Nájdeš nás aj na:
honolulu

Novinky

Honolulu sa pridáva k ďalším miestam na Havajských ostrovoch, ktoré zaviedli zvýšenú daň z ubytovania

Honolulu sa pridáva k ďalším miestam na Havajských ostrovoch, ktoré zaviedli zvýšenú daň z ubytovania

Honolulu zavádza daň, ktorá pridá dodatočný 3-percentný príplatok pre všetky hotely a iné zariadenia poskytujúce krátkodobé ubytovanie. Nové pravidlo už bolo zavedené na havajských ostrovoch Kaua’i, Maui a Hawai’i.

Reklama

Nová daň prichádza po tom, čo havajskí úradníci v júli schválili návrh zákona, ktorý zamedzuje časť financovania Havajského úradu pre cestovný ruch a mení spôsob, akým štát vyberá daňové príjmy z rôznych okresov.

Pred týmto zákonom zbieral štát 10 percent vo forme hotelovej dane a financie rozdelil medzi každý okres, pričom sa výška odvíjala od počtu jeho populácie. Odteraz budú jednotlivé oblasti platené podľa počtu turistov na počet obyvateľov. Financie z pridaných 3 percent môžu použiť na zlepšenie služieb a infraštruktúry pre domácich aj turistov.

Honolulu vyčlení 33 percent príjmov na rozvoj železničnej dopravy a približne 8 percent pôjde do špeciálneho fondu pre prírodné zdroje ovplyvnené turizmom, ako sú národné parky a pláže. Zvyšok pôjde do obecného fondu. Novú da budú musieť ubytovacie zariadenia platiť od januára 2022.

honolulu

Kaua’i, Hawai’i a Maui zaviedli podobnú hotelovú daň v predošlých mesiacoch, pretože Havajské ostrovy sa snažia vyrovnávať s prívalom turistov od zrušenia cestovateľkých obmedzení, píše Lonely Planet.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore