Nájdeš nás aj na:

Ázia

Ako najlepšie na Zanzibar? Porovnali sme letenky od 389€ a máme v tom jasno!

Zanzibar sa už počas minulého roka zaradil medzi jedny z najžiadanejších destinácií a my sa vôbec nečudujeme. Je výborne namiešaným koktejlom, ktorý zachutí nielen fanúšikom relaxu na bielych plážach s tyrkysovou vodou, ale aj milovníkom autentických miest, pretože si stále drží svoje nezameniteľné čaro a tradičnú kultúru.

Reklama

Veľkou prednosťou dovolenky na Zanzibare sú aj priaznivé vstupné podmienky pre Slovákov. Ku vstupu ti postačí negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín. Pýtaš sa, ako sa do tohto exotického raja najlepšie dostať? Pozri si naše porovnanie aktuálne ponúkaných leteniek a vyber si podľa svojho:

Ceny leteniek jednotlivých leteckých spoločností začínajú od sumy 389€. Pri porovnávaní sme brali do úvahy najmä servis, poskytované limity batožiny, prestupy, cenu a ponuku termínov.

zanzibar

Qatar Airways: neobmedzený servis, množstvo termínov, veľká batožina

 • Servis: ⭐⭐⭐⭐⭐
 • Batožina: ⭐⭐⭐⭐
 • Prestupy: ⭐⭐⭐
 • Cena: ⭐⭐⭐⭐⭐ 
 • Termíny: ⭐⭐⭐⭐⭐

Qatar Airways majú aktuálne výbornú cenu na Zanzibar. O špičkovom servise týchto aeroliniek sme už mnohokrát písali – v skratke letecká spoločnosť ponúka počas letu neobmedzený servis. V ponuke sú dva akciové kalendáre – jeden z Viedne (559€) a druhý z Budapešti (549€). Obe akciové letenky ponúkajú termíny počas hlavnej sezóny, avšak letenka z Viedne ich má podstatne viac. V cene je 25kg batožina a na ceste tam je len jeden krátky prestup.

Nevýhodou môže byť dlhší nočný prestup na ceste späť, čo zase vynahrádza výborná cena spiatočnej letenky. Kvalitný zábavný systém na palube je samozrejmosťou.

Ekonomická třída Qatar Airways

Alternativou odletu z Viedne môže byť aj neďaleká Budapešť. Tu dávame do pozornosti najmä cenu biznis leteniek, ktorá je stále na lákavých 1 779€, čo je zhruba 40% pôvodnej ceny.

Etihad Airways: nová luxusná linka za neuveriteľné uvádzacie ceny

 • Servis: ⭐⭐⭐⭐⭐
 • Batožina: ⭐⭐⭐⭐
 • Prestupy: ⭐⭐⭐
 • Cena: ⭐⭐⭐⭐⭐
 • Termíny: ⭐⭐⭐

Ďalšia výborná letenka z Viedne, ktorá patrí už niekoľko mesiacov medzi najviac objednávané, pritom ide o kompletne novú linku, ktorá odštartovala len tento rok v lete. Cena štartuje na sume 399€ (pozor, posledný termín v ponuke) a pokračuje ponukou leteniek od 429€. Zahŕňa dve príručné batožiny a jednu podpalubnú batožinu do hmotnosti 23 kg.

Oproti iným aerolinkám sa priprav aj na jedno krátke medzipristátie v Miláne, linka totiž triangluje na trase Viedeň – Miláno – Abu Dhabi. Etihad Airways však ponúkajú špičkový palubný servis, jedny z najkomfortnejších sedačiek v ekonomickej triede a kvalitný multimediálny systém. Do exotiky lietajú super komfortným a novým Dreamlinerom.

Emirates: TOP služby a COVID-19 poistenie zdarma do 30. novembra

 • Servis: ⭐⭐⭐⭐⭐
 • Batožina: ⭐⭐⭐⭐⭐
 • Prestupy: ⭐⭐⭐
 • Cena: ⭐⭐⭐
 • Termíny: ⭐⭐⭐⭐⭐

Emirates ponúkajú z Viedne v cene 569€ množstvo termínov už od januára. V tejto cene ponúkajú aerolinky až 2x23kg podpalubnú batožinu (spolu 46kg) a navyše sa môžu pochváliť skvelým servisom a menu, ktoré fungujú prakticky bez obmedzenia. Alternatívou môže byť aj Budapešť, kde je cena ešte zaujímavejšia – 519€ a termíny sú rovnako zaujímavé. Jedinou nevýhodou sú tentokrát dlhšie prestupy v Dubaji, ktoré ale napríklad možno využiť na krátku obhliadku mesta.

Emirates navyše ku každej zakúpenej letenke dávajú zadarmo covid-19 poistenie. Poistenie pokrýva viac rizík a chráni ťa pred situáciami pred odletom i po ňom. Benefitom je aj výborný zábavný systém Emirates, ktorý je tento rok opäť ocenený za absolútne najlepší na celom svete. Ak poletíš z Viedne, bude to na krídlach Boeingu 777 alebo dvojpodlažného Airbusu A380.

Emirates

Turkish Airlines – veľká batožina i krátke prestupy

 • Servis: ⭐⭐⭐⭐⭐
 • Batožina: ⭐⭐⭐⭐⭐
 • Prestupy: ⭐⭐⭐⭐⭐
 • Cena: ⭐⭐⭐⭐⭐
 • Termíny: ⭐⭐⭐⭐

Turkish Airlines patria v ponúkanom servise a kvalite jedla medzi najlepšie a od vypuknutia pandémie už ho opäť ponúkajú aj na linkách do exotiky. Aerolinky ponúkajú väčšie množstvo termínov od apríla do októbra, ohromnú 46kg batožinu a krátke prestupy v oboch smeroch (v prípade cesty naspäť treba počítať s jedným technickým stopom).

Pri letenkách na Zanzibar sú dlhšie prestupy v Istanbule, takže si možno oddýchnuť a užiť si výhody nového letiska. Cestou naspäť treba počítať s technickým stopom v Kilimandžáre (Tanzánia), výhodou letenky je však zaujímavá cenovka 499€.

Turkish Airlines

KLM majú stabilne nízke ceny, krátke prestupy a meniteľné letenky

 • Servis: ⭐⭐⭐⭐
 • Batožina: ⭐⭐⭐⭐
 • Prestupy: ⭐⭐⭐
 • Cena: ⭐⭐⭐⭐⭐
 • Termíny: ⭐⭐⭐

Moderne, ekologicky, do krásnych exotických destinácií a s možnosťou kedykoľvek zmeniť termín či destináciu. Tak sa lieta s holandskými kráľovskými aerolinkami KLM v roku 2021. Túto leteckú spoločnosť lietajúcu z Viedne, Budapešti a Prahy cez Amsterdam do celého sveta si veľmi rýchlo obľúbiš. Je jedna z tých, ktoré ponúkajú naozaj príjemný zážitok z letu už aj v ekonomickej triede. Ich cena leteniek na Zanzibarz Viedne štartuje na sume 479 eur.

Málokedy sa počas hlavnej exotickej sezóny objavia tak výhodné termíny z Viedne, ale KLM ich tento rok majú. Teda, mali, teraz sú v ponuke posledné miesta, takže určite odporúčam rezervovať čím skôr. Vyberať možno z dátumov od marca do apríla 2022. Cestou tam je kratučký prestup v Amsterdame (55 minút), cestou naspäť zo Zanzibaru domov je jeden technický stop v Dar Es Salaam a jeden dlhší prestup v Amsterdame.

V cene letenky KLM na Zanzibar máš 2ks príručnej batožiny (2kg+10kg) a 1 klasickú podpalubnú batožinu (23kg).

Podmienky vstupu na Zanzibar a návrat

Zanzibar je otvorený turizmu a vzťahujú sa na neho rovnaké pravidlá ako na celú Tanzániu. Pri vstupe do krajiny je potrebné predložiť negatívny PCR test. Počas cesty stačí vyplniť registračný formulár na palube lietadla a mať so sebou platné víza. Tie však pokojne vybavíš aj počas letu na palube lietadla a zaplatíš za ne po prílete.

Pri návrate späť na Slovensko je nutné sa registrovať na korona.gov.sk/ehranica.

Zanzibar

Pelikán preplatí stornopoplatok, ak budete mať pozitívny test

Novinka od Pelikána! Kúp si k letenke alebo pobytu poistenie a automaticky dostaneš BONUS v podobe preplatenia stornopoplatku, pokiaľ nebudeš môcť odletieť kvoli pozitívnemu COVID-19 testu! Tento bonus získajú automaticky všetci cestujúci, ktorí si zakúpili poistenie STORNO alebo ISTOTA od 1.1.2021. Pelikán zároveň v spolupráci so svojim partnerom ECP vylepšil produkty cestovného poistenia tak, že obsahujú aj prípady súvisiace s COVID-om. VIAC INFO O POISTENÍ

Akciové letenky na Zanzibar

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Zľava na PCR testy cez Pelipecky. Klikni a rezervuj si termín od 36,90€
 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut alebo Vivid
 • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
 • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  5/5 - (16 votes)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Krásna Menorka na leto od 50€! Zaži to najlepšie z pláží a turistiky https://t.co/X8jX8q0oYA #letenky11 hodín dozadu
Barcelona volá: Leť z Viedne na jeseň od 45€! https://t.co/RB0m4l4L2b #letenky11 hodín dozadu
PECKA DŇA: Romantický pobyt na Zámku Vígľaš s polpenziou, wellnessom a prehliadkou za 219€ (využi HAPPY HOUR zľavu) https://t.co/ov9HJmMhQl #dovolenky11 hodín dozadu
PONUKA DŇA: 5 dní na Menorke s letenkami, 3*hotelom a raňajkami za 289€ https://t.co/9wM4wpOK5R #dovolenky12 hodín dozadu
Hurá na Maldivy: VEĽKÉ POROVNANIE leteniek od 659€! https://t.co/Yontd6aQNf #letenky12 hodín dozadu
Chystáš sa na najväčší ostrov Grécka? Tieto tipy budeš na Kréte potrebovať https://t.co/r403GRZIAn #cestopisy14 hodín dozadu
10 miest, ktoré treba zažiť v Krakove (+letenky na jeseň od 43€) https://t.co/GIBPuVpp9B #cestopisy15 hodín dozadu
Pribskô, Hills aj Hotel Pošta. Pobyty, ktoré za posledné dni najviac zlacneli: rezervuj od 129€! https://t.co/1sUCS0xeag #dovolenky16 hodín dozadu
LACNÉ LETENKY: Brusel, Viedeň, Košice a desiatky iných destinácií za pár eur. Objednaj teraz od 19€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky16 hodín dozadu
Najlepší wellness na Slovensku? Skúste tieto tipy na hotely 2022 https://t.co/aoYFhgpund #dovolenky16 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore