Nájdeš nás aj na:

Letenky

Maroko by chcelo lodnú linku spájajúcu ich pobrežie s Kanárskymi ostrovmi

Maroko by chcelo lodnú linku spájajúcu ich pobrežie s Kanárskymi ostrovmi

Maroko by chcelo spustiť novú trasu pre lode s pasažiermi, ktorá by mala smerovať ku Kanárskym ostrovom. Miestna vláda aktuálne čaká na návrhy od spoločností, ktoré by chceli na tejto linke premávať.

Reklama

Ostrov Fuerteventura leží menej ako 100 kilometrov od marockého pobrežia. Loď by mala na novej trase vyplávať zo vzdialenehého marockého prístavu v meste Tarfaya, ktoré sa nachádza takmer 800 kilometrov od Marrakéša.

Marocká vláda dúfa, že by lodná linka mohla pomôcť prispieť k lepšej ekonomickej situácii a sociálnemu rozvoju Južných provincií. Plavba by mala trvať menej ako dve hodiny. Prístav bol prerobený, aby v ňom dokázali obslúžiť aj väčšie plavidlá.

Medzi Marokom a Kanárskymi ostrovmi operujú občasné lety spoločností Royal Air Maroc a španielskej Binter, no ide najmä o letné sezónne lety. Loď na tejto trase už raz fungovala, v oku 2008. Po 5 mesiacoch však narazila na plytčinu kvôli silnému vetru a trasu odvtedy neobnovili, uvádza Lonely Planet.

Akciové letenky na Kanárske ostrovy na rok 2021


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore