Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

Učebnicový príklad letnej dovolenky: Malta so sprievodkyňou (kompletný balík s letenkou, hotelom a tip-top programom)

Učebnicový príklad letnej dovolenky: Malta so sprievodkyňou (kompletný balík s letenkou, hotelom a tip-top programom)

Chceli sme sa vybrať na objavnú cestu maltskej histórie, ale mali sme chuť aj na oddych na pláži. Naše cestovateľské duše prahli po nových informáciách o tejto zaujímavej malej krajine, ale túžili sme aj po pokojnom nasávaní miestnej atmosféry. Mali sme predstavu o tom, ako to má byť, a zároveň sme si priali, aby nám niekto povedal, ako to môže byť lepšie. Tak sme to spravili tak, aby aj vlk bol sýty, aj ovca celá. Vytvorili sme ideálny zájazd, ktorý jednoducho milujeme: Malta so sprievodkyňou.

Reklama

Čo obsahuje zájazd „Malta so sprievodkyňou“?

Služby sprievodkyne, v prvom rade a samozrejme. No ako sme to veľmi ostentatívne prezradili už aj v názve tohto článku, v tomto balíku nájdete všetko, čo by ste k realizácii dovolenky potrebovali:

 • 1 obojsmernú letenku s odletom z Bratislavy v ekonomickej triede,
 • všetky letiskové a palivové poplatky,
 • vystavenie letenky – potvrdenie rezervácie u leteckého dopravcu a vystavenie  cestovného dokladu,
 • ubytovanie na 4 noci v hoteli 4* alebo 3*++ s raňajkami,
 • transfer z letiska na hotel a z hotela na letisko,
 • program na 3 dni so slovenskou sprievodkyňou
 • vstupy podľa programu.

Prichádzame k pointe. Celý tento balík vás vyjde fakt lacno. Vráťte sa na krátky moment k predchádzajúcemu zoznamu, tipnite si cenu a nakoniec si pozrite reálnu sumu hneď pod touto fotkou:

Malta so sprievodkyňou cez Pelikan je dostupná od 629 Eur.

🔥🎉

Hlavný chod: program so slovenskou sprievodkyňou

Okrem výhodnej ceny tohto zájazdu je aj vyvážený obsah. Výdatné aktivity so sprievodkyňou sú doplnené o voľný program. Tieto „prázdne kolónky“ v bedekri viete využiť na čokoľvek podľa vlastných preferencií. Môžete sa vybrať na pláž alebo aj do nejakého vzdialenejšieho mesta. Malta je fakt maličká a verejná doprava kvalitná.

Rozvrh

V deň príletu nebudete mať veľa povinností. Z letiska na hotel budete cestovať privátnym transferom, ktorý vám zabezpečí Pelikan. Keď sa odbavíte na ubytovaní, ponúkne sa vám priestor na oddych, napríklad pri hotelovom bazéne, alebo si môžete dopriať aj niečo aktívnejšie. Je to na vás a na vašej momentálnej nálade.

malta so sprievodkynou

Druhý deň to začne byť skutočne vzrušujúce. Po výdatných hotelových raňajkách vás na výlet do Valletty pripraví krásny výhľad z prístavu. Do hlavného mesta sa dostanete loďou. Súčasťou celodenného programu bude návšteva 5D kina, Katedrály Sv. Jána, Horných záhrad a Paláca veľmajstra. Dozviete sa pikošky zo života maltských rytierov, užijete si uvoľnenú atmosféru unikátneho mesta a rozhovory po slovensky s človekom, ktorý túto krajinu pozná ako svoju dlaň. Ochutnáte miestnu špecialitu Pastizzi, prejdete sa pri ruinách starého operného divadla, a to všetko v krásnom prostredí, pretože Valletta pôsobí ako galéria pod holým nebom.

Tretí deň bude nemenej zaujímavý. Mohli by sme ho nazvať ako kultúrny šok, pretože po hlavnom meste s mladou dušou z predchádzajúceho dňa vás teraz čaká návšteva Tichého mesta, čiže Mdiny a jej predmestia, Rabatu. Pýtate sa, prečo táto tajomná prezývka? Aj toto sa dozviete počas výletu. Vidieť tento poklad zo zoznamu UNSESCO bude fakt zaujímavé, a ak ste fanúšikom seriálu Hry o tróny, pripravte si foťáky, brána do Mdiny bola jeho súčasťou. Po obede pôjdete na najvyšší bod Malty, na útesy Dingli, sprievodkyňa vám ukáže zázrak v podobe lesov na Malte, nakoniec sa s týmto krásnym dňom rozlúčite v objatí modrej farby, na ktorú nikdy nezabudnete – na Blue Grotto.

Štvrtý deň navštívite Gozo, sesterský ostrov Malty. Budete mať pocit, že ste sa vrátili pár rokov v čase. Nie kvôli nedostatku služieb, ale kvôli špecifickej autentickej atmosfére, ktorú si Gozo stráži a veľmi mu pristane. Navštívite záliv Ramla s červenými plážami a jaskyňou Calypso, o ktorej ste už asi počuli, ak sa orientujete v gréckej mytológii. Ďalej sa tešte na pútnicke miesto, ochutnávku miestnych špecialít, citadelu v meste Viktória. A to nie je všetko, čo do večera daného dňa zažijete.

Aj posledné ráno si užijete bohaté raňajky, po ktorých vás čaká odubytovanie z hotela a voľný program. Na letisko sa dopravíte opäť súkromným transferom, takže posledné chvíľky pobytu môžete absolvovať v pokoji a komfortne.

RÝCHLA REZERVÁCIA (LETO)

Zdroj fotiek: Unsplash.com


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
 • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 15-krát denne
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  4.7/5 - (12 votes)
Komentáre
Hore