Nájdeš nás aj na:
malajzia

Ázia

Malajzia láka turistov na tieto nádhery! Letenky rezervuješ už od 629€

Malajzia láka turistov na tieto nádhery! Letenky rezervuješ už od 629€

Zavri oči a predstavuj si spolu s nami: šumiace koruny stromov, hompáľajúce sa liany obmotané okolo mostov v ich korunách, škrekot opičiek, šum oceánu. Nasaď si plutvy a pozoruj húfy pestrofarebných rybiek pod modrou hladinou. Ochlaď sa v záhyboch stovky rokov starej jaskyne, alebo zober batoh na plecia a vyraz na nezabudnuteľnú túru. Môžeme sa presunúť aj do mesta a obdivovať modernú architektúru, ktorá je fascinujúcim kontrastom džungle. Vitaj v Malajzii!

Reklama
malajzia borneo

Prečo by si aspoň raz mal(a) zažiť Malajziu?

Malajzia je jedno z miest, ktoré sa nemusia o nič snažiť, ale stačí, ak len tak jednoducho sú. Jej unikátna príroda, architektúra a celková atmosféra ťa okamžite pohltia. Program v Malajzii by si si pokojne mohol(a) naplánovať aj na niekoľko týždňov. Alebo si jednoducho môžeš z týchto aktivít a miest vybrať ukážkovú ochutnávku. Nebudeme vôbec prekvapení, ak sa budeš chcieť do Malajzie ešte v budúcnosti vrátiť.

Malajzia je brána do Ázie. A tento článok je tvoj veľký sprievodca!

Akciové letenky

malajzia

Strať sa v útrobách nádherných jaskýň

Medzi miestne krásy patria napríklad jaskyne. Na ostrove Borneo sa nachádza národný park Gunung Mulu, ktorého história hovorí o 3 000 rokoch starých útvaroch. Na prehliadke so sprievodcom môžeš navštívit Korytnačiu jaskyňu, jaskyňu známu ako Rajskú záhradu či Veterné jaskyne. V blízkosti Kuala Lumpur ťa zasa očaria jaskyne Batu, ktoré sú tvorené vápencom a ponúkajú peckové možnosti turistiky s krásnymi výhľadmi.

gunug mulu malajzia
Jaskyňa v parku Gunung Mulu

10 najmagickejších miest Malajzie, ktoré musíš vidieť

Rozprávkové pláže

Malajzia je tropická krajina s teplým podnebím a dlhými kilometrami pobrežia. Takže, prirodzene, o úžasné pláže tu nie je núdza ani zďaleka. Nájdeš ich na hlavnej pevnine, ale aj na ostrovoch, ktoré sú medzi milovníkmi pláží najobľúbenejšie. Vyhľadávaným miestom dovolenkárov je Langkawi. Ak sa chceš vybrať niekde, kde bude pravdepodobne omnoho menej turistov, zvoľ napríklad Redang. Krásna miestna scenéria slúži aj ako pokojné útočisko pre korytnačky.

langkawi malajzia

Malajzia je sen milovníkov turistiky a divokej prírody

Ak máš rád(a) dlhé prechádzky a túlanie sa po krajine, si na správnom mieste. Jednou z najlepších túr je Mount Kinabalu, ktorou sa tiahnu kilometre turistických chodníkov naprieč šiestimi vegetačnými pásmami. Ak chceš vyjsť až na samotný vrchol, počítaj s dvoma dňami a prenocovaním v campingu.

mount kinabalu malajzia

Veľká časť Malajzie nie je rozvinutá, čo dáva priestor a slobodu voľne žijúcim živočíchom. Pozorovať ich môžeš napríklad v národnom parku Taman Negara. Nájdeš tu tapíre, diviaky, jelene, opice, mnoho vtáctva a hmyzu, ako aj krásne vodopády a chodníky v korunách stromov. Na Borneu môžeš na prehliadkach so sprievodcom zažiť slony, tigre, nosorožce či orangutány.

taman negara malajzia
Národný park Taman Negara

Vzrušujúce Kuala Lumpur

Hlavné mesto Kuala Lumpur je fascinujúcou ukážkou modernej architektúry. Súčasné mrakodrapy tvoria jeden z najikonickejších ázijských horizontov. Vyber sa za dvojičkovými vežami Petronas v štvrti známej ako Golden Trianle. Majú 88 poschodí a merajú takmer 452 metrov. Kedysi boli najvyššími budovami sveta. Dnes ich spája most v oblakoch.

kuala lumpur

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (2 votes)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore