Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Rakúsko bez testu a karantény: krajina od pondelka 16. mája ruší vstupné požiadavky

Rakúsko bez testu a karantény: krajina od pondelka 16. mája ruší vstupné požiadavky

Rakúsko od pondelka (16. mája) už nebude pri vstupe do krajiny vyžadovať negatívny test na covid-19, potvrdenie o vakcinácii či prekonaní ochorenia. Informovalo o tom rakúske ministerstvo zdravotníctva. Do krajiny tak cestujeme rovnako ako pred pandémiou. Rakúsko už od 5. marca zrušilo prakticky všetky vnútorné opatrenia. 

Reklama

V krajine sa od marca skončil zákaz nočného vychádzania, gastronomické podniky budú môcť otvoriť aj v noci a nutnosť nosiť respirátor je zachovaná iba vo verejnej doprave, v supermarketoch či v nemocniciach.

Tranzit na letisko Viedeň zostáva pre slovenských turistov naďalej bezproblémový a tak to bolo aj počas lockdownu.

Zdroj: TASR


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    4/5 - (11 votes)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore