Nájdeš nás aj na:

Európa

V nedeľu prechádzame na letný letový poriadok, v Bratislave pribudne viacero liniek

V nedeľu prechádzame na letný letový poriadok, v Bratislave pribudne viacero liniek

Leto síce začína až v júni, ale to letecké príde už tento víkend. Zmenou času zo zimného na letný v nedeľu 28. marca sa v letectve prechádza zo zimného na letný letový poriadok. Tento rok sa na letné pecky môžeme tešiť už od mája. Letisko Bratislava zverejnilo plány na nadchádzajúcu sezónu.

Reklama

V letnom poriadku pribudnú viaceré spojenia

Aktuálne je možné z Letiska M. R. Štefánika využiť 3 pravidelné letecké linky. Dopravca Wizz Air zabezpečuje lety do Londýna-Lutonu 1 x týždenne, dopravca Air Cairo prevádzkuje lety do egyptskej Hurghady a z nej rovnako raz týždenne a slovenský dopravca AirExplore lieta do švédskeho Štokholmu 2 x mesačne.

Prechodom na letný letový poriadok cez víkend z 27. na 28. marca pribudnú k uvedeným trom pravidelným linkám aj lety do Kyjeva-Žuljany (Wizz Air) a Londýna-Stanstedu (Ryanair).

Viac letov by malo na Letisku M. R. Štefánika pribudnúť od mája, kedy dopravcovia plánujú spustiť aj lety do Sofie, Skopje, Ľvova, Odesy (všetky lety Wizz Air) a tiež do Milána, Ríma, Bruselu-Charleroi, Alghera na Sardínii, Birminghamu, Edinburghu, Leedsu-Bradford, Manchesteru, Kyjeva-Boryspiľu a Dublinu (všetky lety Ryanair).

Od júna predáva dopravca Ryanair letenky z Bratislavy tiež do bulharského Burgasu, na Pafos na Cypre, na ostrov Korfu, na španielsku Malorku a do Malagy. Do konca júna navyše dopravca umožňuje zmeniť si zakúpený let bez poplatku.

Akciové letenky z Bratislavy na leto 2021

Leto má byť rušné aj na letisku Bratislava

Počas leta sú nahlásené aj charterové a pravidelné lety cestovných kancelárií do dovolenkových letovísk v Grécku, Turecku, Bulharsku, na Cypre, Kapverských ostrovoch, v Španielsku, v Taliansku či v Tunisku.

V období od 20. marca 2021 do 28. apríla 2021 platí podľa uznesenia vlády SR č. 160/2021 zákaz vychádzania, ktorý sa nevzťahuje na cestu na účel vycestovania do zahraničia, okrem cesty na rekreáciu v zahraničí.

Pri odletoch do zahraničia je potrebné v závislosti od jednotlivých destinácií preukázať sa negatívnym RT-PCR testom či zotrvať v karanténe, po prílete na Slovensko sa vyžaduje registrácia, domáca izolácia a testovanie na Covid-19.

Rekonštrukcia vzletových a pristávacích dráh v Bratislave

V období, počas ktorého nie je možné cestovať na dovolenky (konkrétne od 14. apríla do 24. apríla) prebehne na letisku rekonštrukcia križovatky oboch vzletových a pristávacích dráh. V uvedených dňoch bude letisko uzatvorené pre leteckú dopravu (okrem heliportov). 

„Rekonštrukcia križovatky dráh bola dlho plánovaná a leteckí dopravcovia boli o nej vopred informovaní, preto na dané obdobie letenky nepredávali. Rovnako cestovné kancelárie nenaplánovali na tieto dni žiadne turnusy. Je aj pozitívnou zhodou okolností, že rekonštrukcia, počas ktorej musí byť letisko úplne uzatvorené, prebehne v súbehu s obdobím platnosti zákazu vycestovať na dovolenky v zahraničí,“ uviedol Imrich Ancin, riaditeľ letovej prevádzky a člen predstavenstva Letiska M. R. Štefánika Bratislava.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Lisabon v júni z Viedne spiatočne za 26€? WOW! Rezervuj teraz https://t.co/KRbuGr1D1H #letenky4 hodiny dozadu
Najkrajšie grécke ostrovy a najlacnejšie letenky z Viedne https://t.co/zV4RmijjSP #dovolenky7 hodiny dozadu
Lomnica, Salamandra i Pošta. Pobyty na Slovensku, ktoré za posledný týždeň najviac zlacneli! Rezervuj od 99€ https://t.co/1sUCS0xeag #dovolenky7 hodiny dozadu
760km naprieč Slovenskom. Patrik Paulínyi a jeho dokument o Ceste hrdinov SNP ťa rozosmeje aj rozplače https://t.co/N2cfpfq0um #cestopisy8 hodiny dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť (novinky) https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky8 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky8 hodiny dozadu
Ktoré krajiny očkujú najrýchlejšie? Pozri si svetový rebríček (aktualizované) https://t.co/AGlCgeGn5U #novinky8 hodiny dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky8 hodiny dozadu
Veľmi lacné letenky na leto: rezervuj skôr ako ostatní, ceny od 21€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky8 hodiny dozadu
Dánsko od 1. mája otvára hranice pre cestujúcich z EÚ. Krajina od konca júna začne akceptovať aj COVID pasy https://t.co/qEfX9UIv3S #letenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore