Nájdeš nás aj na:

Ázia

Ako najlepšie na Zanzibar? Porovnali sme letenky od 489€ a máme v tom jasno!

Zanzibar sa už počas minulého roka zaradil medzi jedny z najžiadanejších destinácií a my sa vôbec nečudujeme. Je výborne namiešaným koktejlom, ktorý zachutí nielen fanúšikom relaxu na bielych plážach s tyrkysovou vodou, ale aj milovníkom autentických miest, pretože si stále drží svoje nezameniteľné čaro a tradičnú kultúru.

Reklama

Veľkou prednosťou dovolenky na Zanzibare sú aj priaznivé vstupné podmienky pre Slovákov. Pýtaš sa, ako sa do tohto exotického raja najlepšie dostať? Pozri si naše porovnanie aktuálne ponúkaných leteniek a vyber si podľa svojho:

Ceny leteniek jednotlivých leteckých spoločností začínajú od sumy 489€. Pri porovnávaní sme brali do úvahy najmä servis, poskytované limity batožiny, prestupy, cenu, ponuku termínov, ale napríklad aj to, či aerolinky na cestu aktuálne vyžadujú PCR test.

Neobmezený servis Qatar Airways

 • Servis: ⭐⭐⭐⭐⭐
 • Batožina: ⭐⭐⭐⭐
 • Prestupy: ⭐⭐⭐
 • Cena: ⭐⭐⭐⭐⭐ 
 • Termíny: ⭐⭐⭐⭐⭐

Qatar Airways majú aktuálne výbornú cenu na Zanzibar. O špičkovom servise týchto aeroliniek sme už mnohokrát písali – v skratke letecká spoločnosť ponúka počas letu neobmedzený servis. Akciový kalendár má množstvo termínov od konca marca. V cene je 25kg batožina a na ceste tam je len jeden krátky prestup.

Nevýhodou môže byť dlhší nočný prestup na ceste späť, čo zase vynahrádza výborná cena spiatočnej letenky. Pri všetkých letoch s Qatar Airways i prestupe v Dohe nepotrebuješ PCR test. Kvalitný zábavný systém na palube je samozrejmosťou.

Letadlo Qatar Airways

Alternativou odletu z Viedne môže byť aj neďaleká Budapešť. Tu dávame do pozornosti najmä cenu biznis leteniek, ktorá je stále na lákavých 1629 eur, čo je zhruba 50% pôvodnej ceny.

Ekonomická třída Qatar Airways

Ethiopian Airlines – letenka s termínmi už od januára

 • Servis: ⭐⭐⭐
 • Batožina: ⭐⭐⭐⭐⭐
 • Prestupy: ⭐⭐⭐
 • Cena: ⭐⭐⭐⭐⭐
 • Termíny: ⭐⭐⭐⭐⭐

Ďalšia výborná letenka z Viedne, ktorá patrí už niekoľko mesiacov medzi najviac objednávané. Cena štartuje na sume 489 eur. Zahŕňa 2 veľké batožiny, každú do hmotnosti 23 kg. Ďalšou výhodou môžu byť termíny už od januára.

Oproti iným aerolinkám sa ale priprav na technický stop, ktorý ťa zdrží približne na hodinku. Oproti Qatar Airways máš ale na ceste späť kratší prestup. Ani Etihad Airways nevyžadujú pre lety na Zanzibar a späť negatívny PCR test.

Letadlo letecké společnosti Ethiopian Airlines

Emirates/flydubai k letenke pridajú COVID-19 poistenie

 • Servis: ⭐⭐⭐⭐
 • Batožina: ⭐⭐⭐
 • Prestupy: ⭐⭐⭐⭐⭐
 • Cena: ⭐⭐⭐
 • Termíny: ⭐⭐⭐⭐⭐

Emirates ponúkajú z Viedne v cene 569 eur množstvo termínov už od februára a najnovšie s nimi nepotrebuješ pri letoch na Zanzibar negatívny PCR test. V tejto cene ponúkajú aerolinky 20kg podpalubnú batožinu, to ale vynahradia skvelým servisom a menu, ktoré fungujú prakticky bez obmedzenia. Alternatívou môže byť aj Budapešť, kde je ale cena tentokrát o niečo vyššie – 649 eur.

Výhodou tejto letenky sú aj kratšie prestupy. So samotnými Emirates poletíš do Dubaja, linka medzi Dubajom a Zanzibarom je operovaná dcérskou spoločnosťou flydubai. Tá síce nedosahuje takých kvalít ako Emirates, aj tu máš ale jedlo na palube už v cene letenky.

Emirates / Flydubai navyše ku každej zakúpenej letenke dávajú zadarmo covid-19 poistenie, ktoré pokrýva viac rizík a chráni ťa pred situáciami pred odletom i po ňom. Benefitom je aj výborný zábavný systém Emirates, ktorý patrí medzi tie najlepšie.

Letadlo v Emirates v oblacích

Emirates

Turkish Airlines – veľká batožina i krátke prestupy

 • Servis: ⭐⭐⭐
 • Batožina: ⭐⭐⭐⭐⭐
 • Prestupy: ⭐⭐⭐⭐⭐
 • Cena: ⭐⭐⭐⭐⭐
 • Termíny: ⭐⭐⭐⭐

Turkish Airlines patria v ponúkanom servise a kvalite jedla medzi najlepšie, teraz sa ale na palube s plnohodnotným menu bohužiaľ nesetkáš. Aerolinky oproti tomu ponúkajú nespočetné množstvo termínov od apríla do októbra, ohromnú 46kg batožinu a krátke prestupy v oboch smeroch (v prípade cesty naspäť treba počítať s jedným technickým stopom).

Pre lety cez Istanbul do Zanzibaru a späť nie je potrebný negatívny test. Aj tu ti let spríjemní výborný zábavný systém.

Turkish Airlines

Od apríla do júla s Lufthansou

 • Servis: ⭐⭐⭐⭐
 • Batožina: ⭐
 • Prestupy: ⭐⭐⭐⭐
 • Cena: ⭐⭐⭐⭐⭐
 • Termíny: ⭐⭐⭐

Najlepšie európske aerolinky ponúkajú ceny leteniek za 499 eur. Na ceste je jeden prestup vo Frankfurte, ktorý nevyžaduje test. Pri ceste zo Zanzibaru teda test netreba, postačí vám na cestu tam. Servis na palube funguje bez obmedzení, ale nevýhodou môže byť v tejto cenovej hladine chýbajúca podpalubná batožina, ktorú je nutné dokúpiť. Termíny sa pohybujú v tejto cene od apríla do júla a prestupy sú v časoch 1-2 hodiny. Nenechajte sa odradiť technickým stopom v Keni, cena pod 5 stoviek je stále super.

Podmienky vstupu na Zanzibar a návrat

Zanzibar je otvorený turizmu a vzťahujú sa na neho rovnaké pravidlá ako na celú Tanzániu. Pri vstupe do krajiny tak nie je nutný test ani karanténa. Počas cesty stačí vyplniť registračný formulár na palube lietadla, prípadne absolvovať jeden rýchlotest po prílete a mať so sebou platné víza. Tie však pokojne vybavíš aj počas letu na palube lietadla a zaplatíš za ne po prílete.

Pri návrate späť na Slovensko je nutné sa registrovať na korona.gov.sk/ehranica a najskôr o 5 dní absolvovať bezplatné testovanie hradené štátom.

Zanzibar

Pelikán preplatí stornopoplatok, ak budete mať pozitívny test

Novinka od Pelikána! Kúp si k letenke alebo pobytu poistenie a automaticky dostaneš BONUS v podobe preplatenia stornopoplatku, pokiaľ nebudeš môcť odletieť kvoli pozitívnemu COVID-19 testu! Tento bonus získajú automaticky všetci cestujúci, ktorí si zakúpili poistenie STORNO alebo ISTOTA od 1.1.2021 – vrátane.

Akciové letenky na Zanzibar

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Seychely sa od 25. marca plne otvoria návštevníkom z celého sveta, na vstup postačí PCR test https://t.co/8vKnOiGZgm #letenky13 hodiny dozadu
Prvý hotel vo vesmíre by mal byť otvorený v roku 2027 https://t.co/WMoXQJ6qbp #novinky14 hodiny dozadu
Maličký grécky ostrov je prvou COVID-free destináciou v Európe. Pozýva k sebe turistov https://t.co/LLzzX1yR0B #letenky18 hodiny dozadu
6 tipov kam vyraziť na dámsku jazdu po lockdowne https://t.co/DoJmDhiX8Y #tipy19 hodiny dozadu
Etihad Airways predlžujú bezplatné poistenie na COVID-19 do októbra 2021 https://t.co/re2XffW0uz #novinky19 hodiny dozadu
Aktivisti natreli lietadlo Air France nazeleno. Cieľom bolo zvýšiť povedomie o tzv. greenwashingu https://t.co/2qPZlui4hI #novinky19 hodiny dozadu
Veľmi lacné letenky na leto: rezervuj skôr ako ostatní, ceny od 29€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky19 hodiny dozadu
Miesta, kam môže žena bezpečne cestovať sama https://t.co/44T4SoEVGM #tipy19 hodiny dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky20 hodiny dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť (novinky) https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky20 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore