Nájdeš nás aj na:

Európa

Sardínia od 29€! Spoznaj hlavné mesto Cagliari alebo prístavnú Olbiu

Sardínia od 29€! Spoznaj hlavné mesto Cagliari alebo prístavnú Olbiu

Palazzi, Vespa, rušné kaviarne… Cagliari je hlavné a najväčšie mesto Sardínie. Toto prístavné mesto sa delí na 2 časti: na kopci je stará časť (sem patrí aj Castello, ktoré je obľúbené pre svoj výhľad), pri brehu je nová časť. Tvoj výlet bude stopercentný vtedy, ak sa sem dopravíš loďou. Hoci Tunisko je bližšie ako Rím, Cagliari ja najtalianskejšie mesto Sardínie. Olbia je prístavným mestom na severovýchode ostrova. Má dlhú históriu a hoci ju dnes mnohí prehliadajú, je to veľká škoda. Má svoj šarm a zaslúži si pozornosť.

Reklama

Lacné letenky na Sardíniu

 • Odkiaľ? Letíš z Viedne
 • S kým? Letecká spoločnosť Ryanair alebo Wizz Air
 • Kedy? Jeseň 2021
 • Príklad? Termín 10. – 17. október 2021 (POZRI KALENDÁR)
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, príručná batožina
 • Využi náš zľavový kód: PECKYAPPKA (zľava 10€ na objednávku)

Akciové letenky

Čo robiť, vidieť a zažiť na Sardínii?

V Cagliari si na svoje prídu tí, čo majú radi bohatú históriu miest s množstvom historických pamiatok, miestnu kultúru, dobré jedlo v kvalitných reštauráciách aj drinky v nočných baroch. Keď budete v Cagliari, bol by hriech vynechať prechádzku po osemkilometrovej pláži Poetto, je to ideálne miesto pre citybreak aj dovolenku. Nazrite aj do starej prístavnej štvrti Marina, na promenádu Via Roma aj do zámockej štvrti Castello. A botanická záhrada Orto Botanico? Dokonalé miesto na relax na slniečku. Navyše, všetky pláže sú známe pre výborné podmienky pre windsurfing a kitesurfing.

Olbia

Olbia má minimálne dve dôležité pamiatky, ktoré by si mal(a) navštíviť a vo svojom srdci skrýva množstvo reštaurácií s typickou talianskou atmosférou. K pamiatkam patrí archeologické múzeum, ktoré bolo otvorené v 80. rokoch a odvtedy ušlo kus cesty. Nachádza sa pri rímskom prístave a vystavuje okrem iného vrakt lodí, sochu hlavy Herkulesa, ktorú našli v mori a staré rímske dekorácie. Známe kostoly sú Chiesa di San Paolo, postavený pri starovekom chráme. Má krásny farebný dóm a kameňom vykladaný exteriér, ktorý datujú do rokov 1700. Vnútri nájdeš moderné fresky, ktoré odkazujú na svätých a náboženské postavy vrátane Padre Pio a pápeža Jána Pavla II. Druhým kostolom je Bazilika minore di San Simplicio, románsky žulový kostol z 11. storočia, ktorý skrýva niekoľko historických fresiek.

Navštíviť môžeš tiež pláže alebo podniknúť výlet loďou. Centrum Olbie sa točí okolo Corso Umberto, obchodnú ulicu vedúcu od mora do kopca. Na jeho vrchole nájdeš Piazza Margherita, pekné námestíčko.

Cagliari

Cestovné doklady na Sardíniu

Na vycestovanie na Sardíniu potrebujete občiansky preukaz alebo platný cestovný pas.

Kedy cestovať na Sardíniu?

Sardínia je druhý najväčší ostrov v Stredozemnom mori, leží na západ od pevninskej časti Talianska. Majú tu typickú stredomorskú klímu so suchým horúcim letom a miernou zimou. Júl a august sú najteplejšie, január zase najchladnejší. Letná dovolenková sezóna trvá od polovice mája do konca septembra.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
 • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  4.3/5 - (3 votes)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore