Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Mykonos: Ostrov božských pláží a nekonečnej zábavy (letenky na leto od 56€!)

Horúce slnko vám zohrieva chrbát, pozeráte sa na tyrkysové more a v diaľke vidíte staré veterné mlyny. Grécky Mykonos je cestovateľskou chuťovkou s prekvapením na každom rohu. Nájdete tu zlaté pieskové pláže, tradičnú kykladskú architektúru a na svoje si tu prídu aj milovníci nočného života – Mykonos je gréckou odpoveďou na španielsku Ibizu a po zotmení sa v ňom prebúdza divoké párty zviera.

Reklama

Lacné letenky na Mykonos

 • Odkiaľ? Priamy let z Viedne
 • S kým? Letecká spoločnosť Ryanair
 • Kedy? leto 2024
 • Príklad? 19. – 26. jún 2024 (POZRI KALENDÁR)
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, malá príručná batožina

Akciové letenky na Mykonos

Benátky na Mykonose?

Ak aj vy milujete tie typické úzke uličky, ktorými by ste najradšej labzovali od rána do večera so zmrzlinou v ruke, v hlavnom meste ostrova si prídete na svoje. Rodinné reštaurácie sa striedajú s kostolíkmi a tie zase s malými obchodíkmi v bielych domčekoch. Ak prahnete aj po troške kultúry, pri prechádzke narazíte na múzeá a počas leta aj na pouličných umelcov. Vaše kroky povedú priamo k pobrežiu do časti Little Venice (Malé Benátky), kde sa hneď zamilujete do malebných talianskych domčekov s farebnými, drevenými balkónmi. Mali by ste byť však pripravení na poriadnu dávku romantiky – Little Venice je jedno z najkrajších miest na sledovanie západu slnka.

Plavky, uterák,… ide sa na pláž!

Pláže na Mykonose sú lákadlom číslo 1. Ak hľadáte jemný piesok, do ktorého sa vám pri chôdzi budú zabárať nohy, navštívte širokú pláž Elia na juhu ostrova. Tá je obľúbená najmä u rodín s deťmi, zatiaľ čo pláž Platys Gialos a Kalafatis vyhľadávajú hlavne milovníci vodných športov. Kamenisté pláže v zátokách na severe ponúkajú zase dokonalý únik od davov.

Tradičné veterné mlyny

Kedysi veľmi dávno, presnejšie v 16. storočí, bol Mykonos dôležitým producentom múky a čerstvého Koulouri (okrúhle pečivo posypané sezamom, mňam) nielen pre svojich obyvateľov, ale aj pre okolité ostrovy. Odvtedy už prešlo veľmi veľa času, no typické veterné mlyny stále hrdo stoja na kopci nad mestom a sú neoddeliteľnou súčasťou panorámy ostrova. Vydajte sa sem večer a vychutnajte si dychberúci západ slnka s pohľadom na Little Venice.

Ostrov, ktorý nikdy nespí

Dovolenkovať na Mykonose znamená prežiť horúce letné dni na pláži a horúce letné noci.. na pláži! Ak sem vyrazíte počas hlavnej sezóny, vaša dovolenka sa zmení v jednu obrovskú párty. Obľúbené plážové diskotéky sa začínajú už poobede a tie najdivokejšie trvajú väčšinou až do svitania. Ten najlepší nočný život nájdete na Paradise Beach kúsok od mesta alebo v známom bare Scandinavian priamo v centre. Hurá do mesta!

Výlet za gréckou mytológiou

Ak ste už preskúmali všetky krásy Mykonosu, vyberte sa z prístavu loďkou na susedný ostrov Delos, ktorý je rodiskom boha Apolóna a jeho dvojičky, bohyne Artemis. Do kolien vás dostane aj jedno z najzachovalejších archeologických nálezísk v celom Grécku, ktorá patri pod krídla UNESCO.

Vedeli ste, že…

… oficiálnym maskotom Mykonosu je pelikán Petros? Petrosov príbeh začína v 50. rokoch, kedy ho zraneného po búrke našiel miestny rybár. Petros sa po čase zotavil, no o pár rokov ho zrazilo auto, z čoho sa už nedostal. Miestnych zavalil smútok a myšlienka Mykonosu bez pelikána bola pre nich jednoducho nepredstaviteľná. Vďaka tomu sa v súčasnosti túlajú uličkami Mykonosu až traja pelikáni naraz.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov

 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP a tiež náš WhatsApp kanál.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut.
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne.

  Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore