Nájdeš nás aj na:

Novinky

Ethiopian Airlines majú na letisku nový miliónový terminál. Využíva bezkontaktné technológie

Ethiopian Airlines majú na letisku nový miliónový terminál. Využíva bezkontaktné technológie

Ethiopian Airlines pred niekoľkými týždňami dokončili rozšírenie terminálu s rozlohou 86 tisíc metrov štvorcových na letisku Addis Ababa Bole International Airport. Jeho kapacita je 22 miliónov pasažierov ročne.

Reklama

Terminál sa tak stal druhým najväčším v Afrike, pokiaľ ide o kapacitu. Nejde však o hocijaký projekt. Terminál č. 2 stál 300 miliónov dolárov a má byť prvým rozšíreným na svete z dôvodu koronavírusu a s ohľadom na biobezpečnosť.

Okrem denných čistiacich procedúr to znamená digitálne funkcie vrátane skenerov teploty, 30 samoobslužných check-in stánkov, 60 check-in pultov, 32 imigračných pultov pre prichádzajúcich s 8 e-bránami, 16 miest na bezpečnostnú kontrolu, bezdotykové stojany na antibaketeriálne gély a sedenie uspôsobené pre social distancing.

„Poskytujeme bezdotykový zážitok. Prostredníctvom mobilnej aplikácie Ethiopian si môžete rezervovať letenky, zaplatiť, urobiť check-in, vytlačiť visačky, odovzdať batožinu, naskenovať boarding pass…“ aerolinky povedali pre Skift.

Na termináli pracovali v niekoľkých fázach počas troch rokov. Ultramoderná rekonštrukcia je súčasťou stratégie spoločnosti Ethiopian, ktorá chce investovať do infraštruktúry.

V marci, zatiaľ čo ostatné africké aerolinky boli uzemnené, Ethiopian videli príležitosť na kompenzáciu straty príjmov v rozšírení cargo flotily. Spoločnosť premenila 25 osobných lietadiel na cargo a high-tech farmaceutické krídlo využili na skladovanie a distribúciu zdravotníckych potrieb do 80 krajín v Afrike, Kanade, USA, Európe, Ázii a Južnej Amerike.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Cestovanie na Seychely: ostrovy otvorené od 15. marca, k vstupu postačí negatívny test https://t.co/8vKnOiGZgm #novinky17 minút dozadu
Poznáš kopce Malých Karpát? + tipy na výlety https://t.co/0CmdeI7QLX #dovolenky20 minút dozadu
Inšpirácia na ďalší výlet? Prejdi všetky UNESCO pamiatky na Slovensku https://t.co/wbwvZay8x7 #dovolenky23 minút dozadu
Singapur zaočkuje všetkých pracovníkov leteckej dopravy, tranzit už je možný aj z Európy https://t.co/4FyrkiLMNA #novinky29 minút dozadu
Zostal tri mesiace na letisku v Chicagu, až kým ho nechytila polícia. Bál sa koronavírusu https://t.co/8VAoDncNJH #novinky50 minút dozadu
Poď na Island virtuálne, vďaka prednáške Gabriela Antala https://t.co/MH44pgpP2A #tipy1 hodinu dozadu
Mladý Angličan si kúpil nový bicykel. Prešiel na ňom z Číny až domov https://t.co/6GmTpb4dMv #cestopisy1 hodinu dozadu
Prezident Trump zrušil zákaz cestovania do USA z Európy, zrejme len na pár dní https://t.co/GtFoP5Xb0L #letenky1 hodinu dozadu
Dovolenka na Seychelách bez obmedzení? Ostrovy sa plne otvárajú zaočkovaným turistom https://t.co/8vKnOiGZgm #novinky17 hodiny dozadu
Emirates ponúkajú svojim zamestnancom očkovanie proti COVID-19 https://t.co/sH6UqVnfee #letenky19 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore