Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Airbus A380 spoločnosti Emirates sa v nedeľu vráti na ďalších 6 liniek

Airbus A380 spoločnosti Emirates sa v nedeľu vráti na ďalších 6 liniek

Emirates pokračuje v rozširovaní svojej siete obsluhovanej najväčším lietadlom na svete. S prechodom na zimný letový poriadok IATA naplánovaným na nedeľu 31. októbra je pripravených ďalších šesť pravidelných liniek, ktoré opäť privítajú slávny Airbus A380. Pripomíname, že doubledecker od Emirates naďalej rotuje na linke Viedeň – Dubaj.

Reklama

Emirates zároveň dokazujú, že Airbus A380 má stále nezastupiteľné miesto aj v postpandemickom leteckom priemysle, píše SimpleFlying. Je to prirodzený vývoj, pretože celá flotila modelu Boeing 777 leteckej spoločnosti je už nejaký čas zaneprázdnená, hodnotia leteckí odborníci. Emirates dúfajú, že do konca roka reaktivujú približne 50 modelov A380 a obnovia tak 70% svojej leteckej kapacity.

Aktuálna letecká sieť Emirates obsluhovana Airbusom A380:

Podľa údajov o cestovnom poriadku spoločnosti Cirium sa A380 vráti na nasledujúce trasy:

 • AMS – Amsterdam – Dubaj
 • GRU – Sao Paulo – Dubaj
 • HAM – Hamburg – Dubaj
 • JNB – Johannesburg – Dubaj
 • MAD – Madrid – Dubaj
 • MXP – Miláno – Dubaj

Každá z liniek bude premávať denne až do novembra, s výnimkou Milána, ktoré má na mesiac naplánovaných len 22 rotácií. Po pridaní vyššie uvedených trás bude Emirates lietať Airbusom A380 do 25 destinácií zo svojej dubajskej základne.

Vyššia frekvencia aj z Viedne

Zatiaľ čo sa A380 vracia na tieto trasy, na ostatných linkách budú od nedele zvýšené kapacity. Frankfurt privíta od nedele Airbus A380 s dvojitou dennou prevádzkou. Medzitým sa aj kapacita z Viedne zvýši, pričom na november je naplánovaných 38 rotácií oproti dennej rotácii A380 v októbri.

LHR – Londýn Heathrow – 180 striedaní
DME – Moskva – 55 rotácií
DUS – Düsseldorf – 44 rotácií
VIE – Viedeň – 38 rotácií
MXP – Miláno – 22 striedaní
YYZ – Toronto – 21 striedaní
CAN – Guangzhou – 4 rotácie

November bude tiež ďalším vzrušujúcim mesiacom pre fanúšikov prémiovej ekonomickej kabíny leteckej spoločnosti. Emirates prevezme svoj predposledný Airbus A380, čo znamená, že do flotily sa pripojí ešte jedno lietadlo s prémiovou kabínou. Očakáva sa, že Emirates prinesú na Dubaj Airshow práve nové lietadlo A380 s prémiovou ekonomickou triedou.

Akciové letenky Emirates


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (1 vote)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore