Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Florencia je perlou Toskánska. Ako si ju užiť? Tu sú naše tipy

Florencia je perlou Toskánska. Ako si ju užiť? Tu sú naše tipy

Jej historické centrum bolo v roku 1982 pripísané na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Dnes láka mnoho turistov a je jednou z najvyhľadávanejších destinácií v Toskánsku. Prečo? Dobré jedlo, bohatá história a farebné skútre sú veci, ktoré skrátka máme radi!

Reklama

Santa Maria del Flore

Ikonická budova, ktorú nájdeme na každej tretej pohľadnici. Ide o centrum Florencie, zároveň je to štvrtá najväčšia katedrála na svete. Neďaleko katedrály sa nachádza aj známa Campanile di Giotto (Giottova zvonica), ktorá ponúka nádherný výhľad na centrum Florencie.

Ponte Vecchio

Ide o najstarší a v dnešnej dobe aj najobľúbenejší most ponad rieku Arno. Na moste sídli množstvo obchodov, čo robí z mostu unikát. Okolo rieky sa nachádza mnoho kaviarní, reštaurácií a barov, takže koncentrácia turistov a miestnych je tu naozaj vysoká. Môžeš si tak vybrať či si užiješ atmosféru Florencie na múriku pri rieke, alebo z podniku.

Piazza della Repubblica

Ide o jedno z najhlavnejších námestí vo Florencií. Nachádza sa tu známy stĺp Colonna dell Abbondanza, ktorý ma vyznačovať stred mesta. Námestie je rušné a obkolesené reštauráciami a obchodmi. Atmosféru dotvára detský kolotoč uprostred námestia.

Bohatý nočný život

Florencia patrí medzi jedno z najživších Talianskych miest, čo sa týka nočného života. Je to najmä kvôli zahraničným študentom, ktorý žijú v univerzitnom mestečku. Mesto je tak plné barov a pubov. My sme navštívili jeden veľmi príjemný bar s ponukou vín a miešaných drinkov – La Boite. V ponuke mali aj rôzne snacky, takže je to ideálna voľba na príjemnú večeru pri víne.

Galleria degli Uffizi

Najpopulárnejšia galéria vo Florencií a taktiež jedno z najnavštevovanejších múzeí vo svete. Už samotný vzhľad galérie je pastva pre oči. Nachádza sa tu najväčšia zbierka Talianskeho umenia. Nájdeš tu diela najznámejších umelcov ako : Michelangela, Leonarda da Vinciho a mnoho ďalších.

Galleria dell’Accademia

Známa práve pre najslávnejšiu sochu sveta- Michelangelovho Dávida.

Piazza della Signoria

Ďalšie známe námestie, ktoré je stredobodom najväčších pamiatok Florencie. Je obkolesené pamiatkami: Pallazzo Vecchio(starý palác), múzeum Uffizi, Palazzo Ugoccioni. V strede námestia sa navyše nachádza aj socha Cosima I.

Logia dei Lanzi

Otvorená galéria na námestí Piazza della Signorina.

Piazzale Michelangelo

Toto námestie ponúka nádherný výhľad na celú Florenciu. Nájdeš tu aj bronzovú repliku sochy Dávida. (Originál nájdeš v spomínanej galérií La Accademia Gallery.)

Suveníry z Florencie

Ak by si si chcel odniesť niečo hodnotnejšie ako len magnetku, či pohľadnicu mám pre teba zopár tipov na typické suveníry z Florencie.
Koža – Vedel si, že Florencia je svetovou jednotkou v produkcií kože? Práve tu nájdeš najlepšie kožené výrobky. Napríklad trh Piazza del Mercato Nuovo, alebo San Lorenzo sú ideálne miesta na kúpu.
Parfúmy – V obchodíku Aqua Flor nájdeš viac ako 1500 originálnych vôní. Ak si nevyberieš môžeš si vyrobiť aj svoj vlastný parfum.
Šperky – Ideálne miesto na nákup šperkov je práve most Ponte Vecchio kde sa v minulosti nachádzali výhradne obchodíky so šperkami.

Čas na dezert

Bola som až prekvapená koľko zmrzlinárni vo Florencií bolo. Na každom rohu bola minimálne jedna. A chuť? Úžasná! Na výber mali všade toľko príchutí, že by si vybral aj ten najvyberavejší.

Záhrady a parky vo Florencií

Ak si chceš oddýchnuť od rušných ulíc, útek do záhrady, či parku je skvelou voľbou. Medzi tie najnavštevovanejšie záhrady patrí záhrada Boboli a Giardino Bardini. Najväčší park v meste je Parco delle Cascine, ktorý je ideálnym miestom na piknik.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (2 votes)
Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Hore