Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Akropola v Aténach je opäť otvorená. Grécko povoľuje opatrenia

Akropola v Aténach je opäť otvorená. Grécko povoľuje opatrenia

Grécko znovu otvorilo slávnu Akropolu v Aténach. Medzi prvými návštevníkmi bola prezidentka Katerina Sakellaropoulou. Prezidentka aj niekoľko návštevníkov si užívali pohľad na skutočnú pamiatku po dvoch mesiacoch virtuálnych návštev. Tie boli jedinou možnosťou cestovania a kultúrnych zážitkov počas pandémie.

Reklama

Na otvorení sa zúčastnila aj grécka ministerka kultúry Lina Mendoni s novými protivírusovými opatreniami. Podľa ministerstva kultúry boli usporiadané separačné obrazovky a miesto bolo dezinfikované. Návštevníci budú vždy požiadaní, aby si nasadili rúška, ktoré budú zároveń povinné pre sprievodcov. Turisti tu budú musieť medzi sebou dodržiavať vzdialenosť 1,5 metra.

„Dezinfekčné gély a rúška budú zamestnanci rozdávať aj pri vchode a social distancing bude zdôraznený značením na zemi,“ povedala ministerka Mendoni. Dodala tiež, že naraz môže byť v Akropole maximálne 2 tisíc návštevníkov.

Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť

Všetky múzea však do 15. júna ostávajú zatvorené podľa plánov vlády, ktorá chce obmedzenia spojené s koronavírusom postupne uvoľňovať. Open-air kiná obnovujú prevádzku od 1. júna. Festivaly a kultúrne podujatia sú naplánované od polovice júla. Grécko utrpelo počas pandémie značne menej, ako mnohé iné európske krajiny. Reštaurácie sa majú otvoriť 25. mája, teda o týždeň skôr, ako sa pôvodne plánovalo.

Akciové letenky

Zdroj informácií: asiatimes.com

Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Slovak Lines obnovuje medzinárodnú dopravu do Viedne aj Budapešti https://t.co/EhaiPUBVja #novinky7 hodín dozadu
PONUKA DŇA: 2 noci v luxusnom Grandhotel Praha s raňajkami a lanovkou za 69€ https://t.co/e6VkERK1sJ #dovolenky10 hodín dozadu
Mesto Duchov „Bodie“ – vitajte na Divokom Západe https://t.co/ag0ugQ4rwQ #cestopisy13 hodín dozadu
Zaujímavosti zo sveta – Bojisko, kde je vojna “hrou” https://t.co/YGmuVkbdiU13 hodín dozadu
Tipy na darčeky spojené s fotografiou. Inšpirujte sa a darujte spomienky https://t.co/6HHBkcwvbv #tipy14 hodín dozadu
Hranice s Českom, Maďarskom a Rakúskom sú otvorené https://t.co/3U1gJxGJ5I15 hodín dozadu
Emirates obnovujú ďalšie spojenia. Medzi nimi aj Viedeň https://t.co/D7hlaVLCDV #novinky15 hodín dozadu
Austrian Airlines čoskoro opäť štartuje. Kam poletí? https://t.co/dCgScN5R4y #novinky15 hodín dozadu
Naprieč svetovou kuchyňou: burger z domácich žemlí od Michala Kordoša (recept) https://t.co/AhieOqzz6M #tipy1 deň dozadu
TOP PONUKA: Luxusný pobyt v 5* Kempinski od 99€ https://t.co/ughvj4Cvyc #dovolenky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore