Nájdeš nás aj na:

Ázia

Mongolsko, miesto nedotknutej prírody. S Turkish Airlines od 569€

Mongolsko, miesto nedotknutej prírody. S Turkish Airlines od 569€

Nevyčísliteľné bohatstvo Mongolska spočíva v jeho nedotknutej divokej prírode, čerstvom vzduchu a vode. Miestni obyvatelia sú veľmi priateľskí a nápomocní. Mnohí žijú dodnes nomádskym štýlom. Mongolsko je jednou z najpokojnejších destinácií, aké môžeš zažiť. Navyše, má naozaj všetko. Púšť, hory aj nezabudnuteľné kultúrne festivaly.

Reklama

Lacné letenky do Ulaanbaataru

  • Odkiaľ? Z Viedne alebo Budapešti
  • S kým? Letecká spoločnosť Turkish Airlines
  • Kedy? Marec – október 2020
  • Príklad? 20. – 28. máj 2020 (POZRI KALENDÁR)
  • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, podpalubná batožina

Akciové letenky

Čo robiť, vidieť a zažiť v Mongolsku

Jedným z najväčších lákadiel v Mongolsku je púšť Gobi. S rozlohou 1 295 tisíc kilometrov štvorcových bola kedysi obrovským strašiakom pri cestovateľských výpravách. Dnes tu môžeš obdivovať náleziská kostí dinosaurov alebo si zajazdiť na ťave. Práve tu našli prvé dinosaurie vajce. Vyber sa na tour de Gobi púšť a spoznaj jej tajomtsvá.

Gandan Khiid je kláštor založený v roku 1838 v hlavnom meste Ulaanbaatar. Nazývajú ho aj Kláštor Gandantegchinlen, čo v preklade znamená „veľké miesto úplnej radosti“. Je jedným z najdôležitejších v krajine. Počas komunizmu bol čiastočne zničený a následne zrekonštruovaný v 90. rokoch. Dnes tu býva niekoľko desiatok mníchov a jedna z najznámejších budhistických sôch v Mongolsku.

Si milovníkom turistiky v krásnej prírode? Hory, pokojné údolia či polia plné divokých kvetov. Mongolsko jednoducho musíš zažiť aj pešo. Zavítaj do národného parku Gorkhi-Terelj. Je ideálnym miesom na turistiku, lezenie po skalách, plávanie, rafting alebo jazdu na koni.

Cestovné doklady do Mongolska

Na cestu do Mongolska budeš potrebovať cestovný pas a víza.

Kedy cestovať do Mongolska

Každé ročné obdobie v Mongolsku prináša svoje čaro, leto je však na púšti veľmi horúce a zima veľmi studená. Najlepším časom je máj až október.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Aeroflot sa už vracia aj do Prahy. Linka do Moskvy bude spustená 1. októbra https://t.co/f0OPAGzo80 #novinky3 dni dozadu
Záruka návratu, meniteľné letenky i Wi-Fi zdarma. 10 dôvodov, prečo odporúčame lietať s Austrian Airlines https://t.co/YO3iJhnJGM #letenky3 dni dozadu
PONUKA DŇA: 3 noci na Mykonose v 3*hoteli s raňajkami za 189€ https://t.co/3hyWx6EkCd #dovolenky3 dni dozadu
Najkvalitnejšie nebo na svete? Jedno z nich má talianske mesto Lignan https://t.co/I6cqrdp55b #cestopisy3 dni dozadu
Bude test na COVID-19 bežnou súčasťou check-inu? Aerolinky sa už na to pripravujú https://t.co/jAa4f25PQg #novinky3 dni dozadu
Nízke Tatry – Chopok – gurmánsko-turistický trip https://t.co/0IOROOWOrF #cestopisy3 dni dozadu
10 najkratších európskych letov za rok 2019 https://t.co/YjA9ohhV7O #cestopisy3 dni dozadu
Zelené krajiny cestovateľského semafora: všetko čo treba vedieť o vstupe a tranzite https://t.co/SGJb5njzCa #letenky3 dni dozadu
Južná Afrika má nové aerolinky. Pomenovať ich má verejnosť https://t.co/MjvngLt38L #novinky3 dni dozadu
Sydney chce využiť pandémiu a zmeniť sa na 24-hodinové mesto https://t.co/mbB3srNUAI #novinky3 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore