Nájdeš nás aj na:

Novinky

Cestou necestou: Začiatok roka 2020 v 14 mestách SR

Cestou necestou: Začiatok roka 2020 v 14 mestách SR

Nový rok, nové výzvy, nové cesty, ale aj nové miesta, kde ešte nikto nikdy nebol. Skialp, autonomádi, vysokohorská turistika, mladí fotografi, rôzne sólo kúsky, dlhodobé cestovanie či stopovanie všetkého možného v zabudnutých končinách sveta.

Reklama

Pozývame ťa na dobrodružstvo s festivalom Cestou necestou, ktorý štartuje svoju novú sezónu až v 14 mestách od 13. 1. – 12. 2. 2020!

Na nový rok máme pripravené hneď dve premiéry, ktoré musíš vidieť!

Festivalu v slovenských mestách bude dominovať „CDT trail“ – najťažší a najdlhší (5 000 km) trek v USA, ktorý ešte žiadny Slovák nepokoril, v podaní Pavla Sabelu (CZ). „NÁROČNÍ“ Košičania s ich finálovým tripom do Ázie vol. 3 na starom Mercedese, ktorí popierajú niektoré zákony fyziky.

CDT trail

Autonomádi z Česka budú mať taktiež svoje zastúpenie – Vojtěch Wertich na Avii z roku 1974 cez Južnú Ameriku. V starej dodávke ako „buskeri“ pocestujeme od Kanady po Mexiko a hra na gitare bude naším chlebom. Moto priaznivcov určite pobaví aj Rudo na svojom Pionieri s novým príbehom, ale aj spanilá indická jazda na legendárnom Enfielde.

Áviou naprieč Južnou Amerikou (Bolívia)

Vyškriabeme sa aj na ôsmu najvyššiu horu sveta – Manaslu (8163 m n. m.). Za skialpom a perfektným snehom pocestujeme až na ďaleký Ťan-šan, no vyberieme sa ešte ďalej – na opačný kút našej Zeme – na divokú a nespútanú Kamčatku. Čaká nás aj poriadny šľapák na bicykloch cez Irán, Arménsko či Gruzínsko. Tri podoby Peru s partiou, ktorá čo-to už preskákala. Zažijeme pravý mráz ostrovov ležiacich blízko polárneho kruhu. Neuveriteľné ľadové kráľovstvo na nórskych Lofotách, lowcostové cestovanie a desať návštev Islandu, ale aj vodopády na každom kroku, pričom niektoré pre vietor tečú aj smerom nahor na nespútaných Faerských ostrovoch.

8. najvyššia hora sveta Manaslu (8163 m n. m.)

Pre milovníkov skutočných výziev máme prichystaný príbeh Mili, ktorá vám vyrozpráva, ako sama zdolala nástrahy Strednej Ameriky. A aby toho nebolo málo, tak sa vo dvojici vyberieme stopom zo Slovenska rovno do subsaharskej Afriky.

Avšak cestovateľská pecka príde v podobe Amina Nakhleho, Slováka so sýrskymi koreňmi, ktorý zdolal celý americký kontinent. 40 000 km bez koruny na transport alebo ubytovanie, len nákladnými vlakmi, stopovaním lodí cez Karibik, no hlavne pešo počas 8 mesiacov a bez stanu!

Island od Davida Vargu.

Kompletný zoznam miest je prístupný TU!


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
   • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
   Prosím, ohodnoťte náš článok.
  Komentáre

  Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

  Hore