Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Emirates chystajú 2-hodinový výhliadkový let „nikam“ na Airbuse A380. Oslávia ním míľnik v očkovaní

Emirates chystajú 2-hodinový výhliadkový let „nikam“ na Airbuse A380. Oslávia ním míľnik v očkovaní

Spoločnosť Emirates sa pripája k rastúcemu zoznamu leteckých spoločností, ktoré ponúkajú vyhliadkové „lety nikam“. Tento konkrétny let však dubajské aerolinky pripravili na oslavu úspechu očkovacieho programu Spojených arabských emirátov a tiež na zvýraznenie pokroku spoločnosti Emirates v zaočkovanosti jej zamestnancov.

Reklama

Emirates pre obrovský záujem vrátili dvojpodlažný Airbus A380 aj na linku Viedeň – Dubaj a Pelikán pri tejto príležitosti dáva zľavu 20€ na všetky letenky Emirates. Stačí pri objednávke použiť zľavový kód „PELI380″. Kód je platný do nedele 4. apríla 2021.

Slávnostný vyhliadkový let sa uskutoční 10. apríla z letiska v Dubaji na dvojpodlažnom Airbuse A380 s číslom letu EK2021. Odlet lietadla je naplánovaný na 12:00 miestneho času v trvaní dve hodiny a bude „križovať rôzne oblasti po Spojených arabských emirátoch“. Superjumbo nakoniec pristane späť do Dubaja o 14:30.

Let bude k dispozícii občanom Emirátov, ktorí už absolvovali druhú vakcínu proti COVID-19. Cena leteniek v ekonomickej triede je v prepočte 231 eur, biznis trieda stojí 463 eur. Počas letu zostávajú povinné rúška, pred odletom tiež bezplatné rýchlotesty.

Spojené arabské emiráty sú v TOP desiatke krajín v rýchlosti očkovania. Krajina sprístupnila štyri vakcíny COVID-19 a očkuje bezplatne svojich občanov a majiteľov dlhodobých víz.

Letecká spoločnosť Emirates využila Airbus A380 od roku 2011 na letoch z Dubaja do 73 letísk. V lete 2021 ním opäť poletia do 18 miest.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore