Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Emirates pozastavujú rýchlotesty na COVID-19. Hľadajú lepšie riešenie

Emirates pozastavujú rýchlotesty na COVID-19. Hľadajú lepšie riešenie

Emirates dočasne pozastavili letiskové krvné testy na prítomnosť koronavírusu. Urobili tak na základe odporúčania dubajského úradu pre zdravie (DHA), ktorý konštatoval, že nemusia byť dostatočne presné. Aerolinky testovanie zatiaľ skúšali len na letoch do Tuniska a repatriačných letoch do Indie.

Reklama

Boli prví, čo to skúsili

Letecká spoločnosť Emirates bola prvou leteckou spoločnosťou, ktorá na svojich cestujúcich vykonala rýchlotesty COVID-19. Testovanie začínalo „pichnutím do prsta“ cestujúceho, následne sa krvná vzorka otestovala v provízornom laboratóriu a výsledky boli pracovníkom letiska známe do 10 minút. Pasažier mohol nastúpiť na palubu letu až po absolvovaní krvného testu s negatívnym výsledkom.

Ako píše SimpleFlying.com, niektoré štúdie ukázali, že presnosť týchto rýchlotestov, ktoré sa používajú aj inde vo svete, bola len 30% namiesto pôvodne sľubovaných 80%.

Dubajský zdravotnícky úrad na spomínanú skutočnosť upozornil aerolinky a tie testovanie ihneď ukončili. Dubajské úrady zároveň zakázali všetkým poskytovateľom zdravotnej starostlivosti používať tieto testovacie súpravy.

Jedinou overenou metódou používanou na testovanie je tak test polymerázovej reťazovej reakcie (PCR). Výsledok je známy do niekoľkých hodín a túto techniku používajú napríkad aj pri testovaní cestujúcich na letisku Schwechat.

Zatiaľ nie je známe či a kedy Emirates obnovia testovanie na COVID-19. Prvé komerčné lety po niekoľkotýždňovej odstávke budú spustené už 21. mája.

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Ryanair po takmer 4 mesiacoch začal opäť lietať z Bratislavy https://t.co/oDkrutKJ6W #letenky3 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky8 hodín dozadu
Anglicko ruší povinnú 14-dňovú karanténu, Slovákov sa to netýka https://t.co/7ESrLJ0y0m #novinky8 hodín dozadu
Slovinko, pobaltské štáty a Cyprus vyradili Česko zo zoznamu bezpečných krajín https://t.co/xKtC2u6MiY #novinky8 hodín dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky8 hodín dozadu
Po príchode z rizikových krajín sa stačí ohlásiť na úrad a zostať v izolácii https://t.co/yRVhaImUw4 #novinky8 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Predĺžený víkend v auguste na Cypre v 3*hoteli za 259€ https://t.co/akaoHvd8l9 #dovolenky1 deň dozadu
Česko už nie je pre Slovincov bezpečné, cesta do Chorvátska s obmedzeniami https://t.co/xKtC2u6MiY #novinky1 deň dozadu
Veľká Británia od 6. júla zruší povinnú karanténu pre turistov zo 75 krajín https://t.co/7ESrLIIWBM #novinky1 deň dozadu
Pri ceste do Grécka nezabudnite vyplniť online dotazník https://t.co/wADZn4OYHE #letenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore