Nájdeš nás aj na:

Novinky

Južná Kórea a formulár pred vstupom: takto jednoducho sa registruješ cez K-ETA

Južná Kórea a formulár pred vstupom: takto jednoducho sa registruješ cez K-ETA

Slováci môžu cestovať do Južnej Kórey bez víz po dobu maximálne 90 dní a pred takouto cestou je potrebná registrácia v elektronickom systéme K-ETA. K-ETA je obdobou elektronickej autorizácie pred vstupom, ktorá sa používa napríklad pri vstupe do USA či Kanady. Južná Kórea využíva podobný princíp, no vstup je o niečo lacnejší. Upozorňujeme, že žiadosť je potrebné podať najmenej 24 hodín pred odletom. Priemerná doba čakania na schválenie je tridsať minút až jedna hodina, ale môže byť predĺžená na 24 hodín.

Reklama

K-ETA: návod na elektronickú autorizáciu pred vstupom do Kórey

K-ETA (Kórea Electronic Travel Authorization) je povinná online registrácia pred plánovanou cestou do Kórey určená pre cudzincov z bezvízových krajín vrátane Slovenska.

Základné informácie o systéme K-ETA:

 • Platnosť udeleného súhlasu so vstupom: 2 roky (neobmedzený počet vstupov)
 • Kto nemusí žiadať o K-ETA: majitelia diplomatických víz A-1, registrovaní rezidenti či držitelia víz v Kórei (bez ohľadu na typ víz) počas platnosti povolenia na pobyt či víz, transferoví cestujúci

Takto požiadate o K-ETA (Južná Kórea)

 1. Pripravte si dokumenty:
  • Pas s platnosťou najmenej 6 mesiacov od dátumu vstupu.
  • Letenka alebo potvrdenie o rezervácii letenky.
 2. Vyplnenie formuláru K-ETA:
 3. Platba poplatku – 10 000 KRW (približne 7 eur):
  • Poplatok za K-ETA sa môže platiť online prostredníctvom kreditnej / debetnej karty alebo iných dostupných možností.
 4. Spracovanie žiadosti:
  • Po úspešnom vyplnení formulára a zaplatení poplatku sa vaša žiadosť spracuje. Obvykle by ste mali dostať potvrzovací e-mail s detailmi vášho K-ETA.
 5. Overenie údajov:
  • Pri vstupe na kórejské letisko budete pravdepodobne podrobení overeniu vašich údajov, vrátane platnosti K-ETA.
 6. Vstup do Kórey:
  • Po overení môžete vstúpiť do Kórey. Dĺžka vášho pobytu by mala byť v súlade s podmienkami vášho K-ETA.

V každom prípade odporúčame skontrolovať aktuálne požiadavky a postupy na oficiálnych webových stránkach. Postupy sa môžu meniť, a je vždy dobré mať najnovšie informácie pred cestovaním.

korean air a južná kórea

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
 • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Milujeme cestovanie a písanie. A tak sme to spojili a už roky vám na Pelipeckách prinášame články, cestopisy a reportáže o tom, ako šikovne precestovať celý svet. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka a Roland, ale sem-tam napíšu niečo aj naši kolegovia z Pelikána.

Hore