Nájdeš nás aj na:

Ázia

Ako najlepšie na Zanzibar? Porovnali sme letenky od 559€ a máme v tom jasno!

Zanzibar sa už počas minulého roka zaradil medzi jedny z najžiadanejších destinácií a my sa vôbec nečudujeme. Je výborne namiešaným koktejlom, ktorý zachutí nielen fanúšikom relaxu na bielych plážach s tyrkysovou vodou, ale aj milovníkom autentických miest, pretože si stále drží svoje nezameniteľné čaro a tradičnú kultúru.

Reklama

Ceny leteniek jednotlivých leteckých spoločností začínajú od sumy 559€. Pri porovnávaní sme brali do úvahy najmä servis, poskytované limity batožiny, prestupy, cenu a ponuku termínov.

zanzibar

Qatar Airways: neobmedzený servis a veľká batožina

 • Servis: ⭐⭐⭐⭐⭐
 • Batožina: ⭐⭐⭐⭐
 • Prestupy: ⭐⭐⭐
 • Cena: ⭐⭐⭐⭐⭐ 
 • Termíny: ⭐⭐⭐⭐⭐

Qatar Airways majú aktuálne výbornú cenu na Zanzibar. O špičkovom servise týchto aeroliniek sme už mnohokrát písali – v skratke letecká spoločnosť ponúka počas letu neobmedzený servis. V ponuke je letenka z odletom z Viedne aktuálne za 709€. Obe akciové letenky ponúkajú termíny počas hlavnej sezóny, avšak letenka z Viedne ich má podstatne viac. V cene je podpalubná batožina v zložení 2x23kg. 25kg batožina a na ceste tam je len jeden krátky prestup.

Nevýhodou môže byť dlhší nočný prestup na ceste späť, čo zase vynahrádza výborná cena spiatočnej letenky. Kvalitný zábavný systém na palube je samozrejmosťou.

Ekonomická třída Qatar Airways

Etihad Airways: luxusná linka za super ceny

 • Servis: ⭐⭐⭐⭐⭐
 • Batožina: ⭐⭐⭐⭐
 • Prestupy: ⭐⭐⭐
 • Cena: ⭐⭐⭐⭐⭐
 • Termíny: ⭐⭐⭐

Ďalšia výborná letenka z Viedne, ktorá patrí už niekoľko mesiacov medzi najviac objednávané, pritom ide o kompletne novú linku, ktorá odštartovala len tento rok v lete. Cena štartuje na sume 499€. Zahŕňa dve príručné batožiny a jednu podpalubnú batožinu do hmotnosti 23 kg.

Etihad Airways ponúkajú špičkový palubný servis, jedny z najkomfortnejších sedačiek v ekonomickej triede a kvalitný multimediálny systém. Do exotiky lietajú super komfortným a novým Dreamlinerom.

Emirates: ponúkajú TOP služby

 • Servis: ⭐⭐⭐⭐⭐
 • Batožina: ⭐⭐⭐⭐⭐
 • Prestupy: ⭐⭐⭐
 • Cena: ⭐⭐⭐
 • Termíny: ⭐⭐⭐⭐⭐

Emirates ponúkajú z Viedne v cene 799€ množstvo termínov už od augusta. V tejto cene ponúkajú aerolinky až 2x23kg podpalubnú batožinu (spolu 46kg) a navyše sa môžu pochváliť skvelým servisom a menu. Jedinou nevýhodou sú tentokrát dlhšie prestupy v Dubaji, ktoré ale napríklad možno využiť na krátku obhliadku mesta.

Benefitom je aj výborný zábavný systém Emirates, ktorý je tento rok opäť ocenený za absolútne najlepší na celom svete. Ak poletíš z Viedne, bude to na krídlach Boeingu 777 alebo dvojpodlažného Airbusu A380.

Emirates

Turkish Airlines – veľká batožina i krátke prestupy

 • Servis: ⭐⭐⭐⭐⭐
 • Batožina: ⭐⭐⭐⭐⭐
 • Prestupy: ⭐⭐⭐⭐⭐
 • Cena: ⭐⭐⭐⭐⭐
 • Termíny: ⭐⭐⭐⭐

Turkish Airlines patria v ponúkanom servise a kvalite jedla medzi najlepšie. Aerolinky ponúkajú väčšie množstvo termínov od septembra do júna, ohromnú 46kg batožinu a krátke prestupy v oboch smeroch (v prípade cesty naspäť treba počítať s jedným technickým stopom). Letenky z Viedne rezervuješ z Viedne od 649€.

Pri letenkách na Zanzibar sú dlhšie prestupy v Istanbule, takže si možno oddýchnuť a užiť si výhody nového letiska. Cestou naspäť treba počítať s technickým stopom v Kilimandžáre (Tanzánia).

Turkish Airlines

KLM majú stabilne nízke ceny, krátke prestupy a meniteľné letenky

 • Servis: ⭐⭐⭐⭐
 • Batožina: ⭐⭐⭐⭐
 • Prestupy: ⭐⭐⭐
 • Cena: ⭐⭐⭐⭐⭐
 • Termíny: ⭐⭐⭐

Moderne, ekologicky a do krásnych exotických destinácií. Tak sa lieta s holandskými kráľovskými aerolinkami KLM v roku 2022. Túto leteckú spoločnosť lietajúcu z Viedne. Je jedna z tých, ktoré ponúkajú naozaj príjemný zážitok z letu už aj v ekonomickej triede. Ich cena leteniek na Zanzibar z Viedne štartuje na sume 599€. Na výber je však len zopár termínov. V cene letenky KLM na Zanzibar máš 2ks príručnej batožiny (2kg+10kg) a 1 klasickú podpalubnú batožinu (23kg).

Podmienky vstupu na Zanzibar a návrat

S platnosťou od 17. marca 2022 Tanzánia uvoľnila podmienky vstupu pre očkovaných cestujúcich, ktorí novo nemusia absolvovať test pred odletom. Pre neočkovaných cestujúcich táto povinnosť platí aj naďalej.

Zanzibar

3 tipy na poistenie, ktoré ochránia tvoje zdravie aj peňaženku

Pelikán nie je len predajca leteniek a výhodných zájazdov. Ponúka aj rôzne doplnkové a najmä užitočné služby a spolupracuje s TOP partnermi v rôznych oblastich. Jednou z nich je aj cestovné poistenie, ktoré je dnes pre drvivú väčšinu cestovateľov úplnou samozrejmosťou už pri rezervácii letenky. Prečo?

Takže, predstav si, že máš kúpenú letenku, ale pred odletom:

 • nečakane ochorieš s minimálne 5-dňovou liečbou (aj bez pobytu v nemocnici),
 • utrpíš úraz s následkami, ktoré ti nedovoľujú odletieť,
 • tvoja prítomnosť je nevyhnutná doma kvôli chorobe alebo smrti rodinného príslušníka,
 • otehotnieš,
 • vznikne ti značná škoda v dôsledku živelnej pohromy,
 • stratíš svoju prácu nie z vlastného zavinenia,
 • musíš riešiť rozvod,
 • neobstojíš na maturite alebo štátniciach,
 • nedostaneš víza.

V prvom rade by nás úprimne mrzelo, že musíš svoj let zrušiť. Na druhej strane by sme ti s radosťou oznámili, že ak máš poistenie STORNO a vieš sa preukázať potvrdením danej udalosti (kvôli ktorému nemôžete cestovať), za nepreletenú časť vašej letenky sa ti vrátia peniaze. Úžasnou výhodou je aj to, že stornovať môžu aj všetci ostatní poistení rodinní príslušníci, ktorí s tebou cestujú/mali cestovať a ďalší 3 poistení spolucestujúci bez rodinného vzťahu.

Ak ti ide iba o preplatenie letenky, tak je to skutočne top ponuka. No ešte väčšou istotou je ISTOTA, a to nie je len prázdna slovná hračka. Na tú sa totiž môžeš spoliehať aj vtedy, keď ti vznikne škoda nie priamo v dôsledku nemožnosti odletieť. Pre väčšinu cestujúcich najsilnejšou pohnútkou na kúpu tohto poistenia je preplatenie liečebných nákladov a následkov po úraze. Platí však aj v iných rôznych nečakaných a nie veľmi príjemných situáciách, ako napríklad problémy s batožinou, meškanie dopravného prostriedku, potreba pátrania alebo záchrany alebo poškodenie zdravia a majetku tretích osôb. Čerešničkou na torte je už len to, že ISTOTA obsahuje aj poistenie STORNO a ďalších 15 dôvodov stornovania letenky.

Do tretice tu máme ešte jeden zaujímavý tip a v podstate novinku. Predstav si, že si u nás kúpiš akciovú letenku, ktorá ťa vyjde do 100 eur. Príde deň D, dlho očakávaná cesta, ale nakoniec tvoju radosť trochu zmierni trojhodinové meškanie letu. Možno ti táto nepríjemná udalosť neprekazí žiadne plány, no ruku na srdce, aj tak by ťa určite potešila nejaká útecha. Čo povieš napríklad na kompenzáciu v hodnote 200 eur? Nie je to preklep. Nie je to žiadne špekulantstvo. Žiadna finančná fatamorgána. Ide o novinku, ktorú máš na dosah ruky vďaka čerstvej spolupráci Pelikan.sk so spoločnosťou Koala.

Všetky tri typy poistenia vieš objednať spolu s letenkou Pelikána. Urobiť tak vieš aj neskôr v Správe objednávky, stačí sa prihlásiť a zadať takúto požiadavku.

Akciové letenky na Zanzibar


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
 • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  5/5 - (16 votes)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Nový najvyšší hotel sveta v Dubaji otvorí svoje brány už budúci rok https://t.co/mZmFdJdzew #letenky9 hodín dozadu
Veľký výpredaj z Bratislavy: 12 TOP leteniek na jar pod 80€! https://t.co/dIGPs5dhC5 #letenky13 hodín dozadu
Sú späť: Letenky Shanghai Airlines z Budapešti do Ázie za TOP ceny od 459€! https://t.co/baddhtslcl #letenky13 hodín dozadu
Leť do USA s aerolinkami SAS od 499€! V cene máš veľkú batožinu https://t.co/RjtNtuRusJ #letenky13 hodín dozadu
Objavuj raj na zemi! Máme lacné letenky na Maldivy (od 599€), ubytovanie aj tipy na aktivity https://t.co/I5it1KdRdo #dovolenky13 hodín dozadu
Bez testu, očkovania i karantény: 151 krajín, ktoré sú otvorené bez obmedzení https://t.co/tNryB3mapQ #novinky13 hodín dozadu
TRENDY: Kam ísť na dovolenku v roku 2023? Tipy redakcie na Európu i exotiku https://t.co/1Svwjik9mc #dovolenky13 hodín dozadu
Pribudla nová linka z Bratislavy: litovské mesto Kaunas 3-krát týždenne, letenky sú od 28€! https://t.co/Z8Z3i3ITIE #letenky13 hodín dozadu
Spoznaj novú destináciu: albánsky Kukës z Viedne spiatočne od 49€! https://t.co/dQfI8a28PN #letenky13 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Dubaj s letenkami, 4*hotelom priamo na ostrove Palm Jumeirah a raňajkami od 379€ https://t.co/UabqV5kph3 #dovolenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore