Nájdeš nás aj na:

Letenky

10 dôvodov, prečo letieť do New Yorku za 363 eur!

Mesto mrakodrapov, neónov a neskutočnej energie, v ktorom sa trendy menia kozmickou rýchlosťou. Taký je jednoducho New York. Pravdepodobne ho už navštívili nejakí vaši známi, ktorí o ňom potom nevedeli prestať rozprávať. A možno aj vás už napadlo ísť pozrieť “veľké jablko“, ale vždy ste si našli X dôvodov, prečo práve nie je vhodná doba. Ak áno, tak vám to dnes trochu skomplikujeme fantastickou letenkou do New Yorku len za 363 €, ku ktorej pridáme 10 tučných dôvodov, prečo by ste mali navštíviť mesto, ktoré naozaj nikdy nespí.

✈Budapešť – ✈New York – ✈Budapešť

Letenka ➡ za 363 eur

Užitočné info: Dostupnosť termínov je skvelá, od októbra až do mája. Letenka obsahuje medzipristátie v Amsterdame. V cene je aj 1 podpalubná batožina do 23kg.

1. Socha Slobody

Kto by nepoznal azda najslávnejšiu sochu sveta, ktorá stojí na newyorskom Ostrove slobody? Známy je aj fakt, že sochu darovali Američanom Francúzi na znak úcty k získaniu nezávislosti od Britského impéria. Rozmýšľali ste však niekedy nad tým, prečo má socha na korune práve sedem lúčov? Tieto majú symbolizovať sedem oceánov a sedem kontinentov. Krajina prisťahovalcov totiž lákala ľudí z každého kontinentu našej planéty, ktorí na to, aby do nej prišli, museli prekonať všetky oceány.

2. Times Square

Hlavná dopravná tepna medzi Broadway a Siedmou Avenue je známa aj ako Križovatka sveta. Zaplavená obrovskými farebnými neónmi, ktoré sa neustále menia – na Times Square azda najživšie pocítite nespútanú energiu New Yorku, ktorú nemá žiadne iné mesto. Nájdete tu množstvo obchodov, reštaurácii a pamiatok, akými je napríklad Múzeum voskových figurín Madame Tussauds. Na Times Sqaure to jednoducho žije!

3. Brooklynský most

V dobe postavenia mostu (druhá polovica 19. storočia) bol tento označovaný za 8. div sveta. Nečudo, však to bol prvý vysunutý oceľový most na svete. Dnes je neodmysliteľnou súčasťou panorámy mesta, ktorá dennodenne ohuruje tisíce návštevníkov “veľkého jablka“. Brooklynský most preto nájdete azda na každej druhej pohľadnici New Yorku.

4. Rockefellerovo centrum

Priamo v srdci New Yorku pulzuje noblesné Rockefellerovo centrum. Jedno z najslávnejších obchodných a kultúrnych centier sveta je pomenované po svojom zakladateľovi – filantropovi Johnovi D. Rockelleferovi, ktorý ho dal postaviť v období Veľkej krízy. Centrum určite poznáte z televízie, každý rok sa tu totiž odhalí najväčší vianočný stromček sveta, ktorého atmosféru dotvára parádne klzisko.

5. Grand Central Terminal

Cestovatelia opisujú Grand Central Terminal ako ikonickú vlakovú stanicu. A naozaj, stanica je skvelým miestom zastaviť sa na chvíľku na potulkách Manhattanom, zobrať si nejaké jedlo a len tak pozorovať ľudí. A po jedle vyťahujte foťák – neoklasická architektúra budovy, mramorové dlážky, zlaté lampy a strop zobrazujúci rôzne súhvezdia sú priam stvorené na čestné miesto vo vašom newyorskom fotoalbume ????

6. Central Park

Tento park vidíte takmer v každom filme o New Yorku. Čo tak sa presvedčiť na vlastnej koži, prečo je park pre Newyorčanov taký výnimočný? Po celodennom naháňaní v tieňoch vysokánskych mrakodrapov a čase strávenom v tmavom podzemnom metre, vám Central Park príde ako oáza na púšti. Plný zelene, jazierok, veveričiek, kačíc – bez Central Parku by New York nebol New Yorkom. Však každý si niekde potrebuje dobyť baterky ????

7. Metropolitné múzeum umenia

Medzi mnohými opismi New Yorku nájdete vždy zmienku o jeho kultúrnom vplyve. Bola by preto veľká škoda vynechať Metropolitné múzeum umenia, ktoré sa nachádza na výhodnej strane Central Parku. Múzeum je najväčším umeleckým múzeum v Spojených štátoch a s návštevnosťou presahujúcou päť miliónov návštevníkom ročne sa radí medzi tie najpopulárnejšie atrakcie našej planéty. Ak máte radí umenie, vyhraďte si na múzeum celý deň alebo radšej týždeň – zbierky múzea totiž ukrývajú viac ako 2 milióny umeleckých artefaktov z celého sveta ????

8. Empire State Building

Bez návštevy Empire State Building by návšteva New Yorku skrátka nebola kompletná. Prekrásna art deco budova vás najprv vo vnútri ohromí svojim zlatým nablýskaným interiérom. Dojem sa asi tak o tisíckrát vygraduje po vystúpení na jej samotný vrch, kam sa dostanete luxusným výťahom. Celý New York tu totiž budete mať ako na dlani. Všade kam dovidíte, uvidíte obrovské mravenisko výškových budov, ktoré sú natlačené takmer na každom voľnom centimetri priestoru. Skrátka, výhľad, aký zažijete tu, nezažijete nikde inde.

9. Národný pamätník a múzeum 11. septembra

Útok na dvojičky z 11. septembra otriasol nielen New Yorkom, ale celým svetom. Pri návšteve mesta sa preto rozhodne vyberte na miesto pamätníka tragédie, kde nájdete dve vodné nádrže v tvare pôdorysu každej z dvojičiek, ktoré obkolesujú panely s menami takmer 3 000 obetí. Symbolom vzdoru proti terorizmu sú mrakodrapy, ktoré vyrástli na mieste útoku (Ground zero) a sú najvyššie na západnej pologuli.

10. Chinatown

Svet vo svete, to je newyorská štvrť Chinatown, ktorá vás raz dva prenesie na iný kontinent. Vozíky s ovocím a zeleninou, morské plody a červené lampióny – budete mať problém spomenúť si, v akej krajine to vlastne ste ???? Chinatown ulahodí najmä gurmánom, ktorí si tu môžu pochutnať na tom najlepšom čínskom jedle za na newyorské pomery prijateľnú cenu.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Zľava na PCR testy cez Pelipecky. Klikni a rezervuj si termín od 36,90€
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut alebo Vivid
  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

7 dôvodov, prečo sa oplatí rezervovať letenky EVA AIR (+špeciálny ceny od Pelikána) https://t.co/fGrjoosJtX #letenky5 hodín dozadu
9 dôvodov, prečo je letenka na Koh Samui s 5* EVA AIR perfektný nápad! https://t.co/MHZuwe16rM #letenky6 hodín dozadu
BANGKOK s EVA AIR! Leť priamo z Viedne komfortne Dreamlinerom za špeciálne ceny https://t.co/1asy14xT7P #letenky6 hodín dozadu
Harry Potter v New Yorku: čarovný obchod s najväčšou zbierkou fantastických zverov https://t.co/ainYqgGN4X #novinky7 hodín dozadu
Island v zime: čo všetko sa dá vidieť a robiť? Skús tieto aktivity https://t.co/UqPPCQvWXa #cestopisy7 hodín dozadu
Čarovné Belgicko: 7 miest, ktoré sa oplatí navštíviť https://t.co/1eFh3OQaMD #cestopisy7 hodín dozadu
Oslo musíš zažiť! Letenky dnes rezervuješ od 30€! https://t.co/b66cx3flPc #letenky9 hodín dozadu
LETENKA DŇA: Lanzarote z Viedne v októbri za 79€! https://t.co/0quhBnnGaB #letenky9 hodín dozadu
50 rokov v raji: Maldivy oslavujú 5 dekád turizmu. Takto vyzerá prvý hotel https://t.co/Dr54rOOCBA #letenky9 hodín dozadu
Objav ďaleký ostrov Guam! Letenky z Budapešti máme za 729€ aj s podpalubnou batožinou https://t.co/O8nVIOoWkB #letenky11 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore