Nájdeš nás aj na:
dubaj

Novinky

Kam ísť na citybreak či krátku dovolenku? Dubaj sa stal najvyhľadávanejším miestom na svete

Futuristické mrakodrapy, úžasné piesočnaté pobrežie, celoročná exotika a bezpečná dovolenka. Metropola Dubaj bola opäť označená za top turistickú destináciu pre citybreak či krátku dovolenku. Ukazuje to prieskum spoločnosti Premier Inn.

Reklama

Dubaj sa za posledný rok dostal do hľadáčika mnohých cestovateľov. Výrazne k tomu pomohla výstava EXPO 2020, ale aj priaznivé vstupné podmienky, ktoré zostali nezmenené takmer počas celého roka.

Prvenstvo Dubaja odhalila dôkladná analýza údajov z vyhľadávania na Google. Premier Inn sa pozrel na to, ktoré mestá sa umiestnili na prvom mieste vo vyhľadávacom zozname v 126 krajinách, a potom pripravil celkové skóre. Na vrchol sa, prirodzene, dostal Dubaj.

Druhým najhľadanejším bol Paríž, nasleduje Boston, Madrid a Singapur. V rebríčku ďalej nájdete aj Kapské Mesto, Londýn, Amsterdam či Bogotu.

Akciové letenky do Dubaja

Odporúčame tiež:

Zdroj: Premier Inn


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore