Nájdeš nás aj na:
pariz

Novinky

Francúzsko chce zaviesť ekologickú daň z lietania

Francúzsko chce zaviesť ekologickú daň z lietania

Daň, ktorá má pomôcť znečisťovaniu ovzdušia, sa bude týkať všetkých letov smerujúcich von z krajiny. Ministerka dopravy Élisabeth Borne hovorí, že predpokladaný zisk z tejto dane je 180 miliónov eur ročne. Peniaze by mali byť využité najmä v prospech vlakovej dopravy v krajine.

Reklama

Do akej výšky sa ekologická daň vyšplhá?

Výška dane bude približne 1,50 eur za letenku v ekonomickej triede v rámci Francúzska a Európskej únie, mimo EÚ to bude suma 3 eurá. Eko-daň za biznis triedu v EÚ bude 9 eur a mimo EÚ bude účtovaný ekologický poplatok do výšky 18 eur.

Výnimku dostanú lety na Korziku, do francúzskych zámorských území a lety s prestupom vo Francúzsku.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (8 votes)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore