Nájdeš nás aj na:

Novinky

Emirates ukázali Airbus A380 v netradičných farbách. Bude lákať návštevníkov na EXPO 2020

Letecká spoločnosť Emirates je hlavným partnerom a oficiálnou aerolinkou tohtoročného EXPO 2020 v Dubaji. Najnovšie odhalila vzhľad lietadla A380 špeciálne pre túto príležitosť.

Reklama

Jasne modrý model lietadla je výrazným odklonom od tradičnej schémy bielej a zlatej farby leteckej spoločnosti, píše sa na webe Emirates. Nový dizajn kombinuje grafiku v živých zelených, oranžových, ružových, fialových a červených farbách, ktoré prechádzajú cez trup lietadla až po jeho chvost.

Po oboch stranách tohto dvojpodlažného leteckého obra nechýbajú označenia ako „Dubai Expo“ alebo „Be Part of the Magic“. Kryt motora tiež informuje o dátume očakávanej udalosti, ktorá začne už o pár dní v Dubaji.

Pamätáte si odvážnu kaskadérku, ktorá sa v prezlečení za letušku objavila v nedávnej virálnej reklame Emirates na vrchole najvyššej budovy sveta? Aj tú teraz nájdete na lietadle v dizajne Airbusu A380 EXPO 2020.

Farba na pôvodnom lietadle A380 bola kompletne odstránená a nahradená novými farbami, čo nie je úplne štandardné. Väčšinou sa pre tieto potreby používajú špeciálne krycie farby. Emirates však veria, že špeciálna udalosť si zaslúži špeciálne opatrenia. Proces namaľovania trval 16 dní a vyžiadal si 4 379 človekohodín.

Emirates má dlhú tradíciu predvádzania špeciálnych lietadiel vo svojej flotile Airbus A380 a Boeing 777 a len za posledných päť rokov tím leteckej spoločnosti uviedol do života takmer 50 jedinečných prevedení a 100 kusov. Špeciálne farebné prevedenia už v minulosti pomohli vzdať osobitnú poctu a niesť napríklad odkaz zosnulého Šejka Zayeda bin Sultana Al Nahyana, priblížili športovým fanúšikom ich obľúbené kluby, hráčov a globálne turnaje či šírili posolstvo Emirátov o tolerancii a multikulturalizme.

Nový lak EXPO 2020 v Dubaji sa objaví na troch lietadlách Emirates A380, aby pomohol vizuálne vyrozprávať príbeh a znova potvrdiť témy jednej z najväčších globálnych udalostí, ktoré sa majú od začiatku pandémie uskutočniť.

Prvé lietadlo vo farbách EXPO 2020 vzlietne 29. septembra a vydá do Los Angeles.

EXPO 2020 Dubaj je prvou svetovou výstavou, ktorá sa kedy konala v regióne Blízkeho východu, Afriky a južnej Ázie (MEASA), a bude sa konať od októbra 2021 do marca 2022. Jeho šesťmesačný program je nabitý zážitkami, ktoré vyhovujú všetkým vekovým kategóriám a záujmom, vrátane bohatej ponuky tematických týždňov. Priaznivci umenia a kultúry, ako aj nadšenci od gastronómie až po moderné technológie môžu objavovať výstavy, workshopy, predstavenia, živé vystúpenia a ďalšie. Návštevníci môžu tiež navštíviť svoj národný pavilón a zažiť stánky vlastnej krajiny alebo ďalších 190 pavilónov. Emirates predstaví svoj vlastný pavilón zameraný na budúcnosť komerčného letectva.

Prekvapenie od Emirates: vstupenka zdarma cez Pelikán

Pri tejto príležitosti si Emirates pripravili hneď niekoľko prekvapení. Cestujúci, ktorí poletia do Dubaja v čase od 1. októbra do 31. marca 2022 získajú bezplatnú celodennú vstupenku na spomínané EXPO. Okrem toho návštevníci Dubaja získajú za každú minútu strávenú v tejto metropole jednu Skywards míľu. Tieto míle potom možno použiť na upgrade do vyššej triedy, lepšie služby na paluby a mnoho ďalšieho.

 • Špeciálna ponuka platí na všetky spiatočné letenky, ktoré zahŕňajú let do Dubaja alebo cez Dubaj v čase od 1. októbra 2021 do 31. marca 2022
 • Ponuka platí pre letenky zakúpené v prvej triede, biznis triede a ekonomickej triede
 • Nárok majú cestujúci, ktorí smerujú do Dubaja, ale aj tí, ktorí v Dubaji len prestupujú a ich medzipristátie trvá viac ako šesť hodín

Zdroj fotiek: oficiálna webová stránka Emirates


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (9 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore