Nájdeš nás aj na:

Letenky

Maroko by chcelo lodnú linku spájajúcu ich pobrežie s Kanárskymi ostrovmi

Maroko by chcelo lodnú linku spájajúcu ich pobrežie s Kanárskymi ostrovmi

Maroko by chcelo spustiť novú trasu pre lode s pasažiermi, ktorá by mala smerovať ku Kanárskym ostrovom. Miestna vláda aktuálne čaká na návrhy od spoločností, ktoré by chceli na tejto linke premávať.

Reklama

Ostrov Fuerteventura leží menej ako 100 kilometrov od marockého pobrežia. Loď by mala na novej trase vyplávať zo vzdialenehého marockého prístavu v meste Tarfaya, ktoré sa nachádza takmer 800 kilometrov od Marrakéša.

Marocká vláda dúfa, že by lodná linka mohla pomôcť prispieť k lepšej ekonomickej situácii a sociálnemu rozvoju Južných provincií. Plavba by mala trvať menej ako dve hodiny. Prístav bol prerobený, aby v ňom dokázali obslúžiť aj väčšie plavidlá.

Medzi Marokom a Kanárskymi ostrovmi operujú občasné lety spoločností Royal Air Maroc a španielskej Binter, no ide najmä o letné sezónne lety. Loď na tejto trase už raz fungovala, v oku 2008. Po 5 mesiacoch však narazila na plytčinu kvôli silnému vetru a trasu odvtedy neobnovili, uvádza Lonely Planet.

Akciové letenky na Kanárske ostrovy na rok 2021

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

ČSA vyhlásili insolvenciu, lety budú prevádzkovať naďalej https://t.co/kutbnFfEfd #novinky5 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: All inclusive Egypt so 4*hotelom a letenkami z Bratislavy od 490€ https://t.co/9kB67sX3eQ #dovolenky10 hodiny dozadu
Slovenské národné parky sú medzi najkrajšími v Európe. Briti ich zaradili na 3. miesto https://t.co/WrhUTLCvVF #novinky11 hodiny dozadu
Mexiko uvoľnuje opatrenia. Presúva sa z oranžovej fázy do žltej https://t.co/2lBTNiDnt7 #novinky11 hodiny dozadu
Čierna Hora je otvorená, po novom vyžaduje PCR test nie starší ako 72 hodín https://t.co/Dl8zOkqGIV #letenky12 hodiny dozadu
Dánsko predĺžilo obmedzenia vstupu cudzincov do 5. apríla https://t.co/OXRfRQ5Fya #novinky12 hodiny dozadu
Ak sa EÚ nedohodne, Rakúsko aj tak zavedie COVID pas už na jar https://t.co/BPNNyDgIwZ12 hodiny dozadu
Boeing 737 MAX vo farbách Smartwings už opäť lieta https://t.co/Dz7uOVa4OO #novinky12 hodiny dozadu
Procida, malá bodka na mape, je talianske hlavné mesto kultúry 2022 https://t.co/fIvaQWyENa #cestopisy1 deň dozadu
Karibský ostrov Curaçao je naďalej dostupný Slovákom. Stačí PCR test a registrácia https://t.co/Paj1375iMT #novinky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore