Nájdeš nás aj na:

Európa

Malta hovorí, že je prvou krajinou EÚ, ktorá dosiahla kolektívnu imunitu

Malta hovorí, že je prvou krajinou EÚ, ktorá dosiahla kolektívnu imunitu

Malta vyhlásila, že je prvou krajinou v Európskej únii, ktorá dosiahla kolektívnu imunitu na ochorenie COVID-19.

Reklama

Malta očkuje všetkých obyvateľov starších ako 16 rokov a vyjadrila sa, že získali spoločnú imunitu omnoho skôr, ako plánovali, píše Travel Pulse. Už 70 percent dospelej populácie je zaočkovaných s minimálne jednou dávkou vakcíny proti COVID-19 a 42 percent je plne zaočkovaných.

Národný vakcinačný program v krajine viedol k rapídnemu poklesu nových prípadov nákazy zaznamenávaných denne, pričom počty úmrtí takisto začali klesať – na polovicu za približne posledné tri týždne. „Stratégia maltskej vlády zameraná na výrazné zavedenie očkovania doplnená o reštriktívne opatrenia zamerané na postupné zmiernenie sú hlavnými zložkami tejto pozitívnej správy. Naša krajina zostane v boji proti vírusu ostražitá a zároveň zabezpečí, aby sa maltský turistický priemysel stal v postpandemickom období skutočne udržateľným, “ povedal minister cestovného ruchu Clayton Bartolo.

Malta je podľa úradov pripravená na privítanie turistov od 1. júna.

TOP letenky na Maltu


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP a tiež náš WhatsApp kanál.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut.
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne.

    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore