Nájdeš nás aj na:

Letenky

Marrákeš. Najväčšie námestie v Afrike

Marrákeš je najlepšou destináciou sveta v roku 2015. Rozhodli tak cestujúci v ankete Traveller´s Choice awards, ktorý usporadúva cestovateľský portál TripAdvisor.

Reklama

Marrákeš sa teší veľkej popularite najmä v Británii. Briti ho považujú za výbornú destináciu v letných mesiacoch, a v zime za únik za slnkom. Marrákeš má subtropickú klímu, a preto žiaden dátum na cestu do tejto, najpopulárnejšej marockej metropoly, nie je nevhodný. Maroko si všimli už aj Slováci, páči sa im, a preto sme sa rozhodli vytvoriť pobyt do červenej perly Maroka.

Sahara

Míňaj dirhamy na tradičných trhoch

Na trhoch v Marrákeši nájdete všetko. Sú tu antické dvere za stotisíc eur, ale aj kožené tašky za pár drobných. Na svoje si prídu aj milovníci korenia, sú ich tu milióny. Určite vyskúšajte voňavý mätový čaj, marockú medicínu aj marocké mydlá.

Nezabúdajte, že zjednávanie je súčasťou marockej kultúry. Nejde ale len o nákup za menej peňazí. Počas zjednávania spoznáte predajcu. On vám svoj príbeh naozaj prerozpráva. A to isté sa potom očakáva aj od vás. Idete do Maroka na týždeň? Výborne. Ku koncu pobytu budete platiť len jednu šestinu pôvodnej sumy.

Marrákeš

Tisícročná architektúra

Medina je kaleidoskop vôní, chutí, pachu a farieb. Medinu však netvorí iba trh, lemujú ju historické pamiatky a tvoria ju bludiská, úzke uličky a predovšetkým ľudia. Niektoré z ulíc nie sú ani meter široké, a niektoré z nich boli navrhnuté tak, aby spomalili prípadných útočníkov.

Djemaa el Fna

Djemaa el Fna je súčasťou svetového dedičstva UNESCO, a je najväčším námestím v celej Afrike. Atmosféra trhov sa mení dvakrát denne. Prejsť ho počas dňa preto nestačí. V noci na trh prichádzajú noví predávajúci s novým tovarom a s novými akciami.

Von z mesta

Chodenie po pamiatkach, zjednávanie a nakupovanie sú celkom únavné aktivity. Neďaleko Marrákeša sa týči pohorie Atlas. Pod jeho vrchmi žijú Berberi. Kočovníci, ktorí vás s radosťou privítajú vo svojich obydliach a ukážu, aký je to vlastne berberský život. Miestne cestovné kancelárie ponúkajú aj zájazdy, počas ktorých ostávate noc v Sahare, večeriate s kočovníkmi, ochutnávate ich fantastické špeciality a popíjate pri berberskom ohnisku.

Maroko

POBYT V MAGICKOM MAROKU ZA 319€

Pobyt v Maroku

Sleduj Pelipecky aj na facebooku a už Ti neujde žiadna pecková ponuka! :)


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre
Hore