Nájdeš nás aj na:

Destinácie

K protinožcom s Korean Air – Austrália a Nový Zéland od 929€

K protinožcom s Korean Air – Austrália a Nový Zéland od 929€

Neznámu, tajomnú a vlastne tak trochu exotickú Austráliu a nádhernú krajinu Pána prsteňov, Nový Zéland, si teraz môžeš dopriať pohodlne z Viedne s Boeingem 787-9 Dreamliner, len s jedným prestupom. Začíname so sumou leteniek od 929€ na rok 2020! To všetko v pohodlí spoločnosti Korean Air, ktorá ti ponúka priam super servis aj v ekonomickej triede – multimediálnu zábavu, vynikajúce jedlo aj pohodlné sedadlá. A pokiaľ ťa navyše pri ceste späť čaká dlhý 19-hodinový prestup v Soule, máš nárok na špičkový hotel zdarma!

Reklama

Austrália, Brisbane

Toto mesto si žije svojím vlastným životom, trochu v tieni ďalších austrálskych miest, ale stále je veľmi energické a navyše veľmi moderné. Ide o trochu menšie mesto, ktoré nie je preľudnené ani extrémne rušné. A vďaka jeho lokalite sú tu aj teploty celoročne vyššie. Snáď aj preto je Brisbane miestom mnohých športových, hlavne outdoorových aktivít. Mimo to, ako väčšina takýchto miest, je plné skvelých reštaurácií a kultúry. Navštíviť tu môžete nejednu slávnu galériu.

Viedeň 1 prestup Brisbane 1 prestup Viedeň
Soul Soul
od 939 Rezervuj

Austrália, Sydney

Najpopulárnejšie a zároveň hlavné mesto Austrálie je pulzujúcou metropolou, do ktorej prúdia davy turistov z celého sveta. Nie je sa čomu diviť. Ponúka im skutočné vyžitie. Od návštev svetoznámej opery v prístave Harbour Bridge, cez bohatý nočný život plný barov a reštaurácií po dychberúce pamiatky. Slnko, surfovanie a jemný piesok k Sydney neodmysliteľne patria tiež, veď leží na pobreží Tasmánskeho mora.

Viedeň 1 prestup Sydney 1 prestup Viedeň
Soul Soul
od 939 Rezervuj

Nový Zéland, Auckland

Nový Zéland je miesto, ktoré spája miestnu maorskú kultúru so západnou civilizáciou. Aj keď začiatky týchto dvoch svetov spočiatku neboli úplne mierumilovné, v dnešnej dobe obe kultúry koexistujú bez problémov. Dá sa skôr povedať, že táto kombinácia vytvára prostredie, ktoré každoročne láka davy turistov, ktorí si môžu vychutnať domorodé tradície a nespútanú prírodu zo zázemia prvého sveta. Maorská kultúra je prepojená s každodenným životom na Novom Zélande. Prečo si teda nedopriať návštevu Aucklandu a jeho okolia?

Viedeň 1 prestup Auckland 1 prestup Viedeň
Soul Soul
od 929 Rezervuj

Tip na aplikáciu: Revolut

Vykašli sa na zmenárne. Stiahni si appku Revolut, zaregistruj sa pár kliknutiami a „bankuj“ po celom svete. Revolut sa ti zíde najmä ak potrebuješ stabilne dobrý menový kurz – k dispozícii máš 29 svetových mien a stredové kurzy pre prevody. Z Revolutu môžeš posielať alebo tiež prijímať platby aj z iných bankových účtov. Výbery zo všetkých bankomatov na svete máš zdarma až do výšky 200 EUR mesačne a peniaze si vieš poslať na kartu kedykoľvek a prevod prebehne do pár sekúnd. Ak sa zaregistruješ cez pelikánsky odkaz, teraz získaš Revolut kartu s doručením zdarma

Prečo letieť s Korean Air?

Majú prvotriedny servis a skvelé jedlo, ale to nie je všetko. Letís pohodlne z Viedne v maximálnom komforte, buď bez prestupu do Soulu alebo s jednoduchým jedným prestupom napríklad až na Havajské ostrovy.

Určite sa nemusíš báť toho, že sa na dlhom lete budeš nudiť. Môžeš si pozrieť svoj obľúbený film – na výber sú hollywoodske hity, ale aj diela ázijskej a európskej kinematografie a dokumentárne filmy, môžeš počúvať hudbu alebo ak máš dušu večného dieťaťa, vybrať si nejakú hru v zábavnom systéme.

Dostaneš aj darček

Na dlhých letoch sa rozdávajú komfortné balíčky so zubnou kefkou a papučami. Ak ti ranný budík poskytuje pocit istoty, stačí, ak poprosíš personál – zobudia ťa v požadovanom čase.

Osvetlenie v lietadle je nastaviteľné tak, aby vyhovovalo rôznym činnostiam, či už ide o stravovanie alebo spánok atď. Okrem toho, svetlá sa stmievajú a rozjasňujú postupne, aby sa oči vždy dokázali prispôsobiť. Na každom lete je dostupná aj toaleta s bezbariérovým prístupom, aby si každý mohol užiť let plnohodnotne.

Luxusné miesta, luxusné chute

Poďme sa pozrieť na to, ako sa sedí v ekonomickej triede. Sedadlá boli navrhnuté tak, aby cesta bola zároveň aj oddychom, pričom sa kládol dôraz aj na dizajn a dostatok osobného priestoru. Každý má svoju vlastnú LCD obrazovku. Korean Air momentálne ponúka svoju klasickú ekonomickú triedu, ale na niektoré linky prepravca už nasadil vynovenú výbavu, čiže novú ekonomickú triedu.

Spoločnosť Korean Air už dvakrát vyhrala prestížnu cenu Mercurys, ktorá sa rozdáva za cateringové služby na palube. Vo svojej ponuke má rôzne typy jedál, čínske, japonské, ale aj „západné“ a, samozrejme, nemôžu chýbať ani tradičné kórejské chuteIngrediencie pritom čerpá zo svojej vlastnej farmy. Súčasťou menu sú aj kvalitné vína.

ekonomickej triede ponúkajú napríklad bibimbap (kórejské jedlo z ryže), bibim rezance, Gondreabap, jedlá z hríbov s ryžou alebo smaženú pikantnú chobotnicu s ryžou. Snacky majú tiež výborné, kimbap (kórejská sushi rolka), ramen, pizza atď. To, čo budeš mať na tanieri, závisí od toho, odkiaľ, kam a kedy cestuješ.

Chceš prístup k najlepším cestovateľským ponukám? 

Klikni nižšie na zelené tlačidlo CHCEM a každý deň ťa neminú:

Ak už odoberáš naše najlepšie ponuky, tlačidlo ti nebude fungovať. ????

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: Dominikánska republika s 5*hotelom a all inclusive za 1 170€ https://t.co/bILrl6WaYh #dovolenky17 hodiny dozadu
TAP Air Portugal ponúka neobmedzenú letenku do Európy https://t.co/dOy9WjaufL #novinky20 hodiny dozadu
Japonská umelkyňa Yayoi Kusama sa vracia do Tate Modern v Londýne so slávnymi infinity rooms https://t.co/JHSqblnwyR #novinky21 hodiny dozadu
Madeira, ostrov kvetín a večnej jari. Letenky za 189€ na budúci rok https://t.co/CAR6ArZbYF #cestopisy22 hodiny dozadu
Hurá do Kanady: Lacné letenky do TOP destinácií na rok 2021 https://t.co/loScKX3dpD #cestopisy22 hodiny dozadu
Woodpark Valča: Dve jedinečné chaty s výhľadom na Malú Fatru https://t.co/3G1eQm4Kms #dovolenky2 dni dozadu
Nový Zéland otvára oázu Deer Park Hights. Spoznáš ju z Pána prsteňov https://t.co/zoCe5j6ay7 #novinky2 dni dozadu
Letisko v Bratislave vybavilo za 9 mesiacov 381-tisíc cestujúcich. Je to pokles o 79% https://t.co/61Qsmh2III #novinky2 dni dozadu
19 hodín v oblakoch! Singapore Airlines opäť spustia najdlhší let na svete https://t.co/aEE4uLNoKD #novinky2 dni dozadu
Letisko Bratislava od nedele prechádza na zimný letový poriadok. Ponúkne 4 linky do 3 destinácií https://t.co/BHtDs7QHVP #novinky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore