Nájdeš nás aj na:
trapani sicilia

Európa

Trapani: Sicília s tyrkysovým morom a najkrajšími výhľadmi (posledné termíny z Bratislavy od 54€)

Trapani: Sicília s tyrkysovým morom a najkrajšími výhľadmi (posledné termíny z Bratislavy od 54€)

Trapani, hlavné mesto rovnomenného regiónu, má tvar polmesiaca a nachádza sa na západe Sicílie. Jeho poloha je naozaj závideniahodná. Medzi Stredozemným morom a Iónskym morom, pod horou Erice, neďaleko archeologického náleziska Selinunte, pred Egadskými ostrovmi a známymi soľnými panvami.

Reklama

V priebehu rokov mesto rozvinulo prekvitajúcu hospodársku činnosť súvisiacu s ťažbou soli a obchodom s ňou, rybolovom tuniaka modroplutvého a vývozom mramoru. Kultúrnym centrom celej oblasti je jedna z najstarších stredných škôl na Sicílii, množstvo knižníc a veľa zaujímavých múzeí. Pri prechádzke starým mestom sú okamžite zrejmé známky prechodu rôznych civilizácií v priebehu storočí. Všetky zanechali architektonické, umelecké a monumentálne dôkazy. Najstaršie a charakteristické ulice sú: Via Garibaldi, Corso Italia a Corso Vittorio Emanuele.

trapani sicilia

Nezabudni použiť zľavový kód PECKYAPPKA a získaš zľavu 20 eur z celkovej objednávky.

Lacné letenky do Trapani

6 miest, ktoré by si mal(a) zažiť v meste aj regióne Trapani

1. Staré mesto Trapani

Príjemnou stránkou hlavnáho mesta v Trapani je, že ho celé pokojne prejdeš pešo. Oplatí sa ho vidieť najmä kvôli celkovej atmosfére, úzkym uličkám a impozantným kostolom či múzeám.

Pokochať sa môžeš pri týchto stavbách:

 • Veža Ligny
 • Múzeum Agostino Pepoli
 • Bazilika sv. Lawrenca
 • Kostol duší v očistci
 • Múzeum súčasného umenia
 • Saturnova fontána
 • Dvojitá hodinová veža

Navštív tiež rybí trh alebo sa prejdi do parku Villa Margherita. Nakúpiť môžeš na ulici Via Giovanni Battista Fardella.

trapani stare mesto

2. Najznámejšia dedina, Erice

Táto stredoveká dedina leží na skalnatom útese viac ako 750 metrov nad morom. Práve odtiaľto sa ti naskytne nádherný výhľad na Trapani a Egadské ostrovy. Je jedným z najkrajších vyhliadkových miest v celej Sicílii.

Autom sa sem z mesta Trapani dostaneš za 30 minút alebo lanovkou za krátkych 10 minút. Takto si užiješ nádhernú scenériu hneď od začiatku. V samotnej dedine nájdeš množstvo romantických kaviarní, reštaurácií a cukrární. Nachádza sa tu aj hrad Castello di Venere.

erice castello di venere

3. Favignana

Ostrov Favignana je jedným z troch Egadských ostrovov. Favignana je najväčší a najnavštevovanejší z nich. Najlepšie je vybrať sa sem loďou z prístavu Trapani. Plavba trvá približne 30 minút. Na ostrove si môžeš napríklad požičať bicykel a celý si ho prebehnúť.

Navštíviť môžeš dve historické budovy – Palazzo Florio, v ktorom sídli radnica a Tonnara, slávna stará továreň na výrobky z tuniaka. Nevynechaj pláže a zátoky s krásnou tyrkysovou vodou a bielym pieskom. Patrí medzi ne napríklad Cala Rossa, Lido Burrone, Cala Azzura či Cala Rotonda.

favignana sicilia

4. Levanzo

Levanzo je najmenší z Egadských ostrovov, jeho rozloha je len 6 km², oplatí sa ho však navštíviť kvôli pravekej jaskyni Genovese a úžasnej pohodovej atmosfére. Loďou sa sem z Trapani doplavíš za 25 minút, z ostrova Favignana si môžeš zobrať lodný taxík, cesta trvá 10 minút.

levanzo

5. Marettimo

Do tretice nevynechaj ani ostrov Marettimo, najvzdialenejší a najmenej turistický z Egadských ostrovov. Aj tu si môžeš zaplávať v krásnych zátokách alebo naštíviť krasové jaskyne. Dostaneš sa sem hydrofoilovým jetom, plavba trvá asi 1,5 hodiny z Trapani.

Marettimo je tiež krásnym miestom na turistiku s úžasnými výhľadmi. Vybrať sa môžeš aj k hradu Punta Troia.

marettimo

6. Soľná cesta

Od Trapani po Marsalu sa tiahne via del sale alebo soľná cesta. Vedie pozdĺž soľných paniev. Sú jednou z najväčších atrakcií v celom regióne Trapani. Pohľad na kopy soli a staré veterné mlyny, používané na mletie soli, odrážajúce sa vo vode, je jednoducho nádherný.

Soľné panvy sú v prírodnej rezervácii, čo umožnilo obnovu niektorých mlynov. Väčšina z nich však už nie je v prevádzke alebo sa využíva len na malú tradičnú výrobu.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
   • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
   4/5 - (22 votes)
  Komentáre

  Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

  Hore