Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Emirates pozastavujú rýchlotesty na COVID-19. Hľadajú lepšie riešenie

Emirates pozastavujú rýchlotesty na COVID-19. Hľadajú lepšie riešenie

Emirates dočasne pozastavili letiskové krvné testy na prítomnosť koronavírusu. Urobili tak na základe odporúčania dubajského úradu pre zdravie (DHA), ktorý konštatoval, že nemusia byť dostatočne presné. Aerolinky testovanie zatiaľ skúšali len na letoch do Tuniska a repatriačných letoch do Indie.

Reklama

Boli prví, čo to skúsili

Letecká spoločnosť Emirates bola prvou leteckou spoločnosťou, ktorá na svojich cestujúcich vykonala rýchlotesty COVID-19. Testovanie začínalo „pichnutím do prsta“ cestujúceho, následne sa krvná vzorka otestovala v provízornom laboratóriu a výsledky boli pracovníkom letiska známe do 10 minút. Pasažier mohol nastúpiť na palubu letu až po absolvovaní krvného testu s negatívnym výsledkom.

Ako píše SimpleFlying.com, niektoré štúdie ukázali, že presnosť týchto rýchlotestov, ktoré sa používajú aj inde vo svete, bola len 30% namiesto pôvodne sľubovaných 80%.

Dubajský zdravotnícky úrad na spomínanú skutočnosť upozornil aerolinky a tie testovanie ihneď ukončili. Dubajské úrady zároveň zakázali všetkým poskytovateľom zdravotnej starostlivosti používať tieto testovacie súpravy.

Jedinou overenou metódou používanou na testovanie je tak test polymerázovej reťazovej reakcie (PCR). Výsledok je známy do niekoľkých hodín a túto techniku používajú napríkad aj pri testovaní cestujúcich na letisku Schwechat.

Zatiaľ nie je známe či a kedy Emirates obnovia testovanie na COVID-19. Prvé komerčné lety po niekoľkotýždňovej odstávke budú spustené už 21. mája.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore