Nájdeš nás aj na:

Novinky

Emirates bude lietať v lete na krídlach Airbusu A380 do 18 miest

Emirates bude lietať v lete na krídlach Airbusu A380 do 18 miest

Letecká spoločnosť Emirates využila Airbus A380 od roku 2011 na letoch z Dubaja do 73 letísk. V lete 2021 ním opäť poletia do 18 miest.

Reklama

Emirates pre obrovský záujem vrátili dvojpodlažný Airbus A380 aj na linku Viedeň – Dubaj a Pelikán pri tejto príležitosti dáva zľavu 20€ na všetky letenky Emirates. Stačí pri objednávke použiť zľavový kód „PELI380″. Kód je platný do nedele 4. apríla 2021.

V lete v roku 2019 Airbus A380 aerolinky využívali pri letoch do 57 destinácií. V roku 2021 budú medzi top destinácie na krídlach Airbusu patriť Cairo, Paríž, Johannesburg a Manchester, píše Simple Flying.

Pribudnú tiež lety do Londýna. Emirates konkrétne očakáva 35 týždenných letov na londýnske letisko Heathrow, z toho 28 bude operovaných na krídlach Airbusu A380.

Cairo, hlavné mesto Egypta, bude druhou najvyťaženejšou linkou s využitím A380 toto leto. Smerovať sem bude 14 týždenných letov. Ammán má byť na siedmej priečke, Emirates sem na Airbuse A380 poletia raz denne.

V dekáde 2011 – 2021 boli TOP letiská lietadla Airbus A380 spoločnosti Emirates na základe predaných leteniek: Heathroew, Bangkok, New York JFK, Paríž, Hong Kong, Auckland, Jeddah, Sydney, Manchester a Gatwick.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore