Nájdeš nás aj na:

Európa

Pelipecka: bájne Špicbergy teraz s letenkou z Osla za 139€!

Pelipecka: bájne Špicbergy teraz s letenkou z Osla za 139€!

Drsné, nehostinné a predsa krásne a fascinujúce. Také je nórske súostrovie Svalbard, teda po slovensky Špicbergy. Ak ste o ňom ešte nepočuli, tak vedzte, že sem sa chodí kvôli fascinujúcemu prírodnému divadlu, ktoré sa tu odohráva 365 dní v roku. Príroda zložená z fjordov a strmých štítov tvorí scenériu zrejme najkrajších severských ostrovov vôbec. Kde vlastne ležia a prečo sú tak výnimočné? Vieš čo, rovno si tam zaleť, máme totiž peckové letenky za 13€! Za túto cenu sa letí z Osla, no letenky do Osla sú v poslednej dobe takmer vždy za pár eur. Všetko si stačí poriadne naplánovať!

Reklama

Lacné letenky na Špicbergy

 • Odkiaľ? Priamy let z Osla + tu si tipy na lacné letenky do Osla
 • S kým? Letecká spoločnosť SAS – Scandinavian Airlines
 • Kedy? August – október 2023
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, príručná batožina
 • Využi náš zľavový kód: PECKYAPKKA (zľava 10€ na objednávku)

Akciové letenky na Špicbergy

Čo robiť, vidieť a zažiť na Špicbergoch?

Z celého súostrovia sú obývané len tri ostrovy a celkový počet obyvateľov nepresahuje tri tisíc. Nie každý by chcel bývať za polárnym kruhom, v srdci Severného ľadového oceánu. Život je tu tvrdý, priemerná ročná teplota sa hýbe okolo -4°C, ľudia sú však zvyknutí aj na -25°C. Aj vďaka tomu žije na Špicbergoch viac ľadových medveďov ako ľudí. Uvidíme dokedy….

Longyearbyen je najväčšie mesto na Svalbarde a žije v ňom okolo 2 000 obyvateľov. Je to moderné mesto so supermarketom, poštovým úradom, bankou, verejnou knižnicou, školami, materskými školami, hotelmi, kaviarňami a reštauráciami, nemocnicou, miestnymi novinami a inými bežnými vecami.

Náročné sú aj polárne dni, kedy je pár mesiacov svetlo celý deň. Keďže medzi jednotlivými osadami nie sú cesty, na dopravu sa používajú predovšetkým snežné skútre a lyže, ale i vrtuľníky a lietadlá. A prečo by ste teda mali letieť na takéto nehostinné miesto? Lebo to môže byť najväčšie dobrodružstvo vášho života! A teraz ešte aj preto, že máme super lacné letenky od švédskej aerolinky SAS.

Azda najväčšou atrakciou je polnočné slnko – dlhotrvajúci západ a východ slnka zároveň, charakteristický farbami neba a zeme v červeno-žltom svetle. Ak cestujete na súostrovie Špicbergy, máte tento úkaz možnosť vidieť od apríla do augusta. Atrakciou sú aj psie záprahy, ktoré si môžu turisti vyskúšať aj sami ovládať. Takisto je v ponuke plavba okolo celého súostrovia, či turistika do okolitých kopcov. Tak, ako v iných častiach Škandinávie, aj Špicbergy majú polárne dni a noci. 25. októbra slnko zapadne a 4 dlhé mesiace ho (takmer) nie je vidno. Do Longyearbyen sa oficiálne vracia 8. marca.

Cestovné doklady na Špicbergy

Na pobyty do 90 dní stačí platný cestovný pas alebo občiansky preukaz vo forme identifikačnej karty. Občanom SR odporúčame vziať si so sebou na cestu na Špicbergy aj platný cestovný pas.

Kedy cestovať na Špicbergy?

Najvyššia denná teplota sa na Špicbergoch pohybuje v rozmedzí 15-16 °C (júl), najnižšia zase dosahuje -21 až -25° C (január). Tropické počasie tu určite nečakajte, no sú mesiace, kedy je tu veľmi príjemne, ako napríklad v lete. A zhodou náhodu máme práve na tieto mesiace aj letenky!!


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (2 votes)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore