Nájdeš nás aj na:

Európa

Pelipecka: bájne Špicbergy teraz s letenkou od 129€

Pelipecka: bájne Špicbergy teraz s letenkou od 129€

Drsné, nehostinné a predsa krásne a fascinujúce. Také je nórske súostrovie Svalbard, teda po slovensky Špicbergy. Ak ste o ňom ešte nepočuli, tak vedzte, že sem sa chodí kvôli fascinujúcemu prírodnému divadlu, ktoré sa tu odohráva 365 dní v roku. Príroda zložená z fjordov a strmých štítov tvorí scenériu zrejme najkrajších severských ostrovov vôbec. Kde vlastne ležia a prečo sú tak výnimočné? Vieš čo, rovno si tam zaleť, máme totiž peckové letenky za 129€! Za túto cenu sa letí z Osla, no letenky do Osla sú skoro vždy za babku. Všetko si stačí poriadne naplánovať! Za výlet na Špicbergy tak zaplatíš iste menej ako dvesto eur!

Reklama

Lacné letenky na Špicbergy

Akciové letenky

Čo robiť, vidieť a zažiť na Špicbergoch?

Z celého súostrovia sú obývané len tri ostrovy a celkový počet obyvateľov nepresahuje tri tisíc. Nie každý by chcel bývať za polárnym kruhom, v srdci Severného ľadového oceánu. Život je tu tvrdý, priemerná ročná teplota sa hýbe okolo -4°C, ľudia sú však zvyknutí aj na -25°C. Aj vďaka tomu žije na Špicbergoch viac ľadových medveďov ako ľudí. Uvidíme dokedy….

Longyearbyen je najväčšie mesto na Svalbarde a žije v ňom okolo 2 000 obyvateľov. Je to moderné mesto so supermarketom, poštovým úradom, bankou, verejnou knižnicou, školami, materskými školami, hotelmi, kaviarňami a reštauráciami, nemocnicou, miestnymi novinami a inými bežnými vecami.

Náročné sú aj polárne dni, kedy je pár mesiacov svetlo celý deň. Keďže medzi jednotlivými osadami nie sú cesty, na dopravu sa používajú predovšetkým snežné skútre a lyže, ale i vrtuľníky a lietadlá. A prečo by ste teda mali letieť na takéto nehostinné miesto? Lebo to môže byť najväčšie dobrodružstvo vášho života! A teraz ešte aj preto, že máme super lacné letenky od švédskej aerolinky SAS.

Azda najväčšou atrakciou je polnočné slnko – dlhotrvajúci západ a východ slnka zároveň, charakteristický farbami neba a zeme v červeno-žltom svetle. Ak cestujete na súostrovie Špicbergy, máte tento úkaz možnosť vidieť od apríla do augusta. Atrakciou sú aj psie záprahy, ktoré si môžu turisti vyskúšať aj sami ovládať. Takisto je v ponuke plavba okolo celého súostrovia, či turistika do okolitých kopcov. Tak, ako v iných častiach Škandinávie, aj Špicbergy majú polárne dni a noci. 25. októbra slnko zapadne a 4 dlhé mesiace ho (takmer) nie je vidno. Do Longyearbyen sa oficiálne vracia 8. marca.

Cestovné doklady na Špicbergy

Na pobyty do 90 dní stačí platný cestovný pas alebo občiansky preukaz vo forme identifikačnej karty. Občanom SR odporúčame vziať si so sebou na cestu na Špicbergy aj platný cestovný pas.

Kedy cestovať na Špicbergy?

Najvyššia denná teplota sa na Špicbergoch pohybuje v rozmedzí 15-16 °C (júl), najnižšia zase dosahuje -21 až -25° C (január). Tropické počasie tu určite nečakajte, no sú mesiace, kedy je tu veľmi príjemne, ako napríklad v lete. A zhodou náhodu máme práve na tieto mesiace aj letenky!!

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

LIMITOVANÁ PONUKA: New York z Budapešti koncom roka za 299€! https://t.co/Royh1vRpeO2 dni dozadu
TOP AKCIA na Tatry je späť: rezervuj pobyt na 3 noci, jednu dostaneš grátis https://t.co/jVYgZ69JDa #dovolenky2 dni dozadu
PONUKA DŇA: 4 noci na Zakynthosi v 3*hoteli s raňajkami za 269€ https://t.co/0rd08P5Afs #dovolenky2 dni dozadu
Slovinsko zaradilo Česko na tzv. žltý zoznam krajín – karanténa pri vstupe povinná https://t.co/D86hM3ASaR #novinky3 dni dozadu
Seychely teraz s 5*Qatarom za peckové ceny! Letenky od 599€ https://t.co/WJhLQ26a8G #letenky3 dni dozadu
Bangkok v top sezóne od 429€! Letíš z Viedne alebo Budapešti https://t.co/E1R4YgOmsP #letenky3 dni dozadu
O tom, ako vznikol najfantazijnejší festival na Slovensku https://t.co/i3r6euYTzB #novinky3 dni dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky3 dni dozadu
Tipy na letné výlety pohodlne autobusom z Bratislavy za pár eur https://t.co/VBghs9cTUU #novinky3 dni dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky3 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore