Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Ktoré suveníry si z Paríža nezabudnite priniesť

Prichádza posledný deň vášho výletu v pravdepodobne najromantickejšom meste sveta a vy ešte nemáte zakúpený ani jeden darček? Nezúfajte a ani príliš nepremýšľajte. Radšej si prečítajte našich pár rád o tom, ktoré suveníry si z Paríža nezabudnite priniesť a obdarujte svojich milovaných kúskom atmosféry tohto mesta.

Ktoré suveníry si z Paríža nezabudnite priniesť

Óda na sladké Francúzsko

Pralinky rôznych príchutí, farieb a vôní. To je presne to, čo poteší každý mlsný jazýček, ktorý chcete obdarovať! Pre nadšencov hyperzdravej verzie sladkostí nakúpte čokoládu bez mlieka, masla či smotany, so stopercentným kakaovým maslom, z Charles Chocolatier. Štyridsaťštyri príchutí čokolád z Alain Ducasse´s alebo ovocné alternatívy z La Maison du Chocolat, to bude pre vás to pravé čokoládové! Čím ale zaručene urobíte dojem, sú farebné makrónky od Ladurée. Tie ale treba zjesť približne do piatich dní, takže si dobre rozmyslite či ich naozaj chcete zbaliť do kufra s ostatnými darčekmi, alebo si vďaka nim pospomínate na ceste domov na Paríž.

Ktoré suveníry si z Paríža nezabudnite priniesť

Káva alebo čaj? Oboje!

Prineste si vôňu a romantiku francúzskej kaviarničky do svojej kuchyne s vreckom kávových zŕn z Belleville Brûlerie. Milovníci čajov sa určite potešia sypanej porcii tohto životabudiča z historickej parížskej čajovne. Napríklad taká Mariage Frères vám ponúka až päťsto sáčkových variácií. Pravdepodobne najelegantnejším suvenírovým obchodom, na aký môžete v meste naraziť, je Dammann Frères. Ponúkne vám atmosféru 17. storočia a nielen to. Zahalí vás do čara svojich voňavých čajov, ktoré pripomínajú Vianoce v Paríži (Noel à Paris) či noc vo Versailles (Nuit à Versailles).

Ktoré suveníry si z Paríža nezabudnite priniesť

Nostalgický Paríž

Radi zbierate to, čo už má za sebou nejaký príbeh a v sebe nosí značku originality? Zavítajte do starodávnych parížskych butikov so skleneným stropom z 19. storočia s názvom Jouffroy Passage, ktoré v sebe skrývajú množstvo fascinujúcich zbierok parížskych zberateľov. Nájdete tam tamer všetko. Od vintage pečiatok, cez staré knihy, plagáty, pohľadnice, po vzácne autogramy.

Odneste si kúsok z mesta módy

V čom spočíva kumšt módy francúzskych žien? Na to sa zrejme budete musieť minimálne raz pozrieť sami, ako o nej stokrát počuť. Zaručene sa však môžete stať jej súčasťou. Urobte si oddychové popoludnie v obchode s doplnkami a o darčeky pre svoje priateľky a najmä pre vás, máte postarané. Nadčasovou hodvábnou šatkou od Hermès určite nič nepokazíte. Ak ste však skôr typ, ktorý sa do obchodu prichádza rád stratiť aj na niekoľko hodín, určite zablúďte do obchodíkov ako Colette, Gab & Jo či Merci.

Ktoré suveníry si z Paríža nezabudnite priniesť

 

Chceš viac skvelých cestovateľských článkov? Sleduj nás na Facebooku

 

Komentáre

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Bali s letenkami, hotelom, raňajkami a sprievodcom za 819€! https://t.co/we25GYsc5X8 hodín dozadu
Maldivy s 5* Qatar Airways za 529€ UŽ LEN DNES: https://t.co/2ttRHTQGO311 hodín dozadu
Kanada za 369€! OMG, ideme: https://t.co/nsCuM3ZswT11 hodín dozadu
Bol(a) si už v Strednej Amerike? Kúp si letenky do Guatemaly alebo Belize od 489€! https://t.co/28JqRpRdDM12 hodín dozadu
Phuket za 539€ z Viedne! https://t.co/Jm7M2UKvJc15 hodín dozadu
ARGENTÍNA: Leť do Buenos Aires za 549€ https://t.co/yoLyOEvgt015 hodín dozadu
LETENKA DŇA: Bangkok v hlavnej sezóne za 399 EUR https://t.co/i45ynt35491 deň dozadu
PONUKA DŇA: Letenky + hotel + víza zadarmo. Kam? No predsa do Petrohradu: https://t.co/ZVYSlemjsf1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore