Nájdeš nás aj na:

Afrika

NOVÉ TERMÍNY: Maurícius v TOP sezóne z Košíc za 539€! Pripájame aj tipy na ubytovanie a výlety

NOVÉ TERMÍNY: Maurícius v TOP sezóne z Košíc za 539€! Pripájame aj tipy na ubytovanie a výlety

Podľa Marka Twaina bol najprv Maurícius a potom vzniklo nebo ako jeho kópia. Keď si pozrieš fotografie z tohto nádherného ostrova, dáš mu za pravdu. Po vystúpení z lietadla si tvoj pohľad získajú vulkanické hory, ktoré lemujú celý ostrovný štát. Biele pláže, jemný piesok, luxusné hotely a “pohľadnicová” predstava sa mení na skutočnosť. Maurícius ti vyrazí dych svojimi dokonalými plážami. Vysoká biodiverzita ostrova zaujme nie len tých, čo milujú prírodu. Môžeš si tu zaplávať s delfínmi, prechádzať sa pralesom, pozorovať exotické zvieratá alebo navštíviť jeden z mála ekologických zábavných parkov na svete. Prinášame ti výhodné letenky, tipy na ubytovanie a inšpirácie na výlety, ktoré spravia tvoju dovolenku nezabudnuteľnou.

Reklama

Odkiaľ? S kým? Kedy? Tipy Pelipeckárov na letenky na Maurícius

 • Odkiaľ? Na Maurícius sa vieš dostať z Viedne, Košíc, Budapešti, Prahy, ale aj ďalších okolitých letísk.
 • S kým? Najrýchlejšie letecké spojenie Viedeň – Maurícius zabezpečuje letecká spoločnosť Austrian Airlines. Cenovo najvýhodnejším spojením sú letenky operované leteckou spoločnosťou Turkish Airlines (v základnej cene už aj podpalubná batožina) a Lufthansa (v základnej cene príručná batožina), ktoré lietajú napríklad z Budapešti alebo Katovíc.
 • Kedy? Maurícius, ležiaci pri africkom pobreží, je lákavou turistickou destináciou počas celého roka. Najlepší čas na dovolenku je v rozmedzí mesiacov november až marec, kedy tu je hlavná sezóna. Maurícius má dve ročné obdobia. V novembri začína teplé a vlhké leto s teplotami okolo 30ºC, ktoré trvá až do mája. Od júna do októbra nastáva suché – zimné obdobie. Teploty sa vtedy pohybujú okolo 23 – 25ºC. V lete teplota vody stúpa až na 29ºC a v zime klesá na 23ºC. Pre Maurícius sú charakteristické cyklónové búrky, ktoré sa zväčša vyskytujú medzi januárom a marcom.
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky a príručná alebo podpalubná batožina (v závislosti od leteckej spoločnosti).
 • ZĽAVOVÝ KÓD: MAURICIUS20 (platí len v mobilnej appke Pelipecky)

Akciové letenky na Maurícius

Ubytovanie na ostrove Maurícius: apartmán alebo 4* hotel

Maurícius má v ponuke širokú škálu ubytovania, či už sem cestuješ ako jednotlivec, s partnerom alebo rodinou. Ponúka cenovo dostupné aj luxusné hotely a vily. Priemerná cena 3-hviezdičkového hotela na ostrove Mauríciu je 120 eur. Priemerná cena za 4-hviezdičkový hotel na ostrove Maurícius je 250 eur a za 5-hviezdičkový hotel je 550 USD.

Pozri si ceny a rezervuj hotel cez Pelikán. Tipy na ubytovanie nájdeš na tejto šikovnej mapke:

Čo treba ku vstupu na Maurícius?

 • Platný cestovný pas minimálne 6 mesiacov po návrate
 • Cestovanie na Maurícius je bez vízovej povinnosti na celkovú dobu troch mesiacov počas obdobia posledných šiestich mesiacov

Čo robiť, vidieť a zažiť na ostrove Maurícius?

Zázraky existujú – a aké sú pekné!

Sedieť v tichom vánku a popíjať miestnu kávu alebo prvotriedny rum nie je jediným dôvodom, prečo by si mal/a horskú dedinku Chamarel navštíviť. Obyvatelia (ktorých je iba 700) sú právom pyšní na tajomný prírodný jav, ktorý nazývajú ako Sedemfarebná zem. Po pohľade na duny rôznych magických farieb, ktoré sú následkom vulkanickej aktivity, tvoj telefón minimálne trikrát zamrzne v dôsledku tvojej fotografickej aktivity. Prečo sú tajomné? V prvom rade kvôli ich jedinečnému vzhľadu, ale aj preto, lebo dokážu odolať aj tropickým búrkam a nezdá sa, že by vôbec erodovali. V okolí je tiež vodopád, ktorý je medzi turistami veľmi populárny. Chamarel je zároveň západnou bránou do Národného parku Black River Gorges, ktorý sa nachádza vo väčšine turistických itinerárov.

Jeden z Pánov Ostrovov

Videl/a si už niekedy jaštericu dlhú 30 cm, ktorá je schopná na teba vyliezť a ochutnať tvoj olovrant? Možno ju stretneš počas návštevy obľúbeného ekoturistického ostrova Île aux Aigrettes, ktorý sa nachádza v blízkosti pobrežia (neďaleko od Pointe d’Esny a Blue Bay). Táto prírodná rezervácia zachováva pozostatky veľmi vzácnych pobrežných lesov a poskytuje útočisko pre celý rad endemických a ohrozených druhov voľne žijúcich živočíchov, ako je napríklad ružový holub, obrovská korytnačka Aldabra, divoké orchidey atď. Návštevy sú možné len ako súčasť prehliadky so sprievodcom, takže asi ti nemusíme vysvetľovať, akú obrovskú hodnotu má flóra a fauna tohto miesta.

Adrenalín s BBQ omáčkou

Máš rád/a vzrušujúce aktivity a jedlo? Tieto dve veci môžeš spojiť na ostrovčeku Ile aux Cerfs v rámci jedného výletovného balíka, ktorý sa predáva pod názvom Budget Day Package. Obsahuje všetko, čo od dovolenky pri mori očakávaš – vzrušujúcu plavbu, obed v štýle BBQ a oddych pri pohľade na azúrové lagúny a biely piesok. „Jazda“ na rýchlostnom člne ťa zoberie k vodopádom Grand River South East. Hovoríš si, že toto je nič? Tak ti prezradíme, že tento balíček obsahuje aj parasailing, tubing, podmorskú prechádzku alebo jazdu na (samozrejme vodnom) banáne. Takže už teraz môžeš trénovať svoje hlasivky. A možno trošku aj žalúdok.

Špinavý šarm

Návštevou Centrálnej tržnice v Port Louis (hlavné mesto) dostaneš trošku autentickejší obraz o živote v tejto krajine. Vôňa liečivých byliniek, zjednávacie dialógy nie iba miestnych, ale aj turistov, miestne remeslá… Nezabudni kúpiť magnetky a najesť sa v niektorom z jedálnych stánkov. Inak tržnica funguje od viktoriánskeho obdobia a je teda dedičstvom od Britskej vlády.

Antistresový ostrov Rodrigues

Trošku izolovane od Maurícia žije svojím vlastným životom vulkanický ostrov Rodrigues. Je obklopený masívnou tyrkysovou lagúnou – je to taký malý horský klenot, ktorý sa mnohokrát spomína aj ako „Maurícius pred 25 rokmi“. Krásne miesto s pieskom broskyňovej farby a pomalým tempom života. Dokonca aj kuchyňu má svoju vlastnú, úplne inú, ako Maurícius. Tam sa zvyčajne pripravuje jedlo s použitím indických korenín a čerstvých miestnych surovín so silným vplyvom čínskej, francúzskej a africkej kuchyne. Chute na ostrove Rodrigues sú úplne iné – menej korenisté, ale s čerstvým ovocím a fazuľami.

Bosorka z juhu

Pri návšteve Le Souffleur na nedotknutom južnom pobreží stretneš napríklad bosorku Gris Gris alebo jeden z najkrajších „prírodných mostov“ sveta. Sú to sochy vytvorené samotnou prácou mora. Maurícius nám inak vo všeobecnosti postaví zrkadlo odrážajúce, že príroda nie je iba silná, ale veru má miestami väčší umelecký talent, ako človek.

Počasie na Mauríciu

Maurícius má dve ročné obdobia. V novembri začína teplé a vlhké leto s teplotami okolo 30ºC, ktoré trvá až do mája. Od júna do októbra nastáva suché – zimné obdobie. Teploty sa vtedy pohybujú okolo 23 – 25ºC. V lete teplota vody stúpa až na 29ºC a v zime klesá na 23ºC. Pre Maurícius sú charakteristické cyklónové búrky, ktoré sa zväčša vyskytujú medzi januárom a marcom.

Doprava na Mauríciu

Auto

Auto je najlepším spôsobom dopravy po ostrove. Treba však myslieť na to, že sa tu šoféruje na ľavej strane. Požičanie auta vyjde obvykle zhruba na 30 až 35 € za jeden deň. Ceny benzínu sú o niečo drahšie ako naše, ale ostrov je malý a na jednu nádrž toho prejdete naozaj veľa. Požičaniu skútra sa radšej vyhnite, pretože cenovo nevychádza o nič lacnejšie ako malé auto a časté prehánky by vám mohli jazdu znepríjemniť.

Autobus

Najlacnejšou možnosťou dopravy je samozrejme verejná autobusová doprava. Lístok sa pohybuje v rozmedzí 12–40 MUR v závislosti od cieľovej destinácie a kupuje sa priamo v autobuse. Autobusová sieť pokrýva takmer všetky miesta ostrova. Je nutné podotknúť, že sa jedná o veľmi pomalý spôsob dopravy, ktorý odporúčame využiť len zriedkakedy, a to skôr na kratšie presuny. Pevné cestovné poriadky neexistujú. Autobusy jazdia približne od 5.-6. hodiny ranné do 18 hodín, potom sa ich frekvencia rapídne znižuje, niektoré linky potom nejazdia vôbec. Častokrát autobus na zastávku nezachádza, vodič len zatrúbi, a pokiaľ nemávnete na zastavenie, pokračuje ďalej v jazde. Na niektorých miestach zastávky nenájdete, uvidíte len označenie BUS STOP, často je však možné nastúpiť aj mimo zastávky, ak na vodiča mávnete. Cestovné poriadky a trasy liniek nájdete na webe nta.govmu.org.

3 tipy na poistenie, ktoré ochránia tvoje zdravie aj peňaženku

Pelikán nie je len predajca leteniek a výhodných zájazdov. Ponúka aj rôzne doplnkové a najmä užitočné služby a spolupracuje s TOP partnermi v rôznych oblastich. Jednou z nich je aj cestovné poistenie, ktoré je dnes pre drvivú väčšinu cestovateľov úplnou samozrejmosťou už pri rezervácii letenky. Prečo?

Takže, predstav si, že máš kúpenú letenku, ale pred odletom:

 • nečakane ochorieš s minimálne 5-dňovou liečbou (aj bez pobytu v nemocnici),
 • utrpíš úraz s následkami, ktoré ti nedovoľujú odletieť,
 • tvoja prítomnosť je nevyhnutná doma kvôli chorobe alebo smrti rodinného príslušníka,
 • otehotnieš,
 • vznikne ti značná škoda v dôsledku živelnej pohromy,
 • stratíš svoju prácu nie z vlastného zavinenia,
 • musíš riešiť rozvod,
 • neobstojíš na maturite alebo štátniciach,
 • nedostaneš víza.

V prvom rade by nás úprimne mrzelo, že musíš svoj let zrušiť. Na druhej strane by sme ti s radosťou oznámili, že ak máš poistenie STORNO a vieš sa preukázať potvrdením danej udalosti (kvôli ktorému nemôžete cestovať), za nepreletenú časť vašej letenky sa ti vrátia peniaze. Úžasnou výhodou je aj to, že stornovať môžu aj všetci ostatní poistení rodinní príslušníci, ktorí s tebou cestujú/mali cestovať a ďalší 3 poistení spolucestujúci bez rodinného vzťahu.

Ak ti ide iba o preplatenie letenky, tak je to skutočne top ponuka. No ešte väčšou istotou je ISTOTA, a to nie je len prázdna slovná hračka. Na tú sa totiž môžeš spoliehať aj vtedy, keď ti vznikne škoda nie priamo v dôsledku nemožnosti odletieť. Pre väčšinu cestujúcich najsilnejšou pohnútkou na kúpu tohto poistenia je preplatenie liečebných nákladov a následkov po úraze. Platí však aj v iných rôznych nečakaných a nie veľmi príjemných situáciách, ako napríklad problémy s batožinou, meškanie dopravného prostriedku, potreba pátrania alebo záchrany alebo poškodenie zdravia a majetku tretích osôb. Čerešničkou na torte je už len to, že ISTOTA obsahuje aj poistenie STORNO a ďalších 15 dôvodov stornovania letenky.

Do tretice tu máme ešte jeden zaujímavý tip a v podstate novinku. Predstav si, že si u nás kúpiš akciovú letenku, ktorá ťa vyjde do 100 eur. Príde deň D, dlho očakávaná cesta, ale nakoniec tvoju radosť trochu zmierni trojhodinové meškanie letu. Možno ti táto nepríjemná udalosť neprekazí žiadne plány, no ruku na srdce, aj tak by ťa určite potešila nejaká útecha. Čo povieš napríklad na kompenzáciu v hodnote 200 eur? Nie je to preklep. Nie je to žiadne špekulantstvo. Žiadna finančná fatamorgána. Ide o novinku, ktorú máš na dosah ruky vďaka čerstvej spolupráci Pelikan.sk so spoločnosťou Koala.

Všetky tri typy poistenia vieš objednať spolu s letenkou Pelikána. Urobiť tak vieš aj neskôr v Správe objednávky, stačí sa prihlásiť a zadať takúto požiadavku.

Máš svoje tipy na Maurícius? Sem s nimi

Ak máš pocit, že sme na niečo dôležité alebo praktické zabudli, pokojne nám napíš správu alebo ešte lepšie, doplň náš článok niečím užitočným v komentároch pod ním. Ďakujeme 🙂


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  4.2/5 - (5 votes)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore