Nájdeš nás aj na:

Letenky

Najdrahšie mestá sveta. Kde si za život zaplatia ľudia najviac?

Najdrahšie mestá sveta. Kde si za život zaplatia ľudia najviac?

Podľa novej správy od Economist Intelligence Unit (EIU) si titul najdrahšie mesto na svete delia tri destinácie – Paríž, Zürich a Hong Kong. Zohľadnené faktory sú cena jedla, dopravy, oblečenia a ďalšie.

Reklama

Dve euroópske mestá nahradili Singapur a Osaku, ktoré sa umiestnili na prvej priečke minulý rok spolu s Hong Kongom. Na vrchol rebríčka ich vynieslo silnejšie euro a švajčiarsky frank. Prvá desiatka v najnovšom rebríčku je rozdelená medzi Európu, Áziu, USA a Blízky východ. Umiestnili sa Singapur, Tel Aviv, Osaka, Ženeva, New York, Los Angeles a Kodaň.

Paríž sa napríklad medzi najdrahšie mesta zaradil, pretože v porovnaní s jeho európskymi partnermi je v krajine lacnejší len alkohol, doprava a tabak. Kodaň je drahá najmä kvôli doprave, rekreácii a osobnej starostlivosti. Podľa prieskumu sú ázijske mestá drahé zväčša kvôli potravinám. Tel Aviv sa medzi najdrahšie destinácie dostal kvôli cene kúpy a udržiavania automobilov.

Globálna pandémia koronavírusu ovplyvnla niektoré kategórie. Napríklad predaj produktov ako počítače počas koronakrízy v niektorých krajinách stúpol, naopak oblečenie sa rapídne prepadlo. Podľa EIU bude takýto trend pokračovať aj v roku 2021.

Akciové letenky


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore