Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Najkrajšie zábavné parky v Európe? Skúste tieto

Najkrajšie zábavné parky v Európe? Skúste tieto

Najznámejším zábavným parkom v Európe je bez pochýb Disneyland. Napriek tomu, že ide o živý rozprávkový svet na svoje si určite prídu aj staršie generácie, veď kto by sa nechcel vrátiť v čase? Európa ale skrýva omnoho viac tematických parkoch. Vybrala som pre teba zopár tipov na zábavné parky v Európe, ktoré sú ľahko dostupné vďaka nízko-nákladovým leteckým spoločnostiam. 

Reklama

PortAventura (Španielsko)

Park, ktorý sa nachádza neďaleko Barcelony je skvelým tipom na jednodňový výlet zo Španielskej metropoly. Čím je tento park zaujímavý? Návštevníkom ponúka niekoľko “svetov”. Každý si tak môžeš vybrať podľa svojich preferencií. Park je otvorený počas celého roka.

Park Asterix (Francúzsko)

Necelých 30km od Paríža sa nachádza zábavný park Asterix. Disneyland je samozrejme vo Francúzsku číslom jedna, avšak ani Asterix park nie je na zahodenie. Názov a inšpirácia vznikla podľa komiksovej postavičky Asterixa a jeho priateľov. V parku sa nachádza približne 35 atrakcií, kde sa zabaví rozhodne celá rodina. Po parku pobehujú postavičky reálnej veľkosti, čo dodáva parku ešte lepšiu atmosféru.

Gröna Lund (Švédsko)

Napriek tomu, že Gröna Lund v Štokholme je celkom malý a obsahuje len asi 30 atrakcií patrí medzi obľúbené aktivity obyvateľov celého Švédska. Park funguje na tom istom mieste už od 19.storočia. V lete je v parku naozaj rušno, konajú sa tú koncerty a sústreďuje sa tu nočný život Štokholmu. Poloha pridáva parku ešte lepšiu atmosféru, nakoľko sa nachádza pri vode.

Gardaland (Taliansko)

Prischol mu aj názov Taliansky Disneland, napriek tomu, že nie je ani zďaleka taký známy a obrovský. Park je tematicky ladený rôznymi postavičkami, ktoré sú známe pravdepodobne práve obyvateľom Talianska. Park je najdostupnejší z Milána, Bologne, či Benátok. Nachádza sa neďaleko bájneho Lago di Garda.

Tivoli (Dánsko)

Tematický park Tivoli sa nachádza v Dánskej Kodani, kam sa vieš jednoducho dostať nízko-nákladovými leteckými spoločnosťami. Nejde o obyčajný zábavný park, Dáni ho nazývajú národným pokladom, nakoľko ide o veľmi starý park. Taktiež sa povráva, že práve Tivoli Gardens boli inšpiráciou pre iné zábavné parky. Celá táto nádhera je situovaná do korún stromov a to dotvára atmosféru ešte o čosi viac. Najobľúbenejšou atrakciou je vláčik na drevenej dráhe z roku 1914. Treba  si dať pozor či je park otvorený, nakoľko je otvorený počas sezóny a následne na pár dni počas sviatkov.

Walibi (Belgicko)

Jeden z najväčších zábavných parkov v Bruseli ponúka viac než 40 atrakcií, 4D kino a tropický aquapark Aqualibi. Zabavia sa tu tak všetky vekové kategórie. Do parku neustále pribúdajú nové atrakcie tým pádom si tu plnohodnotne užije deň celá rodina. Jedny z tých najlepších horských dráh v Belgicku tak vieš nájsť práve v parku Walibi. Jedna z horských dráh dosahuje rýchlosť až 100km/hod a ponoríš sa s ňou do vody z výšky 45metrov. 

Efteling (Holandsko)

Najväčší park zo všetkých krajín Beneluxu! Ožívajú tu všetky najznámejšie rozprávky, ktoré poznáme. Postavičky od Hansa Christiana Andersena, či Bratov Grimmiovcov? Aj tie tu nájdeš. Nachádza sa medzi Rotterdamom a Eindhovenom, ale je prakticky dostupný z ktoréhokoľvek kútu Holandska.

Prater Viedeň

Známy Park Prater, ktorý sa nachádza blízko centra Viedne. Veľkou výhodou tohto parku je, že si atmosféru môžeš užiť úplne zadarmo, nakoľko vstup je voľný a platíš až za jednotlivé atrakcie. Park nie je až tak obrovský a veľkolepý ako ostatné spomenuté v článku, ale je ľahko dostupný a je to super voľba ako si oddýchnuť a zažiť niečo nové.

Legoland Billund

Nepoznám snáď človeka, ktorý by ako dieťa nemiloval lego. Legoland je miestom kde sa zabavia nie len deti, ale aj dospelí. Vidieť mestečko, ktoré je celé postavené z lega musí byť zážitok na celý život. Na šťastie Legoland v Billunde je pre nás veľmi dostupný, nakoľko sem letecká spoločnosť wizzair prevádzkuje lety 2x krát do týždňa.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Zľava na PCR testy cez Pelipecky. Klikni a rezervuj si termín od 36,90€
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut alebo Vivid
  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Krásna Menorka na leto od 50€! Zaži to najlepšie z pláží a turistiky https://t.co/X8jX8q0oYA #letenky3 hodiny dozadu
Barcelona volá: Leť z Viedne na jeseň od 45€! https://t.co/RB0m4l4L2b #letenky3 hodiny dozadu
PECKA DŇA: Romantický pobyt na Zámku Vígľaš s polpenziou, wellnessom a prehliadkou za 219€ (využi HAPPY HOUR zľavu) https://t.co/ov9HJmMhQl #dovolenky3 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: 5 dní na Menorke s letenkami, 3*hotelom a raňajkami za 289€ https://t.co/9wM4wpOK5R #dovolenky4 hodiny dozadu
Hurá na Maldivy: VEĽKÉ POROVNANIE leteniek od 659€! https://t.co/Yontd6aQNf #letenky4 hodiny dozadu
Chystáš sa na najväčší ostrov Grécka? Tieto tipy budeš na Kréte potrebovať https://t.co/r403GRZIAn #cestopisy6 hodín dozadu
10 miest, ktoré treba zažiť v Krakove (+letenky na jeseň od 43€) https://t.co/GIBPuVpp9B #cestopisy6 hodín dozadu
Pribskô, Hills aj Hotel Pošta. Pobyty, ktoré za posledné dni najviac zlacneli: rezervuj od 129€! https://t.co/1sUCS0xeag #dovolenky8 hodín dozadu
LACNÉ LETENKY: Brusel, Viedeň, Košice a desiatky iných destinácií za pár eur. Objednaj teraz od 19€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky8 hodín dozadu
Najlepší wellness na Slovensku? Skúste tieto tipy na hotely 2022 https://t.co/aoYFhgpund #dovolenky8 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore