Nájdeš nás aj na:
grand canyon

Novinky

Horúčavy v Grand Canyon roztápajú topánky. Pozor aj na psie labky

Horúčavy v Grand Canyon roztápajú topánky. Pozor aj na psie labky

Návštevníkov smerujúcich na Grand Canyon varujú, že extrémne horúčavy môžu napríklad ohroziť ich štvornohých kamošov. Nielen to, dokonca sa vraj ľuďom môžu roztopiť topánky.

Reklama

Národná meteorologická služba vydala varovanie pred nadmerným teplom pre nadmorskú výšku pod 1219 metrov nad morom. Zároveň upozorňuje, že hlbšie v kaňone budú teploty ešte extrémnejšie. Deje sa tak kvôli vzduchu, ktorý klesá do nižšej nadmorskej výšky, stláča sa a produkuje teplo ako energiu. Preto Grand Canyon odporúča obuť zvieracím miláčikom topánky.

Takisto ľuďom odporúčajú dať si pozot na nohy a topánky, ktoré si obujú. Tie sa môžu roztopiť alebo v horúčave spôsobiť bolestivé pľuzgiere. Dôležité je uvedomiť si aj vlastné fyzické schopnosti, keďže teplo podmienky na turistiku sťažuje.

Hliadka v Národnom parku Grand Canyon urguje návštevníkov, ktorí aktuálne plánujú turistiku, aby sa do kaňonu vydali pred 10. hodinou ráno alebo po 16. hodine poobede. Každý, kto prechádza kaňonom počas horúčav, by si mal byť istý, že má so sebou množstvo tekutín a dopraje si odpočinok v tieni.

Zdroj informácií: Lonelyplanet.com


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore