Nájdeš nás aj na:
brindisi

Európa

Navštív talianske Brindisi: rezervuj letenky od 49€

Navštív talianske Brindisi: rezervuj letenky od 49€

Brindisi je pobrežným mestom regiónu Puglia. Nachádza sa tu najznámejší prístav v celom regióne, peckové pláže aj úchvatné historické pamiatky. Mesto bolo kedysi koncovým bodom rímskej cesty Via Appia, po ktorej mierili legionári, ocbhodníci a pútnici do Grécka a na Blízky Východ.

Reklama

Akciové letenky

Čo zažiť a vidieť v Brindisi?

Ako najlepšie objaviť Brindisi? Strať sa! Centrum mesta je neveľké, nájdeš tu však pekné kúsky architektúry. Napríklad krásnu katedrálu Palazzo Arcivescovile, ktorá je srdcom mesta. Ďalšou zastávkou by mal byť kostol San Giovanni al Sepolcro, ktorý je skrytý v malej uličke neďaleko katedrály.

ostuni
Ostuni

Z Pamätníka námorníkov budeš mať najlepší výhľad na pobrežie aj mesto s pastelovými domami a loďkami čakajúcimi, kým vyrazia na more.

Ostuni je perfektným celodenným výletom, nachádza sa od Brindisi asi 40 kilometrov. Poprechádzaj sa dláždenými uličkami „Bieleho mesta“, popozeraj sa po obchodíkoch, zastav sa na obed alebo kávu v kaviarničkách s pravou talianskou atmosférou.

torre guaceto brindisi
Torre Guaceto

Ak chceš spoznať aj kus krásnej miestnej prírody, vyber sa do prírodnej rezervácie Torre Guaceto. Rastú tu očarujúce olivovníky a oslovia ťa aj pieskové duny a močiare. Môžeš sem zamieriť pešo alebo na bicykli a na mieste sa môžeš osviežiť v mori.

Vďaka domácemu olivovému oleju a čerstvej zelenine, z ktorých sa pripravujú jedlá v lokálnych reštauráciách, máš postarané o super gastronomický zážitok. A zrejme ani nemusíme pripomínať skvelé talianske víno. Ochutnaj Negroamaro, Sussumaniello alebo Primitivo.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore