Nájdeš nás aj na:

Európa

Kde sa cudzincom žije najlepšie? Hodnotili bývanie aj prácu

Kde sa cudzincom žije najlepšie? Hodnotili bývanie aj prácu

Ľudia s bydliskom v cudzine označili za najlepšie mesto pre život aj prácu na svete Valenciu. V španielskom meste si chvália tiež možnosti bývania a zdravotnú starostlivosť.

Reklama

Každoročného prieskumu Expat Insider, organizovaného spoločnosťou InterNations, sa tentokrát zúčastnilo 15 tisíc cudzincov. Hodnotili 66 miest s ohľadom na pracovné príležitosti, dostupné bývanie a zdravotnú starostlivosť, úroveň udomácnenia sa, rovnováhu v súkromnom a pracovnom živote a celkovú kvalitu života. Prieskum prebehol v marci, tesne pred celosvetovým vypuknutím pandémie, a výsledky boli zverejnené v novembri.

Valencia sa umiestnila vysoko, dobré skóre získala najmä za kvalitu a index nákladov za ubytovanie. Až 91 percent opýtaných povedalo, že miestni ľudia sú vo všeobecnosti priateľskí. Výhodou mesta je tiež jeho blízkosť k trom ďalším španielskym mestám, ktoré sa umiestnili v top 10. Na druhej priečke sa objavilo Alicante, Malaga a Madrid obsadili šieste a deviate miesto. Destinácie však nezískali vysoké skóre, pokiaľ ide o pracovné príležitoti.

Valencia

Lisabon je v prieskume tretí, pričom najlepšie ohodnotenie dostal za osobnú bezpečnosť, či možnosti aktivít vo voľnom čase. Štvrté je Panama City, nasledujú Singapur, Buenos Aires, Kuala Lumpur a Abu Dhabi.

Na opačnom konci figurovali napríklad Salmiya v Kuvajte či Rím. Dublin získal málo bodov za financie a ubytovanie, ktoré sú to podľa respondentov veľmi drahé, píše Lonely Planet.

Akciové letenky do Španielska

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Zrušte zákaz vstupu Európanom do USA, vyzýva Spojené štáty predsedníčka Európskej Komisie https://t.co/AXlV9JInsK #novinky10 hodín dozadu
Dubaj v septembri za 65€! Rezervuj si čím skôr letenku z Budapešti https://t.co/v9uEOqIKBw #letenky11 hodín dozadu
PONUKA DŇA: All Inclusive Kréta s letenkami a 4*hotelom za 539€ https://t.co/aGMgVB29A9 #dovolenky15 hodín dozadu
9 dôvodov prečo by si mal navštíviť Varšavu https://t.co/2HiP1DLbkT #cestopisy15 hodín dozadu
Varšava z Viedne od 19€! Poď za históriou a výhľadmi https://t.co/eIKSS0M3B1 #letenky15 hodín dozadu
Wizz Air a Ryanair budú súperiť o európskych cestovateľov https://t.co/5yiHt4mM74 #novinky15 hodín dozadu
Valencia z Viedne v lete a na jeseň od 23€! https://t.co/gAtjL8y3ey #letenky17 hodín dozadu
Božské Atény: Letenky z Viedne od 31€! https://t.co/trm11wrtkL #letenky17 hodín dozadu
Koronavírus a cestovanie: kedy potrebujem test, ako lietať z Viedne/Budapešti + registrácia cez formulár eHranica https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky17 hodín dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky17 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore