Nájdeš nás aj na:

Novinky

Zaži autentické trhy v Marrakéši online. Výťažok podporí lokálnych remeselníkov

Zaži autentické trhy v Marrakéši online. Výťažok podporí lokálnych remeselníkov

Na dovolenke v exotike nesmie chýbať autentický zážitok z miestnych trhov. Pestrými trhmi, na ktorých je vždy rušno, je známy i Marrakéš v africkom Maroku. Vydať sa naň je však kvôli globálnej pandémii aktuálne nemožné, a preto vznikli dva online obchody, ktoré umožňujú ľuďom nakúpiť u lokálnych umelcov v Marrakéši. Projekt spája príjemné s užitočným. Peniaze podporia miestnych predajcov i hendikepované ženy.

Reklama

Cestovná kancelária Intrepid Travel spúšťa dva pilotné programy online nakupovania, aby podporila maloobchod a miestnych remeselníkov, ktorí by inak nemohli osloviť online nakupujúcich. Zážitky sú sprístupnené v spolupráci s Local Purse, spoločnosťou ktorá podporuje profesionálnych sprievodcov a remeselníkov prostredníctvom živých videí.

Nový online prístup umožné zákazníkom z celého sveta kúpiť si originálne produkty a následne ich dostať priamo do domu. Už zajtra, 8. decembra, predstaví rodák z Marrakéša Abdeljalil Raqas svoje lokálne vyrobené produkty na starostlivosť o pleť, parfémy, hamam a iné wellness výrobky ako aj bylinky a korenia. Berberské koberce predstaví iný obchodník nasledujúci deň, 9. decembra. Koberce pochádzajú z rôznych marockých kmeňov, čím zaručujú zamestnanie napríklad aj ženám v odľahlých oblastiach. Sledovatelia sa dozvedia históriu každého prezentovaného kúska, píše Lonely Planet.

Počas obidvoch dní prehliadky povedú tiež k AlNour, sociálnemu podniku, ktorý ponúka program na trénovanie remeselných činností a starostlivosť o deti pre hendikepované ženy. Peniaze z nákupov poputujú priamo mimovládnym organizáciám, lokálnym sprievodcom a remeselníkom.

Rezervovať si svoje miesto na čarovnom online trhu môžeš tu.

Akciové letenky do Maroka na rok 2021


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore