Nájdeš nás aj na:

Amerika

Letenky na Miami v sezóne za 469€?! Pripájame aj tipy na ubytovanie či aktivity

Letenky na Miami v sezóne za 469€?! Pripájame aj tipy na ubytovanie či aktivity

Miami sa nachádza na juhovýchodnom cípe štátu Florida v USA. Preslávené biele pláže Miami Beach a vody zaplnené jachtami v zálive Biscayne Bay sú priam stvorené na ideálny oddych. Luxusná časť South Beach ohromuje štýlovými Art Deco budovami a tými najtrendovejšími klubmi Severnej Ameriky. Hovorí sa, že toto miesto je skvelé na pozorovanie hviezd, hoci tentokrát ich treba hľadať v kluboch a nie na oblohe. Historické budovy vo vzdialenejšom Coral Gables či skvelé nákupné centrá v Coconut Grove, v tomto meste si prídu na svoje úplne všetci. Miami, vzdialené od Kuby vzdušnou čiarou len 531 kilometrov, pulzuje dynamickou kubánskou atmosférou. Obchody s cigarami a kávou na Calle Ocho v Little Havana a všadeprítomná čierna fazuľa jasne demonštrujú, prečo sa toto mesto nazýva aj „Hlavné mesto Latinskej Ameriky.“

Reklama

Odkiaľ? S kým? Kedy? Tipy Pelipeckárov na letenky do Miami

 • Odkiaľ? Do Miami sa dostaneš z Viedne, Košíc, Budapešti a Ostravy s viacerými leteckými spoločnosťami.
 • S kým? Najvýhodnejším spojením je let medzi Budapešťou a Miami, kde s jedným medzipristátím ponúkajú cenovo najzaujímavejšie letenky najmä Turkish Airlines alebo British Airways.
 • Kedy? Miami má tropickú monzúnovú klímu, kde sa strieda horúce a vlhké leto s krátkou teplou zimou. Najteplejším mesiacom je júl s 28 °C a najchladnejší január s 20 °C. Najdaždivejší mesiac je október s priemernými zrážkami až 234 mm dažďa. Ideálnym obdobím je január až máj, keď prevažne svieti slnko a teploty sa pohybujú okolo príjemných 20 °C (a viac). Ak chceš navštíviť Miami v lete alebo na jeseň, vezmite si pre istotu aj dáždnik. Od júna do novembra tu pretrváva nebezpečenstvo hurikánov.
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky príručná batožina.

Lacné letenky do Miami

Ubytovanie v Miami: nájdi si hotel alebo Airbnb na pláži

V Miami nájdeš naozaj širokú škálu ubytovania. Ceny sú rôzne, ale zvyčajne sa pohybujú od 50 € za noc pre dvoch, avšak veľmi závisí od sezóny. V hlavnej sezóne sú ceny prirodzene vyššie. Ak si budeš bookovať hotel, dávaj pozor na rezortné poplatky. Tieto poplatky sa pohybujú v rozmedzí od 8 do 25 dolárov za noc a zahŕňajú v sebe použitie slnečníkov, uterákov a podobne. Pred rezerváciou hotela sa preto uisti, že vami zvolený hotel si neúčtuje žiadne dodatočné poplatky.

Pozri si ceny a rezervuj hotel cez Pelikán. Tipy na ubytovanie nájdeš na tejto šikovnej mapke:

Čo treba ku vstupu do USA?

 • Pri cestovaní do USA už nepotrebuješ vybavovať víza na americkej ambasáde, stačí vlastniť biometrický pas a mať elektronickú autorizáciu ESTA. O víza musia žiadať len tí, ktorí do USA cestujú na dlhšie ako 90 dní alebo idú do Spojených štátov pracovať, študovať či na výmenný pobyt. Taktiež všetci tí, ktorým nebola schválená autorizácia ESTA. Tu nájdeš kompletný návod, ako získať autorizáciu ESTA (víza do USA).
 • Platný cestovný pas minimálne 6 mesiacov po návrate
 • Spojené štáty americké od 11. mája 2023 ukončili povinnosť preukazovať sa očkovaním a testom proti COVID-19 pri vstupe do krajiny. 

Čo robiť, vidieť a zažiť v Miami?

1. Životodarný piesok

Samozrejme, ak Miami, tak pláže, farebné letné drinky, nočný život, a áno, dobre si to pamätáš, niektoré scény z Baywatchu sa tiež odohrávali na tomto mieste. Je však menej známe to, že tento slávny piesok sem doputoval z Bahám a iných karibských ostrovov. Keďže je pravidelne erodovaný vlnami oceánu, nedávno štát Florida dokúpila náhradu za 11 500 000 dolárov. Takže získať opálené sexy telo na Miami Beach je naozaj luxusné, a je to niečo, čo by si mal absolvovať aspoň raz v živote.

2. Stratený v mozaike

Výzor Miami nie je len o presklených budovách a modernej architektúre. Ak štýl Art Deco ti doteraz nebol až tak známy, tu si ho určite obľúbiš. Iba na Miami Beach nájdeš približne 800 historických budov z obdobia hnutia Art Deco. Miamský South Beach sa dokonca nenazýva iba ako americká riviéra, ale aj ako „Art Deco ihrisko“. Takže okrem oddychu a zábavy tu získaš aj taký menší umelecký zážitok.

3. Lepšie ako plastika

Niekedy Coconut Grove bolo kolóniou hippies, dnes už je však skôr centrom aktívneho leňošenia. Na terase niektorého baru alebo kaviarne pri pohľade na okoloidúcich sa zaručene vrátiš do študentských čias. Takže dá sa povedať, že výlet v Miami má aj omladzujúci účinok.

4. Večer je novodobé ráno

Veľa zo zázrakov mesta neuvidíš cez deň, veľká časť obyvateľstva aj turistov totiž začína svoj život až po východe mesiaca a toto dodá nočnému mestu jedinečnú vibráciu. Ak očakávaš iba diskotéky s divokými svetlami a elektronickou hudbou, tak si na omyle. Každý si môže nájsť vlastný štýl hudby, či už je to latino, indie, alternatívny rock, to je jedno. Hlavné je sa hýbať a nezastaviť sa až do rána.

5. V stopách Gianniho

Samozrejme, dnes sa dá povedať, že každá metropola v sebe skrýva ľudí s jedinečným, dokonca až bizarným štýlom. Miami však na to má aj svoje dôkazy: svetoznámy návrhár, Gianni Versace v Miami vlastnil svoju božskú vilu, ktorá je už ale hotelom. Takže ak nevieš, čo s 900 dolármi, môžeš spraviť niečo, na čo zaručene nikdy nezabudneš a prespať v bývalej izbe pána Versaceho. Ak tých 900 dolárov nemáš, za selfie pred vilou nič nedáš.

6. Oddych na pána

Áno, v Miami sú aj super múzeá, o architektúre v tomto článku sme už tiež písali, ale priznajme sa na rovinu: nikto neletí na Floridu preto, aby zažil meganáučný pobyt vrátane robenia si poznámok a počúvania hodinových prednášok. Toto miesto je stvorené na oddych, najmä pláže Soutch BeachMiami Beach. Pobrežie Ocean Drive ponúka podniky aj pre tých, ktorí si raňajky naozaj dávajú ráno, pre fanúšikov plachetníc je tu Biscayne Bay a tí, ktorí sa príliš unavili na nočnej diskotéke, môžu ujsť pred hlukom do parku Bayfront.

7. #305cafecito

Už si sa stretol s týmto hashtagom? Pochádza od obyvateľov Miami a sprevádza fotky káv už od roku 2012. Vtedy sa prvýkrát takáto fotka objavila na Twitteri a spojila momentálny čas s smerové číslo oblasti 3-0-5.  Dnes už 15:05 je oficiálnym „cafecito“ časom v meste.

Počasie v Miami

Miami má tropickú monzúnovú klímu, kde sa strieda horúce a vlhké leto s krátkou teplou zimou. Najteplejším mesiacom je júl s 28 °C a najchladnejší január s 20 °C. Najdaždivejší mesiac je október s priemernými zrážkami až 234 mm dažďa. Ideálnym obdobím je január až máj, keď prevažne svieti slnko a teploty sa pohybujú okolo príjemných 20 °C (a viac). Ak chceš navštíviť Miami v lete alebo na jeseň, vezmite si pre istotu aj dáždnik. Od júna do novembra tu pretrváva nebezpečenstvo hurikánov.

Doprava v Miami

Auto

Väčšina miestnych dáva prednosť preprave autom, a hoci v meste nájdeš niekoľkoprúdové cesty, Miami denne sužujú silné dopravné zápchy. Požičanie auta je tu relatívne lacné v porovnaní s ubytovaním a službami. Pokiaľ plánuješ zapožičanie auta, určite si stiahni mobilnú aplikáciu Sun Pass (dostupná pre android aj apple) pre platenie mýta a počítaj aj s plateným parkovným. Pri rezerváciách áut v autopožičovniach všeobecne platí, že ceny sa najviac líšia podľa sezóny a víkendu. Najdrahší prenájom je tu počas jari, letných prázdnin a tiež Vianočných sviatkov, kedy tu panuje hlavná sezóna. Naopak najnižšie ceny očakávaj od septembra do novembra.

Verejná doprava

V Miami si s autobusmi a metrom vystačíš a dostaneš sa s nimi ku všetkým významnejším atrakciám, hoci treba počítať s dlhšími intervalmi (u autobusov obvykle 20 minút) a takmer žiadnymi informáciami o cestovných poriadkoch. V Miami môžeš využiť niekoľko druhov hromadnej dopravy – autobusy a metro. Všetky druhy lístkov zakúpiš v automate na každej stanici metra. U vodiča autobusu je možné kúpiť iba jednorazový lístok za 2,25 USD.

Zmeň si letenku z akékohoľvek dôvodu

Iba s exkluzívnou službou Pelikan.sk ZMENA LETENKY Z AKÉKOHOĽVEK DÔVODU môžeš zmeniť termín, destináciu alebo cestujúcich a to bez udania akéhokoľvek dôvodu. Skrátka môžeš zmeniť všetky prvky svojej rezervácie, uplatniť si nárok bez nutnosti dokladovať a služby kryje náklady na zmenu letenky z akéhokoľvek dôvodu.

3 tipy na poistenie, ktoré ochránia tvoje zdravie aj peňaženku

Všetky tri typy poistenia vieš objednať spolu s letenkou Pelikána. Urobiť tak vieš aj neskôr v Správe objednávky, stačí sa prihlásiť a zadať takúto požiadavku.

1. Prečo si vybrať poistenie STORNO?

Ak máš poistenie STORNO a vieš sa preukázať potvrdením danej udalosti (kvôli ktorému nemôžete cestovať), za nepreletenú časť tvojej letenky sa ti vrátia peniaze. Úžasnou výhodou je aj to, že stornovať môžu aj všetci ostatní poistení rodinní príslušníci, ktorí s tebou cestujú/mali cestovať a ďalší 3 poistení spolucestujúci bez rodinného vzťahu.

2. Prečo si vybrať poistenie ISTOTA?

Ešte väčšou istotou je poistenie ISTOTA. Na tú sa totiž môžeš spoliehať aj vtedy, keď ti vznikne škoda nie priamo v dôsledku nemožnosti odletieť. Pre väčšinu cestujúcich najsilnejšou pohnútkou na kúpu tohto poistenia je preplatenie liečebných nákladov a následkov po úraze. Platí však aj v iných rôznych nečakaných a nie veľmi príjemných situáciách, ako napríklad problémy s batožinou, meškanie dopravného prostriedku, potreba pátrania alebo záchrany alebo poškodenie zdravia a majetku tretích osôb. Čerešničkou na torte je už len to, že ISTOTA obsahuje aj poistenie STORNO a ďalších 15 dôvodov stornovania letenky.

3. Prečo si vybrať poistenie KOALA?

Predstav si, že si u nás kúpiš akciovú letenku. Príde deň D, dlho očakávaná cesta je tu, ale nakoniec tvoju radosť trochu zmierni trojhodinové meškanie letu. Možno ti táto nepríjemná udalosť neprekazí žiadne plány, no ruku na srdce, aj tak by ťa určite potešila nejaká útecha. Čo povieš napríklad na kompenzáciu v hodnote 200 eur? Túto novinku máš na dosah ruky vďaka spolupráci Pelikána so spoločnosťou Koala.

Všetky tri typy poistenia vieš objednať spolu s letenkou Pelikána. Urobiť tak vieš aj neskôr v Správe objednávky, stačí sa prihlásiť a zadať takúto požiadavku.

Máš svoje tipy na Miami? Sem s nimi!

Ak máš pocit, že sme na niečo dôležité alebo praktické zabudli, pokojne nám napíš správu alebo ešte lepšie, doplň náš článok niečím užitočným v komentároch pod ním. Ďakujeme 🙂


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (1 vote)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore