Nájdeš nás aj na:

Letenky

10 multicity kombinácií, ktoré ľudia najviac vyhľadávajú

Zažiť behom jednej cesty niekoľko destinácií. Tak znie jeden z najnovších trendov v cestovaní. Vôbec sa nečudujeme – počas jednej dovolenky môžeš zažiť pokojnú dovolenku na pláži, ochutnať najkrajšie metropoly sveta alebo sa len tak s batôžtekom túlať po horách alebo vykonávať iný typ aktívneho oddychu. Prečo sa to celé oplatí „natlačiť” do jednej kombinácie?

Reklama

TOP aerolinky, lákavé kombinácie

Dôvod je prostý. Z našich končín (Bratislava, Viedeň, Budapešť, Praha) je možné cestovať veľmi komfortne a so špičkovými aerolinkami do najvzdialenejších kútov Ázie, Ameriky či Afriky, šikovne s jedným prestupom napríklad v Dubaji alebo Dohe. Výhodou je, že si vo väčšine prípadov môžeš povedať, koľko dní chceš zostať v tej-ktorej destinácii a ceny leteniek na rok 2018 sú aktuálne veľmi lákavé. Ktoré kombinácie sú teda úplne najobľúbenejšie resp. najvyhľadávanejšie?

1. Malajzia, Kambodža, Vietnam

Neodolateľné trio. Supermoderné Kuala Lumpur, tajomný Vietnam a dych vyrážajúca Kambodža. Všetko to začne v Malajzii, kde si pozrieš legendárne Petronas Towers, ochutnáš výborný street-food a pokračuješ do sladkej Kambodže preslávenej fascinujúcou históriou a dokonalými plážami. Na záver ázijskej trojkombinácie ešte navštíviť Hočimin – hlučný, lacný a nádherný Vietnam. Ako pocestuješ? Vybrať si môžeš Viedeň alebo Budapešť a do ďalekej Ázie poletíš špičkovou leteckou spoločnosťou Qatar Airways alebo Emirates. Samorejmosťou je podpalubná batožina do 20kg, výborný palubný servis a ak si chceš cestou pozrieť ešte Dubaj alebo Dohu, vieme tvoj prestup v Katare či Emirátoch predĺžiť aj na niekoľko dní. To isté platí o ceste späť.

2. Dubaj, Srí Lanka, Maldivy

Exotická letenka za ľudové ceny. Toto je aktuálne jedna z najobľúbenejších kombinácii s leteckou spoločnosťou Emirates. Odlietaš z Budapešti, ostávaš v Dubaji dva dni a vyberieš si dĺžku dovolenky na Srí Lanke, pričom na ceste späť sme v letenke nastavili 5 krásnych dní na horúcich Maldivách.

3. Dubaj, Phuket

Najobľúbenejší thajský ostrov, perla Andamanského mora a oáza východnej exotiky. Phuket má mnoho prívlastkov. Zároveň je skvelou dovolenkovou destináciou takmer počas celého roka, čoho  dôkazom je množstvo rezervácii aj mimo hlavnej sezóny. Pri tejto letenke môžeš letieť z Budapešti a cestu spojiť s 2-dňovým výletom v Dubaji. V akciovom kalendári si vyberieš, koľko času chceš stráviť v Thajsku a na ceste tam máš automaticky 2 dni v Dubaji.

4. Škandinávia, Island, USA a Kanada

5 fenomenálnych destinácií jednou cestou. Absolútne protiklady, ktoré sa priťahujú. Na jednej strane dychberúci Island a Škandinávia a na druhej strane rušné a kozmopolitné metropoly Severnej Ameriky. Najprv si dáš rande so severskou kráskou menom Štokholm a keď sa jej nasýtiš, odletíš na dobrodružný Island, kde sa môžeš túlať až 7 dní. Čo ďalej? Amerika! Najprv však do krajiny javorových listov, ďalšou zastávkou je totiž Kanada. A potom už len hurá do rušného New Yorku zbierať zážitky a možno aj stihnúť super výpredaje.

5. Cesta okolo sveta

Cesta okolo sveta, na ktorú nezabudneš. Havaj, Kalifornia, Austrália, Filipíny a Thajsko jednou cestou zrejme nepotrebuje ani komentár. Prečo spájať toľko destinácií do jednej letenky? Lebo sa to dá! Spomedzi multi-city kombinácií je toto práve jedna z najobľúbenejších. Stihneš čaj o piatej, zasurfuješ si v Kalifornii, ochutnáš San Francisco, užiješ si najkrajšie pláže Havaja, zaletíš si k protinožcom do Austrálie, objavíš ostrovy a pohostinnosť Filipínčanov, odkiaľ je to len na skok do krajiny vždy usmiatych ľudí, Thajska a hurá domo… vlastne nie, ešte je tu Nórsko. Pecka, však? Toto všetko sa dá rezervovať.

6. Bali, Taipei, Bangkok

Veľké ázijské dobrodružstvo začína touto letenkou. Poletíš super komfortne špičkovou 5* aerolinkou EVA AIR z Viedne s krátkym medzipristátím na nádherný ostrov Bali, kde stráviš toľko času, koľko si vyberieš. Potom ťa čaká let do tajomného čínskeho mesta Taipei obklopeného zelenými horami preplneného výborným jedlom a milými ľuďmi. Tu je v letenke na pevno nastavený stopover na 3 dni a z Taipei nasleduje priamy let do Bangkoku, kde možno stráviť 2 plné dni. Cestou naspäť výborné letecké spojenie – priamy let z Bangkoku do Viedne operovaný v noci.

7. Gan Island, Srí Lanka, Doha

Pri tejto kombinácii zaplesá nejedno cestovateľské srdce! Začneš na nádhernom ostrove Gan Island (Maldivy), kde zažiješ parádnu exotickú dovolenku v absolútnom súkromí, dĺžku pobytu si vyberieš podľa nášho akciového kalendára a z Maldív poletíš priamo na dobrodružnú Srí Lanku, kde sme nastavili stop na 7 dní – takže stihneš Srí Lanku vidieť, ohmatať, zažiť, pričuchnúť k nej a keď sa jej nasýtiš, čaká ťa ešte spiatočný let do Dohy, kde vďaka novým pravidlám nepotrebuješ žiadne víza a môžeš si spraviť krátky výlet v rámci medzipristátia. Navyše! Letíš SriLankan Airlines v kombinácii s najlepšími aerolinkami sveta za rok 2017 – Qatar Airways. Pre tých, čo nevedia Gan sa nachádza na najjužnejšom cípe atolu Addu a zároveň ide o najjužnejšiu časť Maldív. Je o niečo väčší, ako sme pri Maldivoch zvyknutý. Názov pochádza z pradávneho slovíčka Grama, čo v preklade znamená dedinka.

8. New York, Curaçao a Panama

Nádherný raj menom Holandské Antily, kozmopolitný a rušný New York a temperamentná Panama. Tieto 3 destinácie síce nemajú veľa spoločného, no spája ich jedna parádna letenka z Viedne. Poletíš s americkou aerolinkou United Airlines a v cene máš pribalenú aj veľkú batožinu a samozrejme o veľké zážitky nebude núdza. Počas tejto kombinácie totiž zažiješ malý Amsterdam v strede Karibiku – ostrov Curaçao – ktorý je veľmi vyhľadávanou destináciou, avšak len veľmi zriedka sa objaví za tak výhodnú cenu.

9. Filipíny, Bali

Sedem tisíc ostrovov, nádherné pláže, smaragdové ryžové polia a domov vždy šťastných a usmiatych obyvateľov. Filipíny ťa chytia za srdce a nepustia. Je to miesto, ktoré si ľahko zamiluješ, no ťažko sa ti bude opúšťať. Keď navyše túto letenku spojíš s dovolenkou na nádhernom ostrove Bali, niet pochýb, že to bude jedno z najlepších cestovateľských rozhodnutí vôbec. Tak si splň veľký sen a spoznaj Filipíny a Bali v najlepšej ekonomickej triede na svete (5* EVA AIR).

10. Miami, Cancún, Havana

Florida patrí medzi najslnečnejšie štáty USA a ponúka okrem krásnych pláží a dovolenkovej atmosféry aj viaceré zábavné parky, vodné aktivity či zaujímavé mestá. Medzi tie najznámejšie patria Miami, Key West či Fort Lauderdale. Počas svojej cesty po karibskej oblasti okúste aj ostrovný životný štýl a uvoľnenosť neopakovateľnej Kuby. Zažite nezabudnuteľné večery s kubánskymi rytmami, miestnym rumom a pri západe slnka si tak môžete vychutnať jedinečnú a neopakovateľnú atmosféru, ktorú tento ostrov bezpochybne ponúka. Ďalšou destináciou je rovnako obľúbené letovisko, ležiace už na mexickom polostrove Yucatán, ktoré pôsobí ako magnet na dovolenkárov nielen zo Severnej Ameriky, ale pre svoju dostupnosť aj pre dovolenkujúcich zo vzdialenejších kútov sveta.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Srí Lanka v roku 2021: Ako si tento rok užiť dvolenku na ostrove? (podmienky a tipy) https://t.co/QnMcI9FGlN #cestopisy5 hodiny dozadu
Maldivy chcú turistom ponúkať očkovanie proti COVID-19 https://t.co/mBzHH89ebX #novinky5 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: Týždeň v Chorvátsku v júni v 4*hoteli s polpenziou za 336€ https://t.co/AXhXWkrnEp #dovolenky2 dni dozadu
Cestovanie na Maldivy: stačí test na COVID nie starší ako 96 hodín, zaočkovaní majú voľný vstup (podmienky + letenky) https://t.co/ih9pHZYaVZ #letenky2 dni dozadu
Fínsko je štvrtýkrát po sebe najšťastnejšou krajinou sveta. Rebríček ovplyvnila aj koronakríza https://t.co/XwLTS2nIhA #novinky2 dni dozadu
UNESCO park Wadden Sea v Dánsku bude mať unikátnu vyhliadkovú vežu. Pribudne aj veľký kemp pre karavany https://t.co/X7xA5hToJy #novinky2 dni dozadu
Srí Lanka v roku 2021: Ako si tento rok užiť dvolenku na ostrove? (podmienky a tipy) https://t.co/QnMcI9XhKn #cestopisy2 dni dozadu
Veľké sčítanie cestovateľov: ako budeš dovolenkovať v roku 2021? Klikni a vyplň krátky dotazník https://t.co/4VXw8U8FFi #novinky2 dni dozadu
TMR od 22. apríla otvára lyžiarske stredisko na Chopku. Vstup do lanovky je podmienený negatívnym testom https://t.co/6UaMiqtdN4 #dovolenky3 dni dozadu
Rekonštrukcia Notre Damu bude hotová v roku 2024. Dnes sú dva roky od nešťastného požiaru https://t.co/JEGPn1qQmc #novinky3 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore