Nájdeš nás aj na:

Letenky

Kalifornia za neuveriteľných 239€

Letenka do Kalifornie za 239€ je len pre ozajstných dobrodruhov. Nórska nízkonákladová letecká spoločnosť Norwegian za posledné mesiace otvorili viaceré transatlantické linky do Spojených štátov. Ceny leteniek sú skvelé a tradičným aerolinkám ako British Airways sa to nepáči. Ako odpoveď na vzniknutú konkurenciu ponúkajú svoje lety za neuveriteľne nízke ceny. Musíte však kombinovať. Lety sú vždy s odletom zo severských krajín, a rovnako v týchto krajinách aj pristávate. Vždy sa ale dá vymyslieť spôsob, akým cena letenky ostane nízka.

Reklama

Trasa letenky do Kalifornie za 239€ je nasledovná:

Odlietate z Osla do Londýna. Časy prestupov sú pri takýchto letenkách väčšinou nepohodlné, neplatí to však pre túto kombináciu. V Londýne na letisku strávite iba dve hodiny. Potom letíte ďalej do San Francisca. Podľa mnohých je San Francisco to najlepšie, čo v Kalifornii môžete vidieť. Z veľkých miest určite.

SUPER LACNÚ LETENKU DO KALIFORNIE ZAREZERVUJEŠ TU

Lacná Kalifornia

Po pár dňoch strávených v San Franciscu sa presúvate po pobreží na juh. Podľa podmienok letenky je odlet z mesta Santa Ana. Ak si pozriete mapu, Santa Anu nájdete hneď vedľa L.A. Na ceste sem teda máte šancu pozrieť Los Angeles, San Jose alebo Santa Barbaru. Za cenu jednej letenky si zo zoznamu vysnívaných destinácií vyškrtnete tri alebo štyri.

Trasa spiatočného letu je nasledovná: Santa Ana – Dallas – Londýn – Göteborg

V Dallase počkáte na ďalší let len niečo vyše dvoch hodín. A rovno z Texasu potom pokračujete do Londýna. V Londýne trvá prestup 2h a 40m. TAJNÝ TIP: Do Göteborgu letieť nemusíte. Podľa pravidiel leteckej spoločnosti vašu batožinu automaticky presunú na let do Švédska. Ak sa však posťažujete na menšie zdravotné problémy, ďalej letieť nemusíte. Letecká spoločnosť vás pustí zo zdravotných dôvodov z paluby a následne vám vydá aj kufre. Ak by ste cestovali len s príručnou batožinou, problém je vyriešený ešte rýchlejšie.

Prečo vystúpiť v Londýne?

Z Londýna lieta Ryanair do Bratislavy dva až trikrát denne. Cena jednosmernej letenky len málokedy presiahne cenovú hranicu 50€. Do Košíc lieta Wizz Air. Ich cenová politika je podobná Ryanairu. Do Košíc sa dostanete za približne rovnakú sumu.

Ako sa dostanem do Osla?

Ako príklad sme vybrali termíny 2. marec – 14. marec. 11 dní by vám na Kaliforniu malo stačiť, finančne by to bolo tiež v poriadku a ani dovolenky si nevyčerpáte všetky.

Keďže je odlet 2. marca, v Osle by ste mali byť aspon deň predtým. Letenka z Budapešti do Osla na 1. marec stojí 61€.

Oslo

Prílet späť do Londýna je 14. marca. Odlet si môžete naplánovať hneď ďalší deň. Letenka z Londýna do Bratislavy na tento dátum stojí 48€.

Ak nevystúpite v Londýne, no rozhodnete sa, že ešte pár dní ostanete v Göteborgu, neurobíte zlé rozhodnutie. Druhé najväčšie švédske mesto, je extréme pokojné a je oveľa menej preplnené ako Štokholm. Z Göteborgu sa domov dostanete s low-cost dopravcom Wizz Air. Ceny leteniek na 15.3 začínajú už od 44€.

Göteborg

Prečo je Göteborg super?

K mestu patria aj menšie ostrovy, na ktorých nájdete takéto krásne domčeky. Lístok na verejnú dopravu platí aj na cestu ľoďou.

Göteborg

Ak milujete ryby a rôzne potvorky z mora, Göteborg je pre vás ako stvorený.

Göteborg

Na palube miestnej MHD.

Göteborg

Sleduj Pelipecky aj na facebooku a už Ti neujde žiadna pecková ponuka! :)


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre
Hore