Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Košice sú odvčera opäť spojené letecky s Viedňou. Takto vyzeral prvý let

Košice sú odvčera opäť spojené letecky s Viedňou. Takto vyzeral prvý let

Let Austrian Airlines z Viedne do Košíc včera obslúžili prvýkrát od vypuknutia pandémie COVID-19. Urobili tak netradične turbovrtuľovým lietadlom typu De Havilland DHC-8 s kapacitou 76 sedadiel a 30 cestujúcich.

Reklama

Austrian Airlines túto linku neobsluhovali celé tri mesiace, po reštarte doprave plánujú niektoré linky lietať menšími lietadlami.

Prvý let linky, ktorú prevádzkujú Austrian Airlines, sa po uvoľnení opatrení uskutočnil s príletom do Košíc o 14.05 h a následným odletom do Viedne o 14.55 h.

Austrian Airlines sú druhou leteckou spoločnosťou, ktorá obnovila svoju pravidelnú linku do Košíc. Minulý pondelok (15. 6.) tak urobili České aerolínie (ČSA) prevádzkujúce spojenie medzi metropolou východného Slovenska a Prahou.

Lety z Košíc do Viedne budú pravidelne štyrikrát do týždňa, a to každý pondelok popoludní, štvrtok ráno i popoludní, aj v sobotu ráno. Z Viedne do Košíc sa bude lietať v pondelok, stredu, štvrtok a piatok. Podľa očakávaní sa na jeseň vráti frekvencia letov späť na pôvodných 13, píše TASR.

Vďaka tomuto spojeniu je z Košíc opäť na dosah množstvo európskych destinácií a od júla opäť aj populárne diaľkové destinácie New York – Newark, Washington, Chicago a Bangkok,“ uviedol výkonný riaditeľ košického letiska Michael Tmej. Za dôležité označil Košice aj obchodný riaditeľ Austrian Airlines pre Rakúsko a Slovensko Stephan Linhart.

Obnovenie ďalších pravidelných medzinárodných spojení leteckými spoločnosťami Eurowings, LOT Poľské aerolínie, Ryanair a Wizz Air závisí od ich rozhodnutia, aj od rozhodnutia vlády SR.

Zatiaľ to však vyzerá tak, že v súvislosti s letnou charterovou sezónou sa budú realizovať lety na dovolenky z Košíc do prímorských destinácií. Najmä v Bulharsku, Grécku a na Cypre leteckými spoločnosťami Smartwings a Bulgaria Air, a to už od polovice júla.

Akciové letenky Austrian Airlines

Zdroj fotografie: berm_teerawat / Shutterstock.com


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore