt v Národnom parku Chitwan s plnou penziou
 • Dopravu v Nepále
 • Rafting
 • Prelet na trase Káthmandu – Pokhara
 • Organizačné zabezpečenie víz
 • Poistenie CK proti insolventnosti
 • Letiskové poplatky, palivové taxy a servisné príplatky

Kedy sa pobyt koná?

Napríklad v termíne 30.8.2022 (Uto) – 11.9.2022 (Ned)

Rezervovať môžeš aj iné termíny od mája do októbra 2022.

Ak vás láka dobrodružný zájazd, no chceli by ste si k nemu ešte niečo pridať alebo ho trocha pozmeniť, kontaktujte nás na e-mailovej adrese [email protected]

nepal

Aký program vás počas zájazdu v Nepále čaká?

1. deň: Odlet z Viedne, opúšťame európsky kontinent

Vybavení negatívnymi PCR testami vyrážame z medzinárodného letiska vo Viedni na cestu do najkrajšieho kúta našej planéty pod horským masívom Himalájí a možno práve preto odvekom sídle bohov, do magického Nepálu. V lietadle si dáte prvú večeru výletu, pohár vína a pozriete si dobrý film na dobrú noc.

2. deň: Prílet do Káthmandu. Ubytovanie a prehliadka čarovného kráľovského mesta

Po pristátí si vybavíme víza a vrhneme sa do energie ulíc fantastického veľkomesta Káthmandu. Ubytovanie máte zabezpečené v jednoduchom rodinnom hoteli, nabitom príjemnou energiou, so skvelým umiestnením uprostred famóznej štvrte Thamel. Majiteľ nášho hotela je náš kamarát, sprevádzal aj mnoho slovenských expedícií na Everest a slovenskí záchranári ho za odmenu vzali aj do našich Tatier.

thamel nepal
švrť Thamel

Čaká vás podrobná prehliadka mesta Káthmandu s námestím Durbar a so svätyňou Kumar Devi, ktorá je sídlom jedinej živej bohyne sveta. V meste, v prípade potreby, zoženieme aj všetky potrebné veci na trek, ktoré sme si nedoniesli z domu. U našich obchodníkov nájdeme značkovú výbavu za zlomok cien, aké by sme za podobný tovar zaplatili u nás.

durbar kathamandu

3. deň: Ešte musíme objaviť mnoho krás Káthamndu: Pašupatinath, Boudhnath, Freak Street, Opičí chrám

Po raňajkách pokračujeme v prehliadke hlavného mesta Káthmandu. Samozrejme nevynecháme ani hinduistický chrám Pašupatinath a pohrebné rituály spopolňovania zosnulých. Určite vás nadchne najznámejšia nepálska budhistická stúpa Boudhanath a spomienka na zlaté časy hippies na Freak Street. Nevynecháme ani Opičí chrám a ďalšie pozoruhodné dominanty mesta. Káthmandu vás uchváti svojou priamočiarosťou a pozitívnou energiou. Dokončíme všetky dôležité nákupy a prípravu na trek, s ktorými vám radi pomôžu Vaši sprievodcovia.

Pašupatinath
Pašupatinath, zdroj: Shutterstock/Milosz Maslanka
budhistická stúpa Boudhanath
budhistická stúpa Boudhanath
Swayambhunath
Swayambhunath, Opičí chrám

4. deň: Prelet do mesta Pokhara, začíname náš trek. Z Nayapul až do Ulleri.

Prelet do mesta Pokhara, odkiaľ sa hneď vydáme na náš 5-dňový relaxačný a dušu očisťujúci trek z dedinky Nayapul. Krátky úsek popri brehu rieky Modi Khola, vystrieda dedinka Birethani (1 065 m.n.m.) s množstvom obchodíkov a čajovní. Postupujeme nahor do osady Tikhedhunga (1525 m.n.m.), kde sa aj najeme. Prvý náročnejší úsek je pred nami, čaká nás asi dvojhodinové stúpanie po schodoch do čarovnej osady Ulleri (2070 m.n.m.). V tento deň celkovo prejdeme asi 12 kilometrov. Plní endorfínov sa uložíme na spánok. Počas celého treku budeme ubytovaní v jednoduchých horských ubytovniach, avšak s teplou vodou a prístupom na internet.

modi khola
Modi Khola
ulleri nepal
Ulleri, zdroj: Shutterstock/Smarta

5. deň: Rododendrónový prales, z Banthani až do scénického Ghorepani.

Ranné výhľady budú prvou odmenou a ubezpečením o tom, že to naozaj stojí zato! Pokračujeme cez dubový a rododendrónový prales do Banthani vo výške 2 250 m.n.m. Po ďalšej hodinovej chôdzi prichádzame do nádhernej scénickej dediny Ghorepani. Dnes sme prešli len 8 kilometrov a budeme mať čas prejsť sa aj veľmi príjemnou dedinou Ghorepani.

ghorepani

6. deň: Pomyselný cieľ našej cesty – Poon Hill (3200 metrov nad morom)

Nasledujúce ráno vstávame ešte za tmy, aby sme absolvovali asi hodinový výstup na Poon Hill (3200 m.n.m.), odkiaľ sa nám pri východe slnka zjaví pred očami jeden z najčarovnejších pohľadov, panoramatický výhľad na Himaláje vrátane Dhaulagiri, južnej Annapurny, Fishtail a mnoho ďalších. Potom sa vydáme späť do Ghorepani, kde sa do ďalších krokov posilníme raňajkami. Vydávame sa na trek do Tadapani (2630 m.n.m.), kde strávime ďalšiu noc. V tento deň zvládneme cca 13 kilometrov.

poon hill
poon hill
tadapani nepal

7. deň: Z Tadapani až do najscénickejšej horskej dediny nášho treku – Ghandruk

Z Tadapani sa cez jednu z najkrajších a najznámejších trekingových oblastí Nepálu presunieme až do čarovnej osady Ghandruk s takmer neustálymi výhľadmi na masív Annapurny. Samotná dedina je jedným z najkrajších osídlení himalájskej oblasti a určite tu necháte kus svojho srdca. Dnešný trek bude ľahký, prejdeme cca 10 kilometrov.

ghandruk

8. deň: Zostup do Nyapulu a presun do Pokhary

Na ráno je naplánovaný zostup až do Nyapulu, odkiaľ sa odvezieme nazad do Pokhary. Napriek tomu, že je to už záverečný zostup, výhľadmi a pohodovou atmosférou ničom nezaostáva za predchádzajúcimi dňami. V Pokhare sa ubytujeme v elegantnom hoteli v príjemnej časti mesta a oddáme sa radostiam, ktoré ponúka toto hipstersky ladené horské mesto. Pokhara je veľmi príjemné horské mesto. Je plné kvalitných reštaurácií, barov, suvenírov, masáží. Zbytok dňa strávime oddychom v meste a náš čas využijeme naozaj kvalitne. Noc strávime v meste Pokhara.

pokhara nepal
Pokhara

9. deň: Rafting po rieke Trisuli

Skoro ráno sa presunieme scénickou cestou na cca trojhodinový rafting po rieke Trisuli. Rafting pre tých, ktorí si chcú vychutnať bezpečný splav s magickými výhľadmi a prekrásne, všetko objímajúce prostredie. Pokračujeme do národného parku Chitwan (UNESCO) v Tearjskej nížine. Názov Chitwan v preklade znamená „Srdce džungle“ a my sa presvedčíme, čím si tento názov zaslúžil.

10. deň: Safari v národnom parku Chitwan

Safari v Chitwane je rozhodne iný zážitok ako napríklad safari na africkom kontinente. I keď koncentrácia živočíchov v tomto národnom parku je neuveriteľne vysoká, vzhľadom na hustotu vegetácie budeme musieť sledovať svoje okolie oveľa pozornejšie ako na afrických savanách. Budeme sa zakrádať džungľou aj pešo a kto chce, okúpe sa so slonmi. S vysokou pravdepodobnosťou uvidíme krokodíly či nosorožce a bengálskeho tigra. Navštívime sloní sirotinec a pozrieme si tradičné obydlia a tance domorodých obyvateľov etnika Tharu. Čaká nás noc v Chitwane.

chitwan

11. deň: Presun do Káthmandu scénickou cestou, cestovateľská štvrť Thamel, pivo Erest

Na tento deň je naplánovaný celodenný presun do Káthmandu, príchod na hotel v neskorých popoludňajších hodinách, osobné voľno, nákup suvenírov, rozlúčka s Nepálom v najznámejšom bare mesta, kde pravidelne zapíjali úspechy členovia väčšiny veľkých himalájských expedícií.

kathmandu

12. deň: Ranný let k Everestu, Bhaktapur – historická perla Nepálu

Záujemcovia si urobia vyhliadkový let k najvyššiemu štítu sveta Mount Everest ponad nádherné štíty Himalájí. Možné je tiež individuálne dokončenie prehliadky mesta, prípadne výlet do nádherného historického mestečka Bhaktapur, ktoré je dnes súčasťou svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Posledná noc v Nepále, posledné pivo a neviazaná zábava do neskorých nočných hodín.

mount everest

13. deň

Po raňajkách presun na letisko a odlet smerom do Viedne.

Ak vás láka dobrodružný zájazd, no chceli by ste si k nemu ešte niečo pridať alebo ho trocha pozmeniť, kontaktujte nás na e-mailovej adrese [email protected]

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Zľava na PCR testy cez Pelipecky. Klikni a rezervuj si termín od 36,90€
 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut alebo Vivid
 • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
 • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  5/5 - (1 vote)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: Týždeň na Cypre s letenkami, 3*hotelom a polpenziou za 529€ https://t.co/ZUuYIyhLv2 #dovolenky13 hodín dozadu
Bari, Catania, Alicante. Objav autentické kúty Talianska a Španielska (letenky od 67€) https://t.co/Ct4I6M3LSR #cestopisy13 hodín dozadu
Riga: Sprievodca mestom s najrýchlejším internetom a najväčším trhom (letenky od 41€) https://t.co/M8ILTHkbCv #cestopisy13 hodín dozadu
Leť do Záhrebu z Bratislavy od 19€! Má najkrajší park v Európe aj najkratšiu lanovku na svete https://t.co/zlc4nuBbpQ #letenky13 hodín dozadu
Superjumbo Airbus A380 je späť! Vysoký dopyt po cestovaní si vyžiadal návrat najväčšieho dopravného lietadla https://t.co/KlDczumpQ1 #novinky14 hodín dozadu
TOP 7 pláží Portugalska ideálnych pre surfistov, rodiny s deťmi aj milovníkov relaxu https://t.co/8mrAIDERln #letenky16 hodín dozadu
LACNÉ LETENKY: Košice, Záhreb, Viedeň a desiatky iných destinácií za pár eur. Objednaj teraz od 13€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky18 hodín dozadu
S 5* Etihad Airways za luxusné ceny: exotické letenky teraz od 429€ (limitovaná ponuka!) https://t.co/HQk5bcYXr3 #letenky1 deň dozadu
Čo robiť v New Yorku v lete? Pozri si našich 10 tipov https://t.co/4PavkOxTGZ #cestopisy1 deň dozadu
Jeden z najsilnejších zážitkov v oblakoch: biznis trieda Etihad + letenky do Thajska od 1839€ https://t.co/RWjw7cqsdX #letenky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore