Nájdeš nás aj na:

Novinky

Mexiko spustilo najdlhšiu lanovku v Latinskej Amerike

Mexiko spustilo najdlhšiu lanovku v Latinskej Amerike

Nová lanovka Cablebús linka 2 v Mexiku sa tiahne na trase 10,6 kilometrov a má 7 staníc. Oficiálne bola otvorená 8 augusta.

Reklama

Trasa vedie medzi zastávkami Constitución de 1917 až po Santa Martha Acatitla. Jazda trvá asi 40 minút, v porovnaní s inými dopravnými prostriedkami ľudia ušetria asi 30 minút. Lanovka je napojená na východiskové body k inej doprave.

Cablebús Line 2 sa nachádza v Iztapalape, jednej z najhustejšie osídlených oblastí hlavného mesta. Do jednej kabíny sa zmestí maximálne 10 ľudí.

Zdroj. El País

Akciové letenky do Mexika


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore