Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Objavuj Madrid ako kráľ! Tipy na super výlet

Objavuj Madrid ako kráľ! Tipy na super výlet

Nebuď labuť a neostaň len pri španielskej Barcelone! Madrid je nie len kráľovským mestom, ale aj skvelou príležitosťou na skombinovanie toho najlepšieho do jednej cesty. Spoznaj unikátnu kultúru, nechaj sa očariť krásnou prírodou v meste, ochutnaj všetky jeho chute a zabávaj sa do rána. Je toho naozaj veľa, no my ti pomôžeme zvládnuť Madrid ľavou zadnou.

Vedel si o Madride, že…?

… jeho meno pochádza z arabského slova? Hoci existuje viac verzií pôvodu výrazu Madrid, najuveriteľnejšia je tá o 2 tisíc rokov starom slove Mayrit alebo Magerit. Znamená “miesto hojnej vody”.

Tieto miesta by ti v Madride nemali ujsť:

Plaza Mayor: Veľké centrálne námestie v Madride, ktoré je akýmsi zvláštnym otvoreným kúskom medzi spleťou uličiek a budou. Je zároveň jedným z najkrajších otvorených priestorov v meste. Jeho známymi črtami sú socha Filipa II. na koni a Casa de la Panadería, prvá a najkrajšia budova námestia zo 16. storočia. Pôvodne slúžila ako najdôležitejšia pekáreň v Madride.

Park Retiro: Park v strede mesta s jazerom, kvetovými záhradami a stromami, ruinami kaplnky a budovou Palacio de Cristal je ideálnym únikom z rýchleho tempa Madridu. Príď a zrelaxuj v tomto nádhernom kúsku zelene.

Slávne múzeá: Madrid je plný kvalitných múzeí, známych po celom svete. Najlepšími z nich sú Museo del Prado, Museo Thyssen-Bornemisza, Museo Reina Sofia a Museo Sorolla. Každé reprezentuje iný štýl umenia, od klasického po súčasné. Často sa v nich konajú aj dočasné výstavy, ktoré naozaj stoja za návštevu.

Royal Palace (Kráľovský palác): Palác je oficiálnym sídlom španielskej kráľovskej rodiny, hoci sa tu už dnes v skutočnosti nezdržiava. Má úžasnú zbierku klasického španielskeho umenia. Vedľa paláca sa nachádza katedrála, ktorá bola prekvapivo dokončená len v roku 1994.

Plaza de Toros: Najprestížnejšia býčia aréna na svete. Hoci ide o veľmi kontroverzný šport, návšteva arény ti priblíži atmosféru stáročnej španielskej tradície. Nachádza sa tu aj Museo Taurino so zbierkou kostýmov, výbavy a fotografií z býčích zápasov.

Netradičný turista

Nabiť foťák a hor sa na Madrid! Doobedný výlet s poznávaním tých najdôležitejších pamiatok a impozantných stavieb vrátane Neptúnovho námestia, vlakovej stanice Atocha a futbalového štadiónu Santiago Bernabéu.

Temperamentná trojica na čele s Madridom

Zaži bláznivú Barcelonu, vždy slnečné Kanárske ostrovy a kráľovský Madrid počas jednej cesty vďaka nášmu Multicity!

Ak si chceš spoznávanie uľahčiť a ušetriť čas, požičaj si v Madride auto za super ceny.

Ubytuj sa ako kráľ

Hotel Leonardo Madrid City Centre*** je elegantný hotel nachádzajúci sa v pokojnej štvrti. V okolí nájdeš množstvo tapas barov a zastávky verejnej dopravy, ktoré ťa dovedú do centra. Vypelikánovali sme aj hotel s letenkou do Madridu od 269 eur!

Užitočné mobilné aplikácie

Cabify: Nevieš zohnať taxík? Stiahni si aplikáciu Cabify a naskoč do pohodlného auta, ktoré dokonca ponúka fľašu vody zdarma. Taxík si môžeš rezervovať aj vopred.

EMT Madrid: Zorientuj sa, nájdi svoj autobus a dostaň sa, kam potrebuješ. Aplikácia ti dokonca ukáže, o koľko minút môžeš svoj spoj očakávať.

Mercamad: Rád objavuješ miestne trhy a ochutnávaš lokálne chute? Táto apka bude tvojim najlepším kamarátom. Nie len, že si miesta môžeš vyhľadať, Mercamad ti pošle upozornenie, ak sa v tvojom okolí koná super gastro event.

Madrid je veľmi fotogenické mesto a bola by veľká škoda, ak by sa ti vybil telefón! Vezmi si so sebou túto bambusovú powerbanku a buď v kľude.

Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

A máme parádne letenky aj k najhlbšiemu jazeru na svete! Bajkal z Viedne od 386€: https://t.co/8azH7YfBSr #letenky13 hodín dozadu
Nám stačil týždeň na Bali, aby sme si ho zamilovali. Koľko bude stačiť tebe? Letenky za 499€ + reportáž: https://t.co/7SDLFduegy #letenky13 hodín dozadu
Pizza, káva, futbal. Máš chut? Poď do Neapolu, letenky za 30€: https://t.co/GF5k4h3zoP #letenky13 hodín dozadu
Lisabon je krásny aj v zime: Letenky od 37€ https://t.co/C2ZdQsQvRr #letenky19 hodín dozadu
Amsterdam Blízkeho východu: Tel Aviv od 42€ https://t.co/DXNo27w0fA #letenky19 hodín dozadu
Viedeň hlási výborné ceny! Letenky od 19€: https://t.co/WQIsWHOhYc #letenky2 dni dozadu
A v Bukurešti si už bol/a? Čas to zmeniť: letenky za 23€ https://t.co/2UlDWkDd85 #letenky2 dni dozadu
Dôvodov, prečo navštíviť Tahiti si nájdeš 1 000 000. Nájsť dobrú letenku však nie je ľahké. Ešte že sme ju našli: https://t.co/y9IIqEYnyQ #letenky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore