Nájdeš nás aj na:
Vodný park Bešeňová

Dovolenky

Aké sú saunové rituály v Bešeňovej? (Galeria Thermal Bešeňová, recenzia)

Aké sú saunové rituály v Bešeňovej? (Galeria Thermal Bešeňová, recenzia)

Vieš, ako sa správne saunovať? Vieš, čo je to saunový rituál a že v saune môžeš zažiť celovečernú šou? Tiež sme nevedeli. Srdce Liptova však pumpuje termálnu vodu a skrýva hneď niekoľko prekvapení, od možností ubytovania, cez vodný svet, v ktorom sa “stratia” pohodlne aj tisíce návštevníkov – až po dokonalý oddych práve v jednom z najlepších saunových svetov na Slovensku. Vitaj v Bešeňovej. Galeria Thermal Bešeňová.

Reklama

Do Bešeňovej nás lákala noc saunových rituálov, no našli sme v nej oveľa viac. Komplex je stvorený pre akýkoľvek druh oddychu. Priamo v areáli vodného parku sa nachádzajú až 3 hotely. Od rodinného “budget” Hotela Bešeňová, ktorý takpovediac za dverami izieb ponúka vstup do vodného sveta so 150 atrakciami, 9 bazénmi a 7 toboganmi – cez ozajstný klenot, prvý hotel, v ktorom zažiješ pravú rezortnú dovolenku aj na Slovensku, Akvamarín Bešeňová – až po holistický skvost s top službami, Galeria Thermal Bešeňová. Ten bol aj našou voľbou.

Holistický klenot v srdci Liptova

Už pri vstupe do Galerie má človek pocit, že je o neho výboenw postarané. O tom predsa je aj holistický prístup, ktorý zaručuje, že celkový dojem z dovolenky bude dokonalý. Každá časť celku tak musí byť vyladená tip-top. A to v tomto hoteli veru je!

Galeria Thermal Bešeňová Izba

Za dverami niektorých izieb tu čaká súkromné jacuzzi (áno, priamo v izbe) či vstup do privátnej termálnej zóny rovno z terasy. Každá z izieb ponúka sladké prekvapenie na uvítanie, župan, papuče a príjemným štandardom v Galerii je aj enormné množstvo vankúšov!

Vodný park aj po check-oute

Hneď po ubytovaní sme zistili, že tých 150 atrakcií nemáme ako pobehať v rámci nášho jedného dňa, preto sme si cestu domov naplánovali až na neskoré poobedie ďalšieho dňa. Ďalšou výhodou totiž je, že aj po check-oute si človek môže užívať vodný a termálny svet naplno.

Privátna termálna zóna

Šup do županu, papučiek a pohodlne, priamo z izby, do privátnej termálnej zóny. Tento pocit je po dlhej ceste a ťažkom týždni na nezaplatenie. Komfort znásobuje obsluha, ktorá sa o nás postarala servisom drinkov priamo do termálneho bazénu. Po krátkom oddychu nás už lákal vodný svet a keďže hostia hotela majú neobmedzené vstupy do parku, nič nám nestálo v ceste. Navyše, do parku prejdeš aj v spomínanom župane a papučkách priamo z privátnej zóny!

O zábavu je tu postarané

Vodný park je obrovský, a preto nemá problém ani s väčším počtom návštevníkov. V skutočnosti sme sa, aj pri tisíckach návštevníkov, cítili veľmi komfortne a nerušene. Tých 150 atrakcií predsa veľmi pekne rozdelí kapacitu. Ako prvú z nich sme skúsili bazén s vlnobitím a samozrejme, všetkých 7 toboganov. Dospelé, ale aj menšie deti, tu majú o zábavu postarané!

Večere a raňajky s výhľadom

Atrakcie vedia unaviť, a preto sme sa už nevedeli dočkať večere. Reštaurácia Panorama ponúka široké spektrum špecialít a A la carte menu šéfkuchára Dávida Filického. Počas večere či raňajok v reštaurácii Panorama, ako jej názov napovedá, nás sprevádzal panoramatický výhľad na vodný park v ktorom už čakal hlavný bod programu.

Šou v saune vo dne, v noci

Desať saunových rituálov, štyri hodiny nočného saunovania, saunovanie, peeling, relax, welcome drink a osviežujúce občerstvenie. Toto a ešte viac ťa čaká, ak si vyberieš v Bešeňovej pobyt počas Noci saunových rituálov. Saunové rituály sú v Bešeňovej už na dennom poriadku. Noc ich však premení na nezabudnuteľný zážitok.

Ako prebieha rituál?

Sauna master si pred rituálom pripraví svoje vonné zmesi a o všetkých liečivých bylinách vopred informuje publikum v obrovskej saune. Zmes následne leje na horúce kamene v strede miestnosti, odkiaľ za pomoci uterákov v sprievode vlastnej hudobno-choreografickej šou distribuuje horúci vzduch rovnomerne na všetkých účastníkov.

Je to zážitok, na ktorý sa len ťažko dá zabudnúť a aj keď sme ho pred návštevou Bešeňovej nepoznali, po nej sa už nevieme dočkať, kedy ho skúsime znova. Rovnako to platí aj pre peelingový rituál. Tento prebieha v parnej saune a pleť je po ňom krásne hebká.

Harmónia Bešeňová sauna

Celý rituál trvá štandardne hlboko do noci a počas neho majú hostia voľný prístup po celom Wellness & Spa Harmónia, ktorý je jedným z najlepších wellness na Slovensku. Môžu si tak oddýchnuť v bezplavkových bazénoch, tepidáriu či v dvoch vírivkach priamo pod hviezdnou oblohou. Navyše, po takto strávenom večeri je bonusom kvalitný spánok v objatí desiatok vankúšov.

Po takto strávenej noci má človek myseľ čistú a zregenerovanú. Raňajky s panoramatickým výhľadom pocit dokonalého oddychu iba umocňujú a to ťa po check-oute čaká ešte celodenný vstup do vodného alebo pokojne znovu do saunového sveta grátis! Toto a ešte oveľa viac je Galeria Thermal Bešeňová.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

✈️ Rasťo z Pelikána. Láka ma Škandinávia a Afrika, zamiloval som si Ameriku, Európu či Áziu a raz určite absolvujem prechod z Aljašky až na Sibír.

Hore