Nájdeš nás aj na:

Amerika

S novou PREMIUM COMFORT CLASS od KLM poletíš ešte pohodlnejšie

S novou PREMIUM COMFORT CLASS od KLM poletíš ešte pohodlnejšie

Letecká spoločnosť KLM Royal Dutch Airlines začala prevádzku svojej prémiovej ekonomickej triedy 31. augusta 2022 letom z Amsterdamu do New Yorku a už žnie pozitívne ohlasy. V porovnaní s ekonomickou triedou poskytuje nová tzv. Premium Comfort trieda na diaľkových letoch oveľa viac služieb, priestoru, luxusu, pohodlia a súkromia. To všetko za nižšie ceny ako biznis trieda. Premium Comfort Class má vlastnú kabínu s novým typom sedadiel a pokrok čakaj aj v stravovaní. Zaujíma ťa viac? Potom čítaj ďalej. Spísali sme totiž, v čom je nová trieda KLM lepšia ako ekonomická a prečo sa podľa nás rozhodne oplatí ju vyskúšať.

Reklama

V súčasnej dobe môžeš novú prémiovú ekonomickú triedu vyskúšať na už spomínanej trase z Amsterdamu do New Yorku. Cieľom dopravcu je však nasadiť do roku 2024 novú Premium Comfort Class triedu na všetky diaľkové lety prevádzkované Boeingom 777 a 787.

Letenky Premium Comfort Class s KLM

Viac pohodia a lepšie sedadlá

Keď už holandské aerolinky niečo robia, tak poriadne. Konkrétne za rekonfiguráciou kabín stoja špecialisti z KLM, ktorí v prípade novej prémiovej ekonomickej triedy odviedli skutočne skvelú prácu. Postarali sa o to, aby si každý cestujúci užil pokojné prostredie. Celkový počet sedadiel v kabínach, ktoré sú plne oddelené od ekonomickej aj biznis triedy, sa pohybuje od 21 do 28.

Samotné sedenie bolo navrhnuté spoločnosťou Collins Aerospace spoločne so špecialistami z KLM. Okrem elegantného dizajnu poskytuje o 17 cm viac priestoru na nohy ako štandardné sedadlá v tzv. Economy Class. Zároveň sa pýši 20cm sklonom, nastaviteľnou opierkou nôh pre ešte väčší komfort a nechýbajú ani USB porty a zásuvky na nabíjanie (110V). Čerešničkou na torte je osobný zábavný systém, ktorý si užiješ na 13-palcovej obrazovke.

KLM Premium Comfort
KLM Premium Comfort

KLM Premium Comfort

Pre každého z cestujúcich je na sedadle pripravený komfortný balíček, tzv. comfort kit obsahujúci praktické veci ako kefka na zuby, maska na spanie či štuplíky do uší.

KLM Premium Comfort

Väčšia ponuka jedál a nápojov

Akonáhle sa uvelebíš v sedadle a zababušíš do príjemnej deky, posádka ti naservíruje nápoj podľa tvojho výberu s menšou dobrotou. Ďalším jedlom bude večera – vyberieš si z troch chutných jedál, z ktorých dve sa podávajú teplé. Obvykle je k dispozícii mäsová, rybia a vegetariánska alternatíva. K tomu aerolinky servírujú ešte šalát a pečivo s maslom. Chýba ti dezert? Tak sa podrž, pretože tu si budeš môcť vychutnať zmrzlinu.

KLM Premium Comfort
KLM Premium Comfort

Hlavné jedlo môžeš zapiť vybranými vínami a likérmi, prípadne kávou alebo čajom. Po celú dobu letu sú tiež samozrejme ponúkané ďalšie teplé a studené nápoje.

KLM Premium Comfort

Ak budeš medzi servírovanými jedlami pociťovať hlad, pokojne si to namier do zadnej časti lietadla, kde nájdeš snackovú kuchynku. Posádku sa tiež neboj kedykoľvek požiadať o extra občerstvenie alebo pitie.

V závislosti od dĺžky letu bude podávané ešte druhé jedlo alebo olovrant.

KLM Premium Comfort

Znovupoužiteľné materiály

Aerolinky KLM sa tiež zaviazali zahrnúť do novej triedy viac eco-friendly prístup. Preto sú cateringové materiály opakovane použiteľné. Príbory, taniere či misky sa dajú buď opätovne použiť, alebo sú vyrobené z recyklovaného PEF. Napriek novému prístupu sú zachované estetické vlastnosti.

KLM Premium Comfort

Nadupaný zábavný systém

Palubný zábavný systém obsahuje nespočetné množstvo filmov, rôzne hudobné albumy a hry, poteší aj najmenších so špeciálnymi kanálmi pre deti. K dispozícii sú aj protihlukové slúchadlá.

KLM Premium Comfort

Upgradované služby

O pohodlie na palube skrátka nie je núdza. Mal/a by si ale vedieť, že o tvoj príjemný pocit sa dopravca KLM stará ešte pred odletom. Vďaka SkyPriority nemusíš tráviť čas čakaním v rade a do lietadla nastupuješ medzi prvými. Extra benefitom je tiež flexibilnejšie usporiadanie batožiny.

Čo sa týka batožiny, ani tu neprídeš skrátka. Na palubu si môžeš vziať dve príručné batožiny – 10kg (55 x 35 x 25 cm) a 2kg (40 x 30 x 15 cm), ďalej potom veľkú 2x23kg podpalubnú batožinu.

Letadlo KLM


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 15-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (2 votes)
Komentáre

Tereza je českou rodáčkou z Vysočiny. Miluje kopce, lesy a rozkvitnuté lúky. Možno aj preto bola vždy presvedčená, že najlepší spôsob na cestovanie je pešo. Potom, čo sa ale zoznámila so surfovaním v Portugalsku jej k srdcu prirástol aj oceán. A keď práve necestuje, vždy si rada zacvičí jogu, posedí pri táboráku alebo sa stará o svoje izbové rastliny.

Hore